Skocz do zawartości

Badanie przyczepy lekkiej sprowadzonej z francjii


gulnar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kolegów . Jakie badanie wykonujecie przyczepie lekkiej sprowadzonej z zagranicy (kraj Francja ) , brak dowodu rejestracyjnego (we Francji są nie rejestrowane). Propozycja wydziału, okresowe przed pierwszą w kraju, moja sugestia dodatkowe, uzupełnienie danych niezbędnych do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gulnar napisał:

Propozycja wydziału, okresowe przed pierwszą w kraju

To zaproponuj im art. 81 ust. 10 PoRD do poczytania.

Edytowane przez adam1501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gulnar napisał:

 Jakie badanie wykonujecie przyczepie lekkiej sprowadzonej z zagranicy (kraj Francja ) , brak dowodu rejestracyjnego

Ustalanie danych ,ale najpierw do WK po PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu, jestem po rozmowie  z W.K  twierdzą , że każdy pojazd sprowadzony (Art. 81. ust 3 PoRD) podlega okresowemu badaniu przed pierwszą rejestracją - przyczepa lekka jest też pojazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gulnar napisał:

każdy pojazd sprowadzony (Art. 81. ust 3 PoRD)

Art. 81. ust 3 PoRD- art. ten nie mówi że każdy pojazd. Powiedz żeby zajrzeli do ust.10 tego Art.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, twierdzą, że przyczepa lekka już zarejestrowana nie podlega badaniu okresowemu, a nie sprowadzona i jeszcze niezarejestrowana. Punkt 4 art. 81 mówi które pojazdy nie podlegają, nie ma tam przyczepy lekkiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 19:57, gulnar napisał:

Propozycja wydziału, okresowe przed pierwszą w kraju,  

Taaa i na kontroli odpowiedzią pana z TDT - wpis w protokół , a przedstawiciel z WK duże okrągłe oczęta...

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ust. 4 mówi dla jakich pojazdów nie wykonuje się okresowego przed pierwszą rejestracją, ponieważ nowy pojazd jest "dopuszczony do ruchu z urzędu" ; zarejestrowany pojazd z datą ważności terminu BT jest dopuszczony do ruchu, bo ma wyznaczony termin (uznawanie terminu BT) - tak w skrócie. Pozostałe pojazdy z racji ADR, ..., .... itp podlegają okresowemu zawsze. 

Natomiast przyczepa lekka jest wyjęta z badań okresowych zawsze, na mocy ust. 10. 

Niech sobie na spokojnie przeczytają ustawę i nie tworzą do niej własnych udziwnień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gulnar napisał:

rozmawiałem z panem Barankiewiczem i podziela stanowisko W.K.

 

Świat schodzi na psy. Nawet na PISKP nie można już polegać.

 

Przepis jest prosty. Przyczepa lekka nie podlega badaniom okresowym, czyli nie podlega też okresowemu przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje stanowisko,  które przedstawiłem W.K. jest niezmienne w tej sprawie, a wasze  podpowiedzi tylko mnie utwierdziły, że miałem rację. Dzisiaj nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi z W.K. , który jeszcze miał dokładnie przeanalizować tą sprawę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedział , ale przesyłam informację e-mailową jaką rozesłał W.K. otrzymaną Z PISK

w związku z pytaniami związanymi z przeprowadzaniem badania technicznego przyczepy lekkiej przed pierwszą rejestracją na terytorium RP, to wyjaśniam, że diagnosta powinien zrobić badanie okresowe.Pewnym problemem jest wyznaczenie terminu następnego badania technicznego, gdyż przyczepy lekkie nie podlegają okresowym badaniom w trakcie ich eksploatacji. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało zmiany do CEP, które mają zostać uruchomione pod koniec czerwca br. Wtedy diagnosta będzie mógł określić termin badania „BEZTERMINOWO”.


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem , że jak ściągnę pojazd zabytkowy, to zgodnie z ich ideologią muszę wykonać również badanie okresowe przed pierwszą rejestracją a następnie co do zgodności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 17:49, michal_k napisał:

Przepis jest prosty.

Niepotrzebne interpretacje przepisów prostych powstają z chęci bycia ważnym co niektórych.

Przerost biurokracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 20:30, gulnar napisał:

nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi z W.K. , który jeszcze miał dokładnie przeanalizować tą sprawę.

TO

W dniu 17.06.2019 o 12:33, adam1501 napisał:

Niech sobie na spokojnie przeczytają ustawę i nie tworzą do niej własnych udziwnień.

chyba czytać WK potrafi ze zrozumieniem, a może to zbyt trudne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą kolejny raz rozmawiałem z W.K. w Puławach większość jest zdania ,że powinno się zrobić badanie okresowe, choć po konsultacjach wewnątrz zdania są podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być tanio , ale nie aż tak !

cyt:"(21) Badania stanu technicznego w cyklu życia pojazdów powinny być stosunkowo proste, szybkie i niedrogie, a jednocześnie skuteczne w zakresie osiągania celów niniejszej dyrektywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.