Skocz do zawartości

Ursus C-360 - DMC przyczepy bez hamulca - 1500kg vs. 1/2 MW


pawel_2407

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Na ostatnim BT w PSKP poprosiłem Diagnostę o uzupełnienie danych o masach mojego Ursusa C-360, gdyż ciągnik rolniczy posiadał jeszcze DR z lat 90-tych bez wpisanych żadnych mas.

Po lekturze niniejszego forum byłem pewien, że na zaświadczeniu Diagnosta wpisze mi DMC przyczepy bez hamulca 1500kg.

Jakież było moje zdziwienie, gdy na otrzymanym zaświadczeniu otrzymałem wartość 1000kg. Na nic zdały się moje prośby, tłumaczenia, że katalog ITS i doświadczenie innych Diagnostów wskazuje na 1500kg. Diagnosta z tej PSKP stwierdził, że skoro MW Ursusa to ok. 2150kg, to nie może mi wpisać DMC przyczepy bez hamulca wyższej niż 1000kg, bo prawo 1/2 MW holownika jest święte.

 

Koniec końców zostałem z zaświadczeniem na 1000kg i problemem, gdyż dwukółka, którą posiadam do tego traktora ma DMC 1500kg.

 

Czy widzicie może jakąś szansę, aby wywalczyć 1500kg? Gdzie mogę się udać i na jakiej podstawie to otrzymać?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawel_2407 napisał:

bo prawo 1/2 MW holownika jest święte.

 

A podał jakąś podstawę prawną tej świętości?

 

12 minut temu, pawel_2407 napisał:

Czy widzicie może jakąś szansę, aby wywalczyć 1500kg?

 

Widzimy. Może się to wiązać z odebraniem uprawnień diagnoście.

 

13 minut temu, pawel_2407 napisał:

Gdzie mogę się udać i na jakiej podstawie to otrzymać?

 

Możesz jechać na inną stację i ponownie zapłacić za badanie. Może tam diagnosta wpisze wartość katalogową 1500 kg. A możesz też próbować uzyskać taką informację od producenta - wtedy informacja jest najbardziej wiarygodna, a diagnosta może mieć coraz bardziej "ciepło".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulca, ciągniętej przez samochód osobowy, samochód ciężarowy i specjalny o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, nie może przekroczyć:

1) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego;

2) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tych pojazdów samochodowych przez producenta lub połowy ich masy własnej powiększonej o 75 kg, należy przyjąć mniejszą wartość;

3) 750 kg.

Czy o tej "świętości " mowa ? Ale co ma do tego DMC skoro chodzi o MMC.

Masz zaświadczenie więc spokojnie możesz udać się do WK, podejrzewam ,że diagnosta będzie się musiał wytłumaczyć dlaczego taka wartość  została wpisana, ew poprawić . Osobiście miałem podobną sytuację na początku swojej pracy w tym zawodzie, przyjąłem parametr (O1dla C360)  z katalogu ale był niepoprawny , po telefonie z WK musiałem poprawić.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pawel_2407 napisał:

bo prawo 1/2 MW holownika jest święte.

Ciekawe ile jeszcze innych świętych praw zna ów "diagnosta"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.