Skocz do zawartości

Dz. U. z 2005 r. Nr 103 poz. 870 - CEPIK


abc

Rekomendowane odpowiedzi

W załączeniu jak w temacie.

Obowiązuje od 13.06.2005 r. - dzień ogłoszenia

Do stosowania od wczoraj :lol: /to już chyba normale że prawo "działa wtecz"

pozdrawiam

miłej lektury życzę

cepik1.thumb.gif.3c3ddbb3be9983104cfdf5d479101502.gif

cepik2.thumb.gif.01c5e90ec8938da42ab93c9e45a47db1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się przyzwyczaiłem, że prawo działa w stecz nie tylko na przykladzie Prawka o ruchu drogowym ale i o transporcie drogowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do Ministerstwa - przynajmniej teoretycznie do tego czasu - trzeba było przesyłać w formie pokazanej na stronie MSWiA:

http://www.mswia.gov.pl/FAQ_cepik.html i http://www.mswia.gov.pl/pdf/cepik-formularz.doc

Ostatnia zmiana była przeprowadzona kilka tygodni temu - ostatnio niczego nowego tam nie widziałem ...

Nadal wysyłamy BEZ numerów rejestracyjnych - przynajmniej wg poprzedniego dziennika.

 

2. W rozporządzeniu, które teraz się ukazało - tak naprawdę nie ma większych zmian, które dotyczyłyby SKP. Zastanawiam się tylko nad tą formą sprawozdania - czy tak jak dotychczas (karta A4), czy z numerami rejestracyjnymi. Nic nie ma o wzorze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się!!!

Wygląda na "stary" ale może historia zatoczy koło i będzie jak znalazł -ten wzór sprawozdania z nr rej. pojazdu /rozporzadzenie określa że ma być nr rej pojazdu/ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/rozporzadzenie określa że ma być nr rej pojazdu/ :lol:

 

ale poprzednie rozporządzenie też miało zapis o ewidencjonowaniu nr rej, a wzór sprawozdania do ministerstwa był bez nr rej. Może nadal pozostanie to bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przekręcić do Ministerstwa - będę miał wiadomości w pierwszej ręki (albo i nie). Ale to nie dzisiaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję coś niecoś uzgodnić - nieoficjalnie (czekają mnie jeszcze 1-2 rozmowy) - to rozporządzenie poszło lekko nie po ich myśli. Nadal chcą tylko jednej kartki - ale sami widzą, że ma się to nijak do treści rozporządzenia ...

Jak coś będę wiedział oficjalnie - dam znać na forum i na stronie www ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możnaby w przyszłości zrobić tak, że jak Stacja Kontroli wysyła rejestr przeglądów do wydz. komunikacji to tak samo wysyłać internetem sprawozdanie z opłat CEPiK ???, a nie znowu drukowanie, wysyłanie ... TRZEBA IŚĆ DO PRZODU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiadomości, że MSWiA zagęściło ruchy przy pracach na styku CEPiK <<---->> SKP. Myślę, że to już bliżej niż dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem właśnie pismo mailem z MSWiA od rzecznika prasowego, jako odpowiedź na zapytanie odnośnie przesyłania nr rejestr. w sprawozdaniu.

Poniżej cytat najbardziej istotny i treściwy:

 

"...Omawiany przepis /chodzi o rozporządzenie Dz.U.Nr 108 poz.908 z 6.06.2005/ nie wprowadził żadnych zmian w treści przedmiotowego rozliczenia, nazywanego zwyczajowo sprawozdaniem. Tak więc treść sprawozdania przekazywanego co miesiąc ministrowi właściwemu do spraw administracji publicznej nie uległa zmianie.

Stacje kontroli pojazdów mają obowiązek umieszczania numerów rejestracyjnych pojazdów wyłącznie w prowadzonej w formie elektronicznej ewidencji pobranych i przekazanych opłat ewidencyjnych zgodnie z § 4 ust. 1 i ust 2 rozporządzenia, a nie w rozliczeniu przekazywanym ministrowi właściwemu do spraw administracji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałeś do nich maila czy jest to odpowiedź na pismo kogoś innego ?

Możesz mi to przesłać ? Chętnie się na to powołam przy pytaniach ze strony SKP ...

Mnie prosili (MSWiA) o oficjalne pismo z prośbą o ustosunkowanie się do nowego rozporządzenia - jeśli masz to już za sobą, to tym lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem osobiście mailem zapytanie i dostałem odpowiedź... .

 

P.s. sorry, ale nie wiem jak załączyć ten dokument hmm prześlę go mailem.

 

[ Dodano: 30-06-2005, 13:13 ]

Pytanie do Norberta - Czy pismo przeszło mailem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wysyłamy BEZ NUMERÓW - oni sobie tego po prostu nie życzą. Numery pozostają do wglądu - dla nich kasa i sprawozdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Właśnie słyszałem na RMFże cepik to fikcja działa jak chce na lini cepik-starostwa przecież do nich najwarzniejsza jest kasa :roll::roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poliwie tez miało byc na drogi, i co ? dalej jezdzimy zygzakami omijajac dziury, ale najwieksza dziura to chyba ta, do której wpadaja te pieniądze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.