Skocz do zawartości

Interpretacja punktu 2.10 z cennika


Klik32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem "świeżym" diagnostą który dopiero zaczął prace w tym zawodzie. Chciałabm prosić o pomoc w interpretacji punktu 2.10 z cennika a mianowicie, cenę tą pobieramy niezależnie od ilości usterek które wpisałem podczas OB, czy tyle ile jest usterk tyle musi zostać pobranych opłat? Np. pęknięta szyba, korozja, wycieki płynów (3x20zł). Czy tylko raz 20zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna dowolność, przynajmniej stosowana przeze mnie. :silent:

Jeżeli wyskoczą usterki, na które w tabeli opłat są przewidziane ceny, to wiadomo. Gorzej z pękniętym kloszem, łysą oponą, nieczytelną tablicą rejestracyjną. Logika podpowiada, że dwie dychy za wszystkie… Ale logika z przepisów dawno się wymkła*.

 

*-wymknęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystkie usterki istotne UI lub stwarzające zagrożenie USZ lub razem wzięte po 20 zł za usterkę, jednak nie możesz przekroczyć opłaty za OBT. I tak : motocykl lub ciągnik rolniczy może mieć 5 , 10 czy 20 UI USZ ale opłatę pobierasz do 62zł, czyli 3usterki po 20 zł ,lub 2 usterki po 20 zł i jedna za 14zł (gdy były to światła). Możesz zaznaczyć 2.01 zamiast 2.10. A dlaczego taka suma a nie inna masz to rozpisane w objaśnieniach pod zaświadczeniem. I tak samochód osobowy i ciężarowy do 3,5T do 98zł, a gdy jest z gazem do 162zł czyli 8 UI. Autobus do 200 zł czyli 10 UI, gdy jest z gazem CNG do 263 zł czyli 13 UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @jast. Ja na Twoim miejscu zweryfikowałbym wpis, bo na jakiej zasadzie łączysz liczbę porządkową 4.1 tabeli z liczbą porządkową 5.1 tabeli do liczby porządkowej numer 2.10 tabeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paprock napisałeś to trochę "po chińsku"


chodzi o odnośnik 3) przy poz 5.1 i kiedyś przy 4.1 o treści 

Cytat

3) W przypadku gdy opłata za badania techniczne powstała z połączenia opłat określonych w lp. 4.1 i 5.1 tabeli byłaby większa od opłaty określonej w lp. 1 tabeli, pobiera się opłatę określoną w lp.1 tabeli. 

 

 

a obecnie przy 4.1 jest odnośnik 4) 

Cytat

4) Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. Kumam. Ale problem tkwi w liczbie porządkowej 2.10, a tam echo o odnośnikach. Kolega wniósł o rozszyfrowanie pobierania opłaty za ponowne sprawdzenie usterek. O kasowanie za usterki wytknięte podczas badania na stacji, a nie podczas kontroli pojazdu na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zmieniło? Bo na szkoleniach tłumaczono, że suma za usterki nie może przekraczać wartości badania okresowego. Gdy przekracza robimy nowe Badanie Okresowe. Nikt z kontroli nie zwrócił mi uwagi. Czyli co? Za 10 UI pobieramy 20zł jako 2.10.

Edytowane przez jast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia o zmianach i szkoleniach. Po mojemu tłumaczenia mogły dotyczyć od zawsze* innych pozycji. A na bank nigdy nie dotyczyły liczby porządkowej 2.10. tabeli opłat.

 

* - od zawsze = http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20042232261/O/D20042261.pdf

 

 

W tamtym temacie przewijają się interpretacje tabeli opłat. I powiem szczerze, że łatwo nie jest: 

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/13583-elektroniczne-zatrzymanie-dowodu-rejestracyjnego-po-1102018-r/&do=findComment&comment=258969

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jast napisał:

suma za usterki nie może przekraczać wartości badania okresowego

Dla pojazdu skierowanego wg pozycji 4. 1 lub 5 .1. Natomiast dla pozycji 2.10 to już nie działa. 

11 godzin temu, jast napisał:

Gdy przekracza robimy nowe Badanie Okresowe.

Nie robimy żadnego badania okresowego tylko pobieramy opłatę jak za badanie okresowe, to w dalszym ciągu jest badanie dodatkowe. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

Natomiast dla pozycji 2.10 to już nie działa.

 

- Nie działa i wątpię aby kiedykolwiek działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Klik32 napisał:

Dzięki wielkie za rozjaśnienie,

Za co dziękujesz ? , skoro zamiast rozjaśnić jeszcze bardziej Ci to zagmatwali,,,

18 godzin temu, Jacdiag napisał:

2.10 - wszystkich innych usterek łącznie - 20,00

Znaczy innych, niż :

2.1, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co namotaliście ;

18 godzin temu, Paprock napisał:

liczbę porządkową 4.1 tabeli z liczbą porządkową 5.1 tabeli

Skoro;

 

19 godzin temu, Klik32 napisał:

niezależnie od ilości usterek które wpisałem podczas OB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mówię, że jak mam zły dzień, to po dwie dyszki od sztuki za wymysły, a jak chodzę uśmiechnięty przy klientce w mini, to do kupy zesammen dwie dyszki i też krzywdy w kasie nie będzie. ;-)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paprock napisał:

jak mam zły dzień, to po dwie dyszki od sztuki za wymysły, a jak chodzę uśmiechnięty przy klientce w mini, to do kupy zesammen dwie dyszki

Czyli najpierw dzwonić do SKP i pytać o humor diagnosty? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea:

A to żeście mi namieszali. Za te same usterki raz mogę pobrać równoważność okresowego, a raz 20 zł. Io po co ja głupi pobierałem równoważność okresowego i narażałem się klientowi, jak mogłem uszczęśliwić klienta za 20zł. Przyjdzie kontrola to się dopytam i Wy też się dopytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, laptop napisał:

Czyli najpierw dzwonić do SKP i pytać o humor diagnosty? ?

 

- no a nie pytają, który na jakiej zmianie bo chciałabym do tego no, yyy... No do tego, co mi w oczy tak świdrująco patrzy, że zawsze pedały popieprzę!  :evil:

 

No to teraz tak. Na okresowym badaniu technicznym wyłapano takie usterki jak:

- zużyte ogumienie = UI,

- pęknięta szyba czołowa = UI,

- brak tabliczki znamionowej HAKA = UI,

- luźno zamocowane światło cofania = UI,

- nieczytelna tablica rejestracyjna = UI,

- ułamana przednia wycieraczka = UI.

 

Ile pobrać z tabeli opłat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20zł?

Także niech się klient cieszy, że to podczas okresowego wyłapano, a nie przez OKRD?

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jast napisał:

Przyjdzie kontrola to się dopytam i Wy też się dopytajcie.

Wierzysz, że uzyskamy jednoznaczną odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jast napisał:

Przyjdzie kontrola to się dopytam i Wy też się dopytajcie. 

Lepiej nie pytaj na kontroli bo stracisz uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.