Skocz do zawartości

Tzw. Winda w samochodzie


jerry87331

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Witam, ostatnio miałem kilku klientów, którzy sprowadzili "dostawczaki" z windami i przyjechali na przegląd. Mówię wszystkim, że najpierw muszą zrobić polskie badanie UDT podestu ruchomego. Większość wraca do mnie z poniższym poświadczeniem i stwierdzeniem, że Ci co wystawiali mówią, to powinno wystarczyć i wszyscy robią OBT na podstawie tego. Nie przystępuje do badania mówiąc że muszę mieć ważną Decyzję UDT. Część wraca z taką, a części nie widzę więcej. Prawidłowo postępuje?

windy.thumb.JPG.ef9bc09254194ddef5574794c3dd7708.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wraca do mnie z poniższym poświadczeniem

 

To jest tylko kwit od konserwatora, a nie dozór. Z tym dopiero może iść do dozoru, mało tego te konserwacje musi wykonywać cyklicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wraca do mnie z poniższym poświadczeniem

 

To jest tylko kwit od konserwatora, a nie dozór. Z tym dopiero może iść do dozoru, mało tego te konserwacje musi wykonywać cyklicznie...

§ 100. Po otrzymaniu dokumentacji, o której mowa w § 99 ust. 2, organ właściwej jednostki dozoru technicznego poddaje dźwigniki badaniom odbiorczym i badaniom dodatkowym.

źródło: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20020040043

 

To znaczy, że jeszcze nie ma dokumentacji i nie może być poddany badaniom ;)

Wnioski wyciągnij sam. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arizona prawdopodobnie masz w okolicy orła który klepie na lewo i prawo a "ci od wind" tak mówią- ba są nauczeni (przez orła) tego że kwit konserwatora wystarczy :razz:

 

Przy okazji na twoim skanie jest jakby pieczątka "pojazd zarejestrowano czasowo nr rej." :x czy mi się tylko wydaje :shock: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji na twoim skanie jest jakby pieczątka "pojazd zarejestrowano czasowo nr rej." :x czy mi się tylko wydaje :shock: ?
To nie ma nic wspólnego z tematem :oops:

Przecież jakoś musi się przemieszczać do konserwatora, do dozoru czy wręcz na stację kontroli pojazdów :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby posiadał uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego pewnie by przeszło

 

Kazdy konserwator, ma nadane odpowiednie uprawnienia. Ja na przykład też. Ale one uprawniają do konserwacji, ewentualnie szkoleń pracowników i nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tą rejestracją to jak? Rzeczywiście przepisanie nr numeru z czasowego na stały potem kosztuje jeszcze raz tak samo w UDT?? Ktoś to może potwierdzić?

Decyzja jest wydana na właściciela :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale nr rejestracyjny jest niezbędny z tego co wiem. Jest on ujęty na tej decyzji? Zresztą - o tym podwójnym płaceniu to ktoś tu napisał (nie chce mi się szukać). Chciałem tylko informacji praktycznej, od osób które się tym zajmują, czy faktycznie zmianę nr potem się jakoś zgłasza, przepisuje to itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Do czego taki podrodzaj ciężarówki przypiąć :arrow:Rodzaje i podrodzaje pojazdów: 06 Samochód ciężarowy → 07 furgon / podest

Czyżby takie coś jak z poprzednich stron:

IMG_1307.JPG

Bardzo proszę o przykłady, bo wykonali "konstrukcyjne zmiany" polegające na zamontowaniu z tyłu pojazdu podestu ruchomego czy tam platformy za- i rozładowczej potocznie zwanej windą i taki właśnie w opisie zmian podrodzaj podali z przeznaczeniem uniwersalnym. :x

No i tak jakoś ten podrodzaj nie daje mi spokoju.

Nadmienię, że cała akcja była spowodowana zmianą masy własnej ciągnąc za sobą korektę ładowności.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej odpowiedzi się spodziewasz?

 

Przecież wiesz, że konstrukcja taka jak powyżej to kwestia bardzo uznaniowa i możesz co najwyżej ankietę zrobić jak Koledzy by klasyfikowali.

Ale tak do końca tradycyjnie nie do końca potrafię rozszyfrować pytanie z Twojej wypowiedzi... Dlaczego LOT robi badania u Ciebie akurat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli.

Wpadło mi w ręce zaświadczenie z opisem zmian, że w ciężarówce kategorii N2 na tyle zamontowano dość ciężkawą rampę/windę/platformę tym samym naruszając dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym, a mianowicie [G] i ładowność.

No i OK. Zamontowali to zamontowali. Podali nowe dane techniczne to podali. I nic by mnie nie zdziwiło, że kontener zamyka się z tyłu windą, gdyby nie ten podrodzaj właśnie [furgon/podest].

Przewertowałem ten temat trafiając na fotki z lotniska i tak się zastanawiam komu ten podrodzaj bardziej pasuje, przystoi. Czy temu pojazdowi z fotografii, czy ciężarówie z rampą (windą) na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.