Skocz do zawartości

Tzw. Winda w samochodzie


jerry87331

Rekomendowane odpowiedzi

A jak już się temat tak rozbudował to może ktoś się wypowie na temat samochodu przyjeżdzającego z wciągarką na OB - czy ma miec dozór czy nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pytanie rozszerzył, czy jest różnica pomiędzy wyciągarką zamontowaną na pomocy drogowej, czyli służy do wciągania przedmiotów (pojazdów) na samochód (czyli co - wciągnik?), a wyciągarką w klasycznym 4x4 na zderzaku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ja bym pytanie rozszerzył, czy jest różnica pomiędzy wyciągarką zamontowaną na pomocy drogowej, czyli służy do wciągania przedmiotów (pojazdów) na samochód (czyli co - wciągnik?), a wyciągarką w klasycznym 4x4 na zderzaku??

 

No i oczywiscie czy jest homologacja na mocowanie tej wyciagarki w tym 4x4 (zderzak, plotek etc...) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacja sposobu montażu? ;) To chyba LPG tylko.

Nie kręćmy - załóżmy, że wszystko homologowane, a może nie trzeba homologacji... chodzi mi tylko o dozór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Homologacja sposobu montażu? ;) To chyba LPG tylko.

Nie kręćmy - załóżmy, że wszystko homologowane, a może nie trzeba homologacji... chodzi mi tylko o dozór.

 

Wiesz doskonale o co chodzi...pare dni temu byla dyskusja na ten temat :)

Oczywiscie zartowalem - bo przeciez sam napisales ze nie ma homologowanych zderzakow pod wyciagarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 4 pomoce z wyciągarkami, na jednej jest dzwig zakabinowy do którego raz w roku przyjeżdza dozór i nigdy nie mówili że trzeba coś takiego na wyciągarki. Oczywiście mają tabliczki i dokumentację od producenta zabudów - Szummar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. Przyjechał gość na przegląd naczepą z windą, tylko ze ta winda była zespawana na stale - nie obracała sie. Gość zespawał ją by nie robić udt i myślał że przejdzie przegląd na OSKP. Co o tym sądzicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musi, albo ją całkowicie zdemontować, albo naprawić i zrobić UDT.

Niestety czy zespawana czy nie to nadal jest winda - tylko niesprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Niestety ale z rozmowy nie moge wywnioskować . czy na windę załadowczą zamontowaną na aucie do 3,5t jest wymagany UDT??

Winda to winda nie ważne, czy zamontowana na pojeździe do czy pow. 3,5T. UDT musi być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka podstawa prawna do tego że są zwolnione??

 

Z takimi pytaniami do najbliższego oddziału UDT a nie do diagnostów. My mamy mieć albo jedno albo drugie. Szczegółowe przepisy o dozorze średnio nas interesują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windy załadowcze, czy jak je inaczej zwą hydroklapy podlegają pod dozór i już. Jest to zasługą jak słyszałem pewnej firmy z Warszawy. Nawet jej zrzucenie przed OBT nie rozwiązuje problemu do końca, ponieważ jak po OBT założy się ją ponownie to i tak pojazd z nią rzuca się w oczy z daleka. Nie ma na niej na rej windy i naklejki z BT windy przez UDT. Trafisz na kumatego policjanta lub inspektora ITD i jest problem.

Inne rozwiązanie poproszę

Zalegalizować windę 1000-1200 + VAT. Nie zrzucasz windy, nie sprzedajesz auta, nie podpadasz na drodze, tylko kasy ubywa niestety :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż i ponowny montaż to nie jest taka prosta sprawa, a ponadto bardzo często windy jednocześnie spełniają rolę tylnej ściany w kontenerze.

Ponadto koszt demontażu i montażu nie będzie wcale dużo mniejszy niż koszt dozoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokumentach po odbiorczych spotkałem pouczenia o obowiązku oznaczenia windy numerem UDT (ewidencyjnym). Z drugiej strony pkt.9.2 zał.1, dział I, Dz.U. 155 ma brzmienie takie jakie ma. Tak więc na OBT dla diagnosty brak numeru może oznaczać co najwyżej wzmożoną czujność, że coś może być nie tak. N za brak numeru nie ma jak dać. Do nie przystąpienia do badania także podstaw brak.

Za to na drodze może być różnie :o, :sad: .

I jeszcze jedno . Dwie pierwsze cyfry numeru UDT oznaczają typ urządzenia. Dla wind załadowczych to 87. Dwie następne oznaczają oddział UDT, w którego ewidencji figuruje winda. Np. windy w oddziale w Krakowie mają oznaczenie 8712xxxxxx. Tak wynika z moich obserwacji bo materiału o tym nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, pozwolicie, że odświeżę kotleta...

Pojazd Renault Master DMC 3,5t z zamontowanym podestem ruchomym o udźwigu 0,5t.

Wymagamy dokumentu z UDT? Gdzie ewentualnie wpisujemy dane z tego dokumentu? Termin następnego badania takiego urządzenia jest zależny od jego rodzaju czy np z góry są dwa lata? Czy fakt posiadania urządzenia dodatkowego (podest) wpływa na koszt badania? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podestem ruchomym o udźwigu 0,5t.

nie ma dolnego limitu czyli wszystkie pod dozór

 

Gdzie ewentualnie wpisujemy dane z tego dokumentu?

zaświadczenie , str 2 p 2 + uwagi do rejestru

 

Termin następnego badania takiego urządzenia jest zależny od jego rodzaju

tak

 

Czy fakt posiadania urządzenia dodatkowego (podest) wpływa na koszt badania? pozdrawiam

nie

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ1)

z dnia 29 października 2003 r.

w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeń transportu bliskiego

(Dz. U. z dnia 18 listopada 2003 r.)

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1890.htm

 

[ Dodano: 29-09-2011, 12:04 ]

http://www.udt.gov.pl/HTML/index.php?option=com_content&task=view&id=102&Itemid=204

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Z całym szacunkiem kol. Jacdiag, ale poruszony przeze mnie przypadek nie był poruszany w podanych przez Ciebie postach. Sprawa dotyczy użytkowania urządzeń dozorowych na potrzeby własne i myślę, że sprawa nie jest do końca taka oczywista. Wiem z autopsji, że takie urządzenia np. podnośniki kolumnowe, które normalnie podlegają pod dozór jeśli eksploatowane są tylko przez właściciela nie muszą być zgłoszone do UDT. Czy w przypadku mojego podestu sprawa nie wygląda podobnie? Nadmienię, że właściciel tego pojazdu wielokrotnie był kontrolowany przez ITD i Policję bez konsekwencji karnych. Może sprawa wygląda jednak inaczej? Z szacunkiem "stary forumowicz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.