Skocz do zawartości

Tzw. Winda w samochodzie


jerry87331

Rekomendowane odpowiedzi

Nadmienię, że właściciel tego pojazdu wielokrotnie był kontrolowany przez ITD i Policję bez konsekwencji karnych

 

Bo oni to maja gdzieś, ale diagnosta na badaniu już nie bo ma obowiązek wpisać dane z protokołu UDT dla urządzenia które podlega pod dozór a winda (podest ruchomy) podlega i tyle, także masz zrobić i wozić na przeglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można....

Jeżeli np. używasz coś na własnym podwórku , to można.

Jeżeli jednak używasz "czegoś" w miejscu publicznym , to musisz podporządkować się (w skrócie) przepisom tam obowiązującym.

Tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi podnosnikami to masz racje, ale analogii odnosnie pojazdu bym sie nie doszukiwał, bo podnosnik jest uzutkowany na prywatnej hali, gdzie z założenia nikt obcy nie ma dostępu, natomiast pojazd porusza sie po publicznych drogach zatem dozór techniczny musi posiadać.

Nadmienię, że właściciel tego pojazdu wielokrotnie był kontrolowany przez ITD i Policję bez konsekwencji karnych

To, że ktoś nie został ukarany za jakieś wykroczenie nie jest wyznacznikiem przestrzegania prawa. Pewny jestem tylko tego, że gdyby zdażył sie wypadek polegajacy na awarii windy w wyniku którego osoba postronna doznała by obrażeń, to "ktoś" z pewnościa brakiem dozoru technicznego z pewnościa by się zainteresował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię, że właściciel tego pojazdu wielokrotnie był kontrolowany przez ITD i Policję bez konsekwencji karnych

 

Bo oni to maja gdzieś, ale diagnosta na badaniu już nie bo ma obowiązek wpisać dane z protokołu UDT dla urządzenia które podlega pod dozór a winda (podest ruchomy) podlega i tyle, także masz zrobić i wozić na przeglądy.

 

Policja oraz IDT nie mają obowiązku ale diagnosta zgodnie z rozporządzeniem - tak . Jak jest wiemy wszyscy - różnie z tym jest . Kłopot zaczyna się wtedy gdy nastąpi wypadek przy pracy podczas używania windy i zadają pytanie jak pojazd przeszedł bt z windą bez UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolego lala17 - mam autko zasilane LPG. Niestety tak się składa, że dozoru na butlę nie mam :( Jest szansa na OBT u Ciebie? Bo ja te autko użytkuję na swoje potrzeby - to zwykła osobówka do 3,5 tony. Nadmienię, że podczas kontroli nikt mnie o to nigdy nie pytał... To jak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim Forumowiczom ( nawet tym, którzy byli troszkę złośliwi), utwierdziło mnie to w prezentowanym przez Was (przeze mnie również) stanowisku. Pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię, że właściciel tego pojazdu wielokrotnie był kontrolowany przez ITD i Policję bez konsekwencji karnych.
Bo oni to maja gdzieś

Nie mają gdzieś tylko w pakiecie dokumentów których mogą wymagać podczas kontroli nie ma protokołu/decyzji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Czy możecie mi wymienić i nazwać, ale tak po "swojskiemu" ;) te urządzenia techniczne podlegające dozorowi technicznemu albo chociaż te, które najczęściej są spotykane? (bo z rozporządzenia Dz. U. z 2012 r. poz. 1468 to oprócz zbiornika na gaz trudno mi dopasować do czegoś, co występuje w pojazdach :-P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak po "swojskiemu" te urządzenia techniczne podlegające dozorowi technicznemu

 

- zbiornik LPG - TDT

- cysterny - TDT

- urządzenia do podawania betonu pod ciśnieniem - TDT

- windy (platformy) załadowcze na pojazdach - UDT

- HDS-y (takie mini dźwigi zamontowane zazwyczaj przed lub za paką) - UDT

- żurawie samojezdne (potocznie dźwigi) - UDT

jeszcze by się co pewnie znalazło, ale tak na gorąco to nie pamiętam. Zaraz pewnie lista się powiększy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi wymienić i nazwać, ale tak po "swojskiemu"

a obrazkowo :?:

 

 

zbiorniki LPG

zbiorniki.jpg

 

naczepa cysterna

cys.jpg

 

pompa do betonu

pompa-do-betonu.jpg

 

winda / podest załadowczy

1092_2.jpg

 

HDS

hds.jpg

 

dźwig

800px-Autojerab-AD30.jpg

 

podnośnik koszowy

3936-1.jpg

 

i specjalna odmiana podnośnika - drabina strażacka

zdjecie,600,352578,20130208,to-lepsze-niz-winda.jpg

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciągarki ...

 

Możesz rozwinąć??

Pisząc o zbiornikach LPG może piszmy po prostu zbiorniki na gaz. Wszak CNG coraz popularniejszy, a i LNG już na rynek trafia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowany temat nie dał jednoznacznej odpowiedzi. Czy wyciągarka na zderzaku auta terenowego ma inne zadanie niż ta zamontowana na platformie pomocy drogowej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyciągarka na zderzaku auta terenowego ma inne zadanie niż ta zamontowana na platformie pomocy drogowej??

 

Nie ma innego zadania.

Jedna i druga służy do przemieszczania pojazdu w poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.