Skocz do zawartości

brak intrernetu OBT


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy powiedzcie mi jak nie macie internetu - to wiadomo w przypadku OBT tryb awaryjny i ogień. A jak postępujecie z badaniem przed 1 rejestracją? Działacie czy odpuszczacie???? W czwartek cały dzień nie było netu - awaria po przejściu burzy. Zdania są podzielone, niektórzy robią także w trybie awaryjnym, a ja wykonałem telefon do naszego wsparcia technicznego DMS JBR i powiedzieli że w przypadku badania przy 1 rej nie robimy, ponieważ żeby wykonać badanie przed 1 rej muszą być pobrane dane z CEPA... i miałem akurat w miniony czwartek 2 pojazdy i odpuściłem je.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem już kilka pojazdów w trybie awaryjnym, i nigdy żadnego problemu- Zawsze w uwagach dopisywałem, że " BT przeprowadzono w trybie awaryjnym".
Czasami były tylko telefony z WK, że brak jest pojazdu w CEP, wtedy ponownie trzeba było pojazd dodać, i to tyle :)
Oczywiście o ile się nie mylę to taki fakt, że działacie w trybie awaryjnym powinien być zgłoszony do nadzoru :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dominz napisał:

o ile się nie mylę to taki fakt, że działacie w trybie awaryjnym powinien być zgłoszony do nadzoru

 

Mylisz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dominz napisał:

Czasami były tylko telefony z WK, że brak jest pojazdu w CEP,

 

Godzinę temu, Dominz napisał:

Zrobiłem już kilka pojazdów w trybie awaryjnym, i nigdy żadnego problemu

Czyli tak nie do końca problemu nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie robimy w trybie awaryjnym 1OBT,więcej kłopotu i telefonów z WK  jak klient pójdzie zarejestrować (a pojazd jeszcze nie wprowadzony do CEP)niż to warto. Zresztą konkurencja też ludzie i też chcą żyć;-) a tu przynajmniej telefon co chwilę nie dzwoni a czemu jest tak a nie tak....lub co znaczy wpis w uwagach"Badanie wykonane w trybie awaryjnym" bo i takie tel były?

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście robię badanie , jak w sytuacji opisanej wyżej. W uwagach info o przeprowadzeniu badania w trybie awaryjnym  z dopiskiem " bez CEP" . Tłumaczę klientowi  co , jak i dlaczego.  W większości przypadków zanim klient zgłosi się do WK  , pojazd jest już w systemie.. Oczywiście przed wysłaniem badania sprawdzam czy została dokonana prerejestracja w CEP .

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mike_van_mik napisał:

naszego wsparcia technicznego DMS JBR i powiedzieli że w przypadku badania przy 1 rej nie robimy, ponieważ żeby wykonać badanie przed 1 rej muszą być pobrane dane z CEPA

A jakie dane tam się znajdują, skoro to ma być okresowe przed pierwszą rejestracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde badanie wykonuje się po uprzednim pobraniu danych z centralnej bazy!

Skoro przewidziano tryb awaryjny, to korzystać z niego i się nie martwić!

Wielkie mi halo, co by było, gdyby było... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, danielg539 napisał:

Czyli tak nie do końca problemu nie było...

Czasami nawet badania przeprowadzone normalnie nie widnieją w CEP ;)
Ponowne wprowadzenie badania do CEP- według mnie nie jest problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dominz napisał:

Ponowne wprowadzenie badania do CEP- według mnie nie jest problemem

Proszę pochwal się jak to robisz, bo ja nie ukrywam, że nie wiem jak drugi raz wprowadzić to samo badanie do CEPiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie mógłbym zrobić w trybie awaryjnym, ale jak powiedzieli mi w DMS zeby nie robić, dodatkowo jakbym zrobił i by mi wydzwaniali z WK bo cos nie tak to wolałem odpuścić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby dane były w CEP i żeby można było je pobrać to najpierw ktoś musi je tam wprowadzić. Spotykam sytuacje takie np w przypadku starych ciągników z lat 70-80 które nie "przeemigrowały" do CEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mecher napisał:

to tez btś odstapił ?

zapewne bym zrobił. Odstąpiłem tylko dlatego, bo mi powiedzieli żeby nie wykonywać przed 1 rej.... Tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o fakt, ze w jednym i drugim przypadku WK może dzwonić. Więc czym jeden od drugiego przypadku sie różni, po za faktem, że w tym drugim WK tez nie ma połączenia z Cepik-iem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te rozważania są zcysto teoretyczna czy faktycznie miewacie problemy z internetem lub nie działającym CEPiK-iem?

Ja na przestrzeni roku może 2 razy nie mogłem sie połączyć ale nim skończyłem BT to CEPiK już działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.