Skocz do zawartości

Wniosek o badanie - niezbędne dane


szymonp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam starszych stażem kolegów, zwracam się z prośbą o pomoc w przygotowaniu do pierwszego badania zabytku. Chodzi mi o wniosek na badanie zgodności. W internecie znajdują się gotowe egzemplarze, powiedzcie mi proszę, czy każdy z punktów który jest tam podany, musi być uzupełniony? Wiadomo, że uzupełnia to klient, ale trzeba pomoć, jak w praktyce staracie się robić.? Posiłkujecie się danymi z instrukcji, potem je weryfikujecie?  Pierwszy punkt z którym mam wątpliwości to nazwa wytwórni i rodzaj zawieszenia. Skąd bierzecie takie dane? Następnie producent przekładni kierowniczej . Następnie  średnica zawracania, szerokość skrętu, stopień sprężania, nazwa wytwórni  skrzyni biegów, przełożenie reduktora itd. Czy wszystkie te dane muszą zostać wypełnione we wniosku, czy mogą zostać pominięte, jeżeli tak to w jaki sposób je ustalacie? Z góry dziękuję za pomoc, mam nadzieje że uda się zrobić to pierwsze badanie, a później już powinno być z górki :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis dopuszcza brak możliwości ustalenia pewnych danych i jest to lepsza opcja niż wpisywanie czegoś z sufitu.

16 minut temu, szymonp napisał:

Wiadomo, że uzupełnia to klient, ale trzeba pomoć, jak w praktyce staracie się robić.?

Prawdziwi koneserzy to większość tych danych mają w małym paluszku. Średnio rozgarnięty klient sam w necie jest w stanie znaleźć tyle co diagnosta więc nie za bardzo widzę potrzebę pomocy w ustalaniu czegokolwiek. Jak klient ma jakiś problem to niech poprosi rzeczoznawcę o pomoc w ustaleniu danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli większość tych danych, których nie jesteśmy w stanie określić,  czyli większość tych co wypisalem u góry, mogą być pominięte we wniosku i nie będzie z tym żadnego problemu?

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie doczytałem, czyli to co nie jest możliwe do ustalenia można pominąć,  dzięki wielkie za pomoc, już wszystko jasne, no chyba że w czasie samego badania wyjdą jakieś kwiatki ale przynajmniej już wiem, jak zacząć badanie, pozdrawiam!

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.