Skocz do zawartości

program stacja 2012 11.2.7.7983 pytania


uzytkownik2

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zaczalem prace na drugiej OSKP, gdzie zamiast Patronatu jest Stacja 2012.
1. jak zrobic / co zaznaczyc zeby przy wydruku zaswiadczenia na drugiej jego stronie w pozycji 2. umieszczalo wpis np. pojazd odpowiada dodatkowym warunkom techn. przewidzianym dla pojazdu przystosowanego do ciagniecia przyczep / zasilania gazem. BO zaznaczam HAK / czy LPG (wypelniam protokoly /decyzje) a pomimo tego po wydruku w polu 2. pojawia sie zapis BRAK WPISU.

2. czy Wam tez rano program czasami zatrzymuje sie na 27% ? i potem wyrzuca blad (nie pamietam dokladnie - cos w stylu (session query expired) - i jak wyrzuci blad to potem nie da sie programu zamknąć i trzeba z menadzera zadan go ubić i tak wkoło "az zatrybi".
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz stworzyć sobie takie zdania w słowniku dla tego punktu i wprowadzać ręcznie. Kratki, które zaznaczasz nie mają żadnej mocy sprawczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1501 napisał:

Musisz stworzyć sobie takie zdania w słowniku dla tego punktu i wprowadzać ręcznie. Kratki, które zaznaczasz nie mają żadnej mocy sprawczej. 

dzieki za odpowiedz. jako ze uzywam programu od niedawna, a starsi stazem koledzy mowia, ze to nieistsotne, jestem zdany na siebie.
podpowiesz jak to wykonac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, uzytkownik2 napisał:

jak to wykonac?

 

1) Może wystarczy dokonać aktualizacji programu :?: 

 

2) Istnieje tzw telefon do przyjaciela  (pomoc techniczna ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Stacja jest na tyle elastyczny, że możesz go dostosować pod własne potrzeby zawsze. Przy 2 pkt zaświadczenia masz ikonkę po prawej stronie przy pomocy której możesz stworzyć swoją własną bazę słownikową bądź też po prostu kliknąć w ten pkt i napisać z ręki. Jak storzysz własną bazę to i tak za każdym razem będziesz musiał tam kliknąć i wybrać właściwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zapodał @adam1501, najpierw należy uzupełnić słowniki na własne potrzeby, a potem konkretną "uwagę" kursorem podświetlić lub dwa razy kliknąć myszką, żeby do punktu drugiego wskoczyła. 

Tak to mniej więcej wygląda:

 

 

 

Uwagi.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czterech, pięciu dostępnych na rynku, to za dużego wyboru nie ma. Miałem do czynienia z trzema programami, w tym i z tym, i jakoś nie narzekam. Ale OK - nie wszystkim musi się podobać. Ciekawe co za jakiś czas powiesz. Tym bardziej, że pracujesz jednocześnie na dwóch różnych aplikacjach.

Też czekam kiedy kolejna aktualizacja wprowadzi coś takiego jak "typ", który po wpisaniu do metryczki/zaświadczenia ładnie przenosił się będzie do DiP-u.

Czekam, kiedy zdublowanych klientów będzie można w jedną pozycję połączyć. Uważam, że wszelkie mniej istotne słowniki jak katalizatory, lokalizacje cech identyfikacyjnych można było z poziomu użytkownika czyścić. Nie ukrywać tylko kasować, czyścić, usuwać. Teraz mam, to co mam, bo mi jakiś dekiel lokalizację VINU na "parapecie" wklikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.