Skocz do zawartości

Mercedes sprinter zmiana rodzaju z ciężarowego na osobowy.


Dominz

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, cezary napisał:

a Ty wykonujesz jakiekolwiek badanie na podstawie przesłanek,

Kolego. Sądziłem jednak, że jestes bardziej bystry. Pisząc o przesłankach miałem na mysli na podstawie jakich przepisów. Ale chyba jednak masz rację, że pora temat zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale także wrodzona bystrość by nakazywała przeczytać cały post i go odpowiednio zinterpretować, poza tym co autor miał na myśli, bliżej te dywagacje poezji niż życia zawodowego diagnosty, Kolego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz zgroza tym co jadąc na badanie dajmy na to maluchem do @Paprocka przypadkowo będą mieli worek ziemniaków w bagażniku. Wszak to już nie bagaż, a skoro pojazd służy do przewozu czegoś innego niż tylko bagażu i pasażerów to nie może byc osobowym zgodnie z definicją! I dawaj zmiany na ciężarowy robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Zachciało się unii, a ona jak to ona, wszystko co spakowane lub lata luzem definiuje jako ładunek. :evil:

Panowie, ja też jestem wyluzowany i śmiało podpiszę się po 4/5 miejscowej ciężarówce (SUV) przerobionej na 4/5 miejscową osobówkę (SUV), z której tylko wyeliminowano tabliczki od uchwytów mocujących ładunek w przestrzeni przeznaczonej na ziemniaki. Ale pod tematycznym blaszakiem jako osobowym blaszakiem się nie podpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a gdyby tak przyjechał taki sprinter, 6 osobowy już przerobiony, i miałby tą przegrodę zdemontowaną do połowy, i miałby to zaświadczenie od 45.20z
W obecnym stanie prawnym badanie musimy zacząć przed wjazdem na stację i zakończyć je wynikiem.
Jakich warunków technicznych nie spełnia  rzeczony pojazd?- no bo przecież nikt w zaświadczeniu nie napisze, że Negatywny, a w usterkach "negatywny bo negatywny" ? :icon_idea:
Przypominam, że nie jest to pojazd wielozadaniowy, tylko Van.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wielkość jego niezdefiniowanej paki przemawia za spełnieniem ciężarowej definicji z ustawy. A jak się uprze, to nawet na stojąco mógłby przewozić ludzi, czego ciężarówce czynić nie wolno. Ale zawsze pozostaje opcja autobusu z sześcioma miejscami do siedzenia, a resztę przestrzeni przeznaczyć na stojącę. 

Tak napisałbym w zaświadczeniu i do sądu droga wolna!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paprock napisał:

autobusu z sześcioma miejscami do siedzenia

oj przesadziłeś z przykładem . 6 miejsc nie spełnia definicji autobusu . 6 miejsc może być w ciężarowym lub i w osobowym.

 

15 godzin temu, Paprock napisał:

na stojąco mógłby przewozić ludzi, czego ciężarówce czynić nie wolno.

w osobowym tez nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej porobić foty, bo chora wyobraźnia zamiast salonki, to obskurnego blaszaka podpowiada. 

A może zaraz na Californię Multi Vana się przerobi tego całego blaszaka.

 

No i podstawowe pytanie, skąd te kapitańskie fotele wzięły się w ciężarówce? Może nie tyle wzięły, ale w jakie punkty, w jakie miejsca i przez kogo zostały wkomponowane w nadwozie, w podłogę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Kolego konkretnie mówisz, punkty mocowania itd., bo wcześniejsze Twoje wypowiedzi w tym temacie  mnie nie przekonały, ale jest demokracja i każdy robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może przybliż problem tych punktów mocowania, bo dla mnie to czarna magia. Powiem szczerze, że tematu nie zgłębiałem, podobnie jak innych. A termin związany z punktami znam tylko z tabeli usterek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Mam podobny przypadek, na razie tylko na telefon, klient ma VW Transportera ciężarowego 5 - osobowego i chce zmienić rodzaj pojazdu na osobowy bez zmiany ilości miejsc, tylko demontaż przegrody. Na co trzeba zwrócić uwagę przy takim badaniu, ktoś wklejał jakiś wzór do obliczania czy dany samochód może być uznany jako osobowy lub ciężarowy, tylko że to było chyba z 2007r i czy nadal takie coś obowiązuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Na coś tak nie oczywistego jak wskaźnik skuteczności hamowania : dla ciężarowego zarejestrowanego przed 27 lipca 2010 jest 45 a samochód osobowy 50 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.