Skocz do zawartości

OBT a zatrzymany DR za kolizje


Masselo

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, piter1973 napisał:

w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia

 

Ale to nie oznacza, że w sposób dla badania okresowego (jak przy zmianach konstrukcyjnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosz q----a!!!! ileż to jeszcze razy @michal_k będzie zwracał uwagę, że zakres okresowego to tylko przy ZK , co prawda kiedyś też miałem z tym problem ale wyjaśnił i przyjąłem do wiadomości, to co, ma każdemu z osobna tłumaczyć.:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paprock napisał:

okresowe NIE wychodzi!

wiem ,że nie . co zrobić w przypadku zapisu na pokwitowaniu - oszkodzenia powypadkowe .  jakie podzespoły sprawdzić a jakie pominąć ?  może auto jest z przystanku wyprostowane ? nie widzieliśmy pojazdu w stanie po wypadku . trzeba zrobić wszystkie czynności z okresowego i skasować .

1 minutę temu, cezary napisał:

nosz q----a!!!! ileż to jeszcze razy @michal_k będzie zwracał uwagę, że zakres okresowego to tylko przy ZK

ale ja to rozumiem , resztę wątpliwości napisałem w poście wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, piter1973 napisał:

jakie układy sprawdzić ? wszystkie czyli zakres  z pkt 0-10 dzaiłu I zał nr 1 ( okresowe )

Jesteś pewien?

31 minut temu, piter1973 napisał:

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków

technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony

Nie wykonujesz żadnego badania okresowego, tylko poszczególne zespoły czy układy masz sprawdzić tak, jak to wykonujesz w trakcie przeprowadzania badania okresowego, ponieważ w tej tabeli są wyszczególnione wszystkie podzespoły. Nawet gdyby przyszło Ci wykonać wszystkie punkty badania okresowego to i tak finalnie będzie to tylko badanie dodatkowe po dzwonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak za badanie dodatkowe po dzwonie. Jest to samodzielne badanie techniczne za które określono konkretną stawkę, a to że raz będzie to sprawdzenie lusterka a innym razem całego pojazdu bo go czołg potrącił .... życie. Tak jak przy OBT po raz pierwszy - raz dane dostaniemy w zasadzie w komplecie, raz tylko nr rej i vin a resztę trzeba sobie naskrobać - kasa taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry! Dla mnie sprawa prosta. Jak są wyszczególnione usterki, to sprawdzam tylko usterki. Nawet jak hasłowo artykuł 132 jest zapodany, to i tak do usterek się ograniczam.

Sensem tego całego zero - dziesięć jest to, żeby stosować się do zakresu, a nie własnych wymysłów, że jak prosty, no to prosty i po badaniu. Sensem zero-dziesięć jest to, że jak podpadł za analizę/zadymienie, to kontroluje się takie niedomaganie z wykorzystaniem przeznaczonych urządzeń, a nie na przysłowiowego nosa. A na deser jest jeszcze załącznik drugi pod koniec rozporządzenia, i choćby nie wiadomo jak się narobił, to wyższej kasy od 94 złotych nie ma. ;-)

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowanie "Samochód uszkodzony w wyniku kolizji" lub podobny wpis, BEZ KONKRETÓW , robię 94+ okresowe 99 i amen. Nie będę się zastanawiał co było uszkodzone a co nie. Mogło nie być nic, mogło być wszystko, tak więc sprawdzam wszystko, a za darmo przecież tego robił nie będę.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja podobna jak przy OBT jak trzeba wyjąć przyrząd do przepuszczalności szyb, pomiaru natężenia dźwięku i się napracować, a kasa dalej ta sama.

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas TDT mówi obowiązkowo kasować również za OBT przy powypadkowym,PISKP jak dzwonione było też mówi kasować za OBT, ITS w swojej broszurce pod tytułem "sposób naliczania opłat" też każe pobierać. Sorry ale to oni trzymają pistolet  w ręku tak więc robię jak wyżej. No chyba że ktoś z większym autorytetem powie mi że jest inaczej to zmienię zdanie,ale póki co nie widzę takiej osoby czy instytucji. Także mamy wolny rynek ja pobieram też za OBT klient jest na początku o tym informowany że opłata będzie doliczona o OBT i decyzja czy jedzie i szuka za 94 kogoś czy pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, yogi1984 napisał:

U nas TDT mówi obowiązkowo kasować również za OBT przy powypadkowym,PISKP jak dzwonione było też mówi kasować za OBT, ITS w swojej broszurce pod tytułem "sposób naliczania opłat" też każe pobierać.

Otóż to ale na większości SKP to zalecenie się nie przyjęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

... wyjąć przyrząd do przepuszczalności szyb, pomiaru natężenia dźwięku i się napracować, a kasa dalej ta sama.

moim zdaniem porównanie nietrafione bo za każdym razem przy OBT to oceniasz... a że raz na jakiś czas użyjesz do tego przyrządów...

 

2 minuty temu, danielg539 napisał:

zalecenie się nie przyjęło.

pismo ministerialne mi się kojarzy traktujące o tym, więc wystarczy tylko wymagać po równo od wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt nie chciałby zostać uszczuplonym o stówę... Przypadek? :evil:

Ja tam do tabeli opłat się się stosuję i biorę skromne 94 złote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fuks napisał:

moim zdaniem porównanie nietrafione bo za każdym razem przy OBT to oceniasz... a że raz na jakiś czas użyjesz do tego przyrządów...

Nie zgodzę się - co innego "rzucić okiem", a co innego przeprowadzić pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, yogi1984 napisał:

U nas TDT mówi obowiązkowo kasować również za OBT przy powypadkowym,PISKP jak dzwonione było też mówi kasować za OBT, ITS w swojej broszurce pod tytułem "sposób naliczania opłat" też każe pobierać.

TDT przyczyniło się do  zabrania uprawnień diagnoście za badanie cysterny do  przewozów materiałów sypkich bez decyzji TDT- sąd nakazał zwrócić uprawnienia - więc autorytet raczej wątpliwy, analogicznie jak z PISKP i badaniem okresowym przyczepy lekkiej. O ITSie i jego katalogu pozwolisz, że się nie wypowiem (dane rodzimych modeli pojazdów), więc również niedosyt. Nawet o samym Ministerstwie nie można mieć dobrego zdania, bo choć ustala zawartość rozporządzeń, to nie jest władny do ich jednoznacznej interpretacji. Przykro mi ale w tym kraju to niestety diagnosta sam musi decydować jak rozumie i interpretuje prawo a następnie, nie daj Boże, musi umieć udowodnić swoją racje przed sądem. Taki urok tego zawodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 11.07.2019 o 17:03, Masselo napisał:

Na komisariacie odblokowali na podstawie OBT.

Gratulować. Policja zatrzymuje DR za dzwona i kieruje na badanie DODATKOWE i ta sama policja oddaje DR po przeprowadzeniu innego BT. No cóż, był czas przywyknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy to już wszystkie warsztaty wiedzą, że jak auto z LPG po wypadku to trzeba jechać na skp na badanie okresowe i policja odblokuje dowód.
"Nie pokazuj pan tego kwitka tylko na normalny przegląd jedź"

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Iamthelaw napisał:

jak auto z LPG po wypadku to trzeba jechać na skp na badanie okresowe i policja odblokuje dowód.

no i ok. taka rzeczywistość, diagności nie widzą w cepik-u czy DR zatrzymany, nie mogą klienta na tę okoliczność inwigilować, więc on może taką wiadomość zataić,  z kolei klient ma prawo do wykonania OBT kiedy chce, a że organowi zatrzymującemu DR zwisa i powiewa jaki rodzaj badania wykonano byleby widniał wynik pozytywny to jest jak jest, ja się nie przejmuję, w razie "W"  w rejestrze i w cepiku widnieje "badanie okresowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w hierarchi  OBT nie jest wyżej niż DBT? Wiem, że nie ma takiego podziału, ale na okresowym pojazd musi być naprawdę całkowicie sprawny, a na dodatkowym tylko usunięte usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.