Skocz do zawartości

OBT a zatrzymany DR za kolizje


Masselo

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie o to mi chodzi że 

3 godziny temu, Paprock napisał:

Cytowany fragment "po ustaleniu rodzaju badania" zapisany jest w rozporządzeniu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów

Ciekawy byłem wklejając go jak zostanie zinterpretowany  no i o zgrozo mamy 3:2 że to klient jest od decydowania:icon_eek: .Owszem badanie jest na wniosek klienta ale jak finalnie wygląda raczej on nie decyduje?. Reasumując tez mając informację w CEP o kolizji pojazdu   nie namówię się by samo OBT   wykonać także jest remis 3:3:516:

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie jestem za wykonywaniem okresowego badania jak w cepie będzie informacja o zatrzymaniu DR za usterki czy kolizję, ale prawo jest jakie jest i tak sobie myślę że może jak już się zrobi to okresowe to w uwagach zaświadczenia należało by napisać że ze względu zatrzymania DR za kolizję czy tam usterki badanie okresowe nie upoważnia do odblokowania DR. I może wtedy klient zanim poleciał by z tym na policję odblokować to by się zastanowił i by nie poszedł. tak samo policjant jak by to zobaczył to by też nie odblokował. Oczywiście pod warunkiem że by to przeczytał. Może trzeba by dużymi literami i tłustym drukiem pisać. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili info w programie, na głównej stronie w uwagach się wyświetla,wersja 12.94.

Edytowane przez DARIO64
  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka oto sytuacja ( zaktualizowałem rano słowniki w programie ) , a tu masz i " ustereczka " wpisana, tylko co to znaczy , że zatrzymany fizycznie skoro klient DR posiada. ( zatrzymanie z 20.06.2019r - wg CEP ) co o tym fizycznym zatrzymaniu ( czego ) sądzicie ? jakiś błąd CEP-u czy co ? :wink:.

mitsubishi.JPG

mitsubishi1.JPG

------------------------

I usterka [UD] ?:nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem już wyżej jaką wiedzę na temat Warunków Technicznych i BT mają inspektorzy sierżanci i cała reszta, więc nie dziwi mnie że nie wiedzą co wpisywac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana/załatwiona po telefonie do WK. Powiem w skrócie :

-usterka [UD] wyświetla się z ostatniego BT tego pojazdu

-pojazd w międzyczasie wyłapał  OKRD ( lusterko ) - wtedy jeszcze fizycznie zabierano DR

-po odbyciu DBT fizycznie WK zwróciło klientowi DR ( sami nie wiedzą czemu " się nie odblokował " - tłumaczyli okresem przejściowym ):nausea:

-po tej całej akcji z lusterkiem klient ( w wyznaczonym ) w DR terminem odbył OBT ( my wtedy nie widzieliśmy o stanie dokumentu w CEP ), a przez cały rok nie miał kontroli więc sam o niczym nie wiedział.

-no i dzisiaj przyjechał na OBT i masz : " babo placek "

Pani z WK odblokowała DR ( bo zaświadczenie z DBT było w archiwum, leżało tam ponad rok !) i po robocie :wink: To ci historia, spadam do domu. :wink:

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.