Skocz do zawartości

Lustro na bramie wyjazdowej


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, pracuje na PSKP i jest ona przelotowa, bramy automatyczne góra-dół się otwierają. Mam pytanie jak u was jest czy macie jakieś lustro przymocowane do bramy wyjazdowej czy coś podobnego żeby mieć podgląd na wjazd na szarpaki? Żeby równo wjechać, nie za bardzo w lewo bądź w prawo... Jak u was się to przedstawia? Zdjęcia mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda. Mam takie dwa. Z przodu, żebym z podnośnika nie spadł i z tyłu do świateł. Stawiasz, montujesz jak chcesz, gdzie chcesz i ile chcesz.

Pełno tych luster w różnych ofertach. Drogowe, sklepowe, panoramiczne, samoprzylepne. Jak tam komu podpasuje.

Dla jasności: przodem nie wyjeżdżam.

 

 

Lustro.gif

 

I jeszcze dwa lustra do przodu, a trzecie do tylnych świateł. Sorry za jakość, leczy myślę, że da radę cokolwiek zobaczyć:

 

 

 

Lustra 2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paprock eee no to masz elegancko :) a moja stacja nie została wyposażona w lustra.... ehh muszę coś wykombinować, chyba jakąś folię lustrzaną kupię i przykleje na bramę wyjazdową. A czemu przodem nie wyjezdzasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ciasno. Wolę cofnąć, niż cudze auto obedrzeć. :silent:

Z tymi lustrami to taka uwaga, żebyś wziął z jedno na próbę. One maja taką wadę, że pomniejszają. Na małej stacji jeszcze obejdzie, ale na dużej stacji to najmniej dwa lub trzy. Zależy jak tam komu leży. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w ten sposób chciałem okleić bramę, ale wybrałem lustro na nodze, które przestawiam w miarę potrzeb. Brama jest mi potrzebna do świateł! Do kontroli ich wysokości jak i wyraźnej granicy światła i cienia! Lepszego sposobu nie ma! :silent:

A ten przyrząd przesuwny, to tylko podczas kontroli. ;-) / :evil: / ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jakoś to nie sprawdziło dlatego zostawiłem bramę czystą. ;-)

Mroczki mi przez pół godziny latają jak dostanę ostrym światłem po ślepiach.

A w słonecznych okularach... w pracy sprawdzać światła... no przecież burak pierwsza klasa!  :evil:

 

@mike_van_mik poczekaj trochę, aż ta stacja się rozklekocze, to po dźwiękach spod kół będziesz wszystko czuł. Nawet jak zlecisz! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mike_van_mik napisał:

chyba jakąś folię lustrzaną kupię i przykleje na bramę

Tylko nie folia, wystarczy, że ja sobie tym g... bramę zeszpeciłem, pożytku żadnego.

Jakiekolwiek lustro, płaskie czy wypukłe tylko nie folia,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

 Nawet jak zlecisz! :evil:

oby nie ;) nie taka stara stacja, ma dopiero 6 lat. Nie chciałbym wylądować jak ta pani

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taki patencik. Fota może jego zalet nie oddaje ale całkiem, całkiem sprawdza się dobrze tak na skos pod sufitem uwieszone:

 

 

Lustra SKP.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam lustra "plastikowe", "elastyczne". Popytaj w punktach gdzie montują drzwi przesuwne do szaf (takie lustra naklejają na płytę ). Nam sprzedał 2 X ścinki  30 cm X 250 cm. Zalety bardzo lekkie i elastyczne. Pamiętaj, że montaż luster na nowych bramach może spowodować utratę gwarancji.              

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam dwa panoramiczne do "Tira"  na statywach zamontowane na poziomo - jedno do wjazdu drugie aby sprawdzać tylne światła - koszt - 100pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:. jak widać na fotce dzięki temu, że lustra są plastikowe nie rozleciały się po zawadzeniu narożnikiem naczepy.

SDC10680.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, IVVO napisał:

Osobiście mam dwa panoramiczne do "Tira" [...]

 

- też postawiłem w kącie stacji lusterko samochodowe (od Dukaciaka) do obserwacji tylnych świateł. I jest najlepsze, bo przybliża trochę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

hej koledzy (i może koleżanki jeśli są też obecne) wrócę do tematu luster. Mam taką bramę wyjazdową jak na załączonym zdjęciu (do góry otwierana). Chciałbym się dopytać czy założenie lustra jest obowiązkowe czy nie w razie kontroli ? Bo chciałbym jakieś lustro zamówić tylko się zastanawiam jakie będzie najlepsze, czy takie przyklejone na bramie, czy może przenośne jak Paprock podrzucił trochę wyżej. Czy jakieś standardy są odnośnie tego. Jestem po rozmowie z Prezesem i powiedział tak "nie ma problemu jak tylko ma to pomóc, tylko muszę wiedzieć jakie czy jakieś standardy muszą być zachowane". Pracuję na stacji w autoryzowanym serwisie AC CORTES - MAZDA no i nie chciałbym żeby jakoś lipnie to wyglądało... Możecie coś doradzić, lub jak ktoś już coś takiego przerabiał to proszę wypowiedzcie się :)

 

bramaaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie doczytałem że nie jest obowiązkowe. A zależy mi na tym żeby coś zrobić z tym bo wjeżdza się na "czuja" autami... Pół biedy jak jakiś większy przyjedzie, stres przychodzi jak zajedzie tico lub coś podobnego małego...

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyki nabierzesz to i lustro będzie zbyteczne. Oczywiście można lustro zamontować na bramie ,ale z głową , co by tej głowy osobiście nie stracić za sprawą spadającego przedmiotu. Jeżeli już to jestem zwolennikiem lustra sferycznego gdzieś na stojaku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.