Paprock Napisano 28 Czerwiec 2019 Napisano 28 Czerwiec 2019 Taka sytuacja. BMW z Niemiec sprowadzone i do "porazpierwszego" podstawione. Niby wszystko łatwe, niby wszystko proste, niby pięciominutowe, a jednak... Jaką nazwę handlową wpisać do DiP-u, po ichniemu, czy po naszemu, czyli po tabliczce? Cepikowy słownik tej ichniej z dowodu jakby nie rozszyfrował. Co z ichnimi adnotacjami poczynić? Cytuj
Rafi90 Napisano 28 Czerwiec 2019 Napisano 28 Czerwiec 2019 JA w takim przypadku wpisuje 320i, zawsze. Nie spotkałem się jeszcze w dowodzie żeby widniało "seria 3" Cytuj
leski66 Napisano 28 Czerwiec 2019 Napisano 28 Czerwiec 2019 Po ( homo ) Model 320I a Typ 392C tej " kupejki " Cytuj
Paprock Napisano 28 Czerwiec 2019 Autor Napisano 28 Czerwiec 2019 No przynajmniej w materiale @leskiego66 masa własna poprawna. A przy gadach, "panie robio co chco!" Cytuj
leski66 Napisano 28 Czerwiec 2019 Napisano 28 Czerwiec 2019 Jeżeli to nie tajemnica to co do Dip-u " nasmarował/nakreślił " tej ( czarnej kupejce ) , żeby było dobrze i grało z naszym i z ich . Cytuj
Paprock Napisano 28 Czerwiec 2019 Autor Napisano 28 Czerwiec 2019 Ja tam zawsze po naszemu. Masę bez kierowcy, model 320i, a te adnotacje całkiem pominąłem. Chodzi mi o to, żeby i po naszemu wklepywać też markę jako markę, a nie koncern producenta. W niektórych to się przyjmuję, a w niektórych nie. Drażni mnie ten cały DaimlerChrysler w przypadku Mercedesów jak i zdarzał się FIAT z niemiecka przy Alfie Romeo. Czekam kiedy pojawi się marka VAG przy Seacie/Skodzie lub FCA przy Fiacie. Jakoś PSA nie chwyciło i chwała jak na razie. Cytuj
smaug Napisano 28 Czerwiec 2019 Napisano 28 Czerwiec 2019 W cepikowym słowniku jest ichnia nazwa Cytuj
Paprock Napisano 28 Czerwiec 2019 Autor Napisano 28 Czerwiec 2019 A mi wyświetliło, że kod do takiej nazwy nie istnieje, nieznany i dałem sobie spokój. W programowy słowniku też istniała taka nazwa lecz za pioruna mi się nie spodobała. Poza tym ciekawe, co by się działo, gdybyś wybrał to co widać i chciał wysłać do cepiku. Cytuj
smaug Napisano 29 Czerwiec 2019 Napisano 29 Czerwiec 2019 Normalnie zrobi prerejestacje i zapisze badanie Cytuj
Paprock Napisano 29 Czerwiec 2019 Autor Napisano 29 Czerwiec 2019 Nie żebym tam zaraz coś miał do tego oprogramowania... ale... zmieniłem dostawcę. Zmieniłem kiedyś i zakładam, że na dzisiaj perfekcyjnie działa. Ale zaraz, zaraz. Dalej DiP-a przez cztery ekrany trzeba klikać? Dziękuję! Wysiadam! Nie ogarniam! Cytuj
smaug Napisano 1 Lipiec 2019 Napisano 1 Lipiec 2019 W dniu 29.06.2019 o 15:53, Paprock napisał: Dalej DiP-a przez cztery ekrany trzeba klikać? Dziękuję! Wysiadam! Nie ogarniam! o takiej kombinacji przez ekrany do dip to pierwszy raz słyszę , może to była kwestia ustawień i instrukcji obsługi , najważniejsze ze po zmianie oprogramowania jesteś zadowolony Cytuj
Paprock Napisano 1 Lipiec 2019 Autor Napisano 1 Lipiec 2019 Ja tylko mogę się domyślać, co to za program i piszę na podstawie obserwacji jak kiedyś okna DiP-u wyglądały. Założenie o perfekcyjności aplikacji wyraźnie zapodałem. . Tu mam drugi ekran DiP-u a na nim pozycje od 14 do 26. Czy można poprosić o instrukcję jak można, jak było można to w całości na jednym ekranie wyświetlić. W całości to znaczy od 1 do 45 plus "uwagi". No żeby łatwo się wypełniało a nie po ekranach skakało. Cytuj
smaug Napisano 1 Lipiec 2019 Napisano 1 Lipiec 2019 A to zostało bez zmiany , była wersja testowa na jednym ekranie ale tak drobnym druczkiem ze zrezygnowano Cytuj
Filippo240 Napisano 25 Styczeń 2021 Napisano 25 Styczeń 2021 A jak postępujecie w sprawie np. Mercedesów - w zagranicznym DR Mercedes Benz B 180 Elegance czy marka/model Mercedes Benz B wystarczy czy trzeba dopisywać te oznaczenia silnikowe? Tak samo w przypadku Opli - Meriva A czy po prostu Meriva? Cytuj
danielg539 Napisano 25 Styczeń 2021 Napisano 25 Styczeń 2021 Ja staram się wpisywać samą markę i model (tak jak podpowiada CEPiK) a w DIP w rubryce "typ/wariant/wersja" wpisuję wszystkie pozostałe oznaczenia więc WK może wybrać sobie to co uważa za stosowne. Cytuj
IVVO Napisano 25 Styczeń 2021 Napisano 25 Styczeń 2021 Coraz częściej w dowodach z Niemiec przy BMW jest napisane tylko np X reihe /seria/ Cytuj
wiesław Napisano 26 Styczeń 2021 Napisano 26 Styczeń 2021 W dniu 28.06.2019 o 15:35, Paprock napisał: Jaką nazwę handlową wpisać do DiP-u, BMW 320i typ E-92 Cytuj
grzegorz70 Napisano 26 Styczeń 2021 Napisano 26 Styczeń 2021 18 godzin temu, danielg539 napisał: WK może wybrać Najczęściej wybiera ---. Cytuj
leski66 Napisano 26 Styczeń 2021 Napisano 26 Styczeń 2021 23 minuty temu, wiesław napisał: typ E-92 Myślę, że raczej jest to seria tej " beemki " - i nie ma co mieszać jej do typu. Cytuj
IVVO Napisano 26 Styczeń 2021 Napisano 26 Styczeń 2021 17 godzin temu, IVVO napisał: X reihe Osobiście wpisuje jak wyżej - nie tylko w osobowych ale i w ciężarowych - to co jest w ZDR - kiedyś wpisywałem w/g homo ale po co sobie komplikować jak WK nalegało na to co w ZDR Cytuj
Paprock Napisano 26 Styczeń 2021 Autor Napisano 26 Styczeń 2021 A w skodach, volkswagenach wersję też przeklepujecie? Cytuj
danielg539 Napisano 26 Styczeń 2021 Napisano 26 Styczeń 2021 3 godziny temu, grzegorz70 napisał: 21 godzin temu, danielg539 napisał: WK może wybrać Najczęściej wybiera ---. Niekoniecznie, bo gdy w zagranicznym DR jest nr homo to zwykle wariant i wersja się też pojawia w DR. 1 godzinę temu, Paprock napisał: A w skodach, volkswagenach wersję też przeklepujecie? Oczywiście, że tak i nawet trafia ona do DR. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.