Skocz do zawartości

BMW model/nazwa handlowa


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja. BMW z Niemiec sprowadzone i do "porazpierwszego" podstawione. Niby wszystko łatwe, niby wszystko proste, niby pięciominutowe, a jednak...

Jaką nazwę handlową wpisać do DiP-u, po ichniemu, czy po naszemu, czyli po tabliczce? Cepikowy słownik tej ichniej z dowodu jakby nie rozszyfrował. Co z ichnimi adnotacjami poczynić?

 

BMW dowód tabliczka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie tajemnica to co do Dip-u " nasmarował/nakreślił " tej ( czarnej kupejce ) , żeby było dobrze i grało z naszym i z ich . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze po naszemu. Masę bez kierowcy, model 320i, a te adnotacje całkiem pominąłem. Chodzi mi o to, żeby i po naszemu wklepywać też markę jako markę, a nie koncern producenta. W niektórych to się przyjmuję, a w niektórych nie. Drażni mnie ten cały DaimlerChrysler w przypadku Mercedesów jak i zdarzał się FIAT z niemiecka przy Alfie Romeo. Czekam kiedy pojawi się marka VAG przy Seacie/Skodzie lub FCA przy Fiacie. Jakoś PSA nie chwyciło i chwała jak na razie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wyświetliło, że kod do takiej nazwy nie istnieje, nieznany i dałem sobie spokój. W programowy słowniku też istniała taka nazwa lecz za pioruna mi się nie spodobała.

Poza tym ciekawe, co by się działo, gdybyś wybrał to co widać i chciał wysłać do cepiku. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym tam zaraz coś miał do tego oprogramowania... ale... zmieniłem dostawcę. Zmieniłem kiedyś i zakładam, że na dzisiaj perfekcyjnie działa.

Ale zaraz, zaraz. Dalej DiP-a przez cztery ekrany trzeba klikać?

Dziękuję! Wysiadam! Nie ogarniam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2019 o 15:53, Paprock napisał:

Dalej DiP-a przez cztery ekrany trzeba klikać?

Dziękuję! Wysiadam! Nie ogarniam! 

 

o takiej kombinacji przez ekrany do dip to pierwszy raz słyszę , może to była  kwestia  ustawień i instrukcji obsługi , najważniejsze ze po zmianie  oprogramowania jesteś zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mogę się domyślać, co to za program i piszę na podstawie obserwacji jak kiedyś okna DiP-u wyglądały. Założenie o perfekcyjności aplikacji wyraźnie zapodałem. ;-)

 

Tu mam drugi ekran DiP-u a na nim pozycje od 14 do 26. Czy można poprosić o instrukcję jak można, jak było można to w całości na jednym ekranie wyświetlić. W całości to znaczy od 1 do 45 plus "uwagi".

 

 

 

 

DiP ekrany.gif

No żeby łatwo się wypełniało a nie po ekranach skakało. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A jak postępujecie w sprawie np. Mercedesów - w zagranicznym DR Mercedes Benz B 180 Elegance czy marka/model Mercedes Benz B wystarczy czy trzeba dopisywać te oznaczenia silnikowe? Tak samo w przypadku Opli - Meriva A czy po prostu Meriva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się wpisywać samą markę i model (tak jak podpowiada CEPiK) a w DIP w rubryce "typ/wariant/wersja" wpisuję wszystkie pozostałe oznaczenia więc WK może wybrać sobie to co uważa za stosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, IVVO napisał:

X reihe

Osobiście wpisuje jak wyżej - nie tylko w osobowych ale i w ciężarowych - to co jest w ZDR - kiedyś wpisywałem w/g homo ale po co sobie komplikować jak WK nalegało na to co w ZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzegorz70 napisał:
21 godzin temu, danielg539 napisał:

WK może wybrać

Najczęściej wybiera ---.

Niekoniecznie, bo gdy w zagranicznym DR jest nr homo to zwykle wariant i wersja się też pojawia w DR.

1 godzinę temu, Paprock napisał:

A w skodach, volkswagenach wersję też przeklepujecie?

Oczywiście, że tak i nawet trafia ona do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.