Skocz do zawartości

Błąd z przebiegiem i pomyłka diagnosty


g.stypulkowski

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zgłosiła się do mnie klient z problemem który zaistniał dwa lata temu. Diagnosta pomylił się wpisując przebieg około 50 tyś większy niż miał. Dodam że rok temu powielił ten błąd i dopisał 10 tyś do tego.  Da się to jakoś wyprostować żeby historia przebiegów  zgadzał się z rzeczywistym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, g.stypulkowski napisał:

witam

Zgłosiła się do mnie klient z problemem który zaistniał dwa lata temu. Diagnosta pomylił się wpisując przebieg około 50 tyś większy niż miał. Dodam że rok temu powielił ten błąd i dopisał 10 tyś do tego.  Da się to jakoś wyprostować żeby historia przebiegów  zgadzał się z rzeczywistym?

Dwa razy z rzędu się pomylił przy tym samym pojeździe?

Rok w rok ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to właściciel kombinuje z przebiegiem, bo sprzedaje pojazd ?

Niedawno na przeglądzie miałem kupiony dwa miesiące wcześniej przez klienta pojazd, wpisany przez ze mnie stan był 90 tyś mniejszy niż rok wcześniej. Poinformowałem o tym klienta i wpisałem odczytany. Koniec, kropka. Mam wpisać rzeczywisty to tak zrobiłem. Tyle wymagają, tyle też wykonałem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, g.stypulkowski napisał:

co zrobić jak są złe wpisy np 2 lat później 

 

A jaki jest dowód na to, że  stan licznika był wtedy o te 50 kkm mniejszy 

 

Na takich "nagle im się przypomniało, że wtedy ..." czeka gablota 

 

143588_1538591165_82656500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart, czy o co chodzi. Teoretycznie wszystko jest możliwe, a tu nie idzie przypadkiem o praktykę.

Dla zachcianek niektórych klientów, to będziemy wszystko korygować, co do "rzeczywistej historii", od początku gromadzenia stanu licznika w cepiku. Szczególnie przy okazji kupna/sprzedaży. A są jakieś konkrety, fakty, dowody, foty, czy o co chodzi? Ja bym pisał do samego ministra, że diagnosta nie taki przebieg wklikał.

Dwa lata temu się tankowałem i kasjerka grosza mi nie wydała. To chyba jest okazja, żeby to skorygowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że klient ma udokumentowany przebieg w serwisie to jest sposób by te wcześniejsze przeglądy jakiś sprostować? W jaki sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli diagnosta jest pewien, że stan licznika był inny niż wpisał w dniu badania to zawsze może to zmienić. W końcu to jego pieczątki ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, g.stypulkowski napisał:

 to jest sposób by te wcześniejsze przeglądy jakiś sprostować? W jaki sposób? 

to już tamten diagnosta co wpisał - prostuje. Ja bym się nad tym nie użalał, wpisał aktualny przebieg i tyle. Zapewne się da tylko tylko klient musi pojechać na stację która żle wpisała wynik, i najlepiej do tego samego diagnosty, wyszukać badanie 1rok temu i 2 lata temu - korekta badania i wyprostować. Ja bym tego nie ruszał na twoim miejscu. Jak ktoś spiep... to niech naprawi... Swoją drogą jak można się pomylić 2 razy z rzędu... 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mike_van_mik napisał:

jak można się pomylić 2 razy z rzędu..

I gdzie był właściciel pojazdu wtedy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi kupili Avensis - w umowie  - wymiana licznika - 397tyś - i niby OK - ale w Historii - 2016- 397, 2017 - wymieniony 162 tyś ,  2018 - 229800 - w umowie kupna z 2019 stan 158200 ?. Pojechali do Toyoty - 2015 na ostatnim serwisie 680600 - sprawa w Sądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, IVVO napisał:

? serwisie 680600 - sprawa w Sądzie

mistrzostwo świata masakra - takie kręcenie tylko Polak potrafi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polski klient marzy o samochodzie 10 letnim który ma 150 tyś przejechane (czyli tyle ile za granicą jezdzi diesel w dwa lata) więc handlarze go rżną skoro tak bardzo chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pewien klient widział inaczej od wszystkich 100 tyś mniej - patrząc z bliska na licznik  przebiegu kilometrów,  nie przekonały go odczyty kilku postronnych osób i wyjechał niepocieszony gdyż podobno diagnosta tym samym zaniżył wartość jego pojazdu:(( masakra - gdyby nie Ci klienci byłby spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, magentis2 napisał:

W jaki sposób chcecie poprawić przebieg z przed 2 lat,kiedy był jeszcze cep 1?

w patronacie bez problemu ale korektę robi stacja wykonujące pierwotne badanie . tylko dziś , po 2 latach  sam bym miał opory aby to poprawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Nie ma problemu z korektą przebiegu rok, dwa do tyłu. Tylko diagnosta który się wtedy pomylił musi zadzwonić do obsługi cepik i tam wszystko wytłumaczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.