Skocz do zawartości

Brak modelu w katalogu - pierwsza rejestracja


hary

Rekomendowane odpowiedzi

Wybierasz markę - w modelu "---" i to samo w typie - w uwagach  - brak modelu w katalogu - podajesz - WK wystąpi o dodanie modelu do katalogu - tak pokrótce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli łapie się już pod zabytek to zobacz jako - Daimler- Benz  albo poszukaj w katalogu online

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, IVVO napisał:

Wybierasz markę - w modelu "---" i to samo w typie - w uwagach  - brak modelu w katalogu

 

To program powinien umożliwić diagnoście wpisanie marki i modelu, bo takie są rubryki w zaświadczeniu. Dlaczego miały by być w uwagach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - w Norcomie "z ręki" nie da rady - a nawet jak się "wepchnie" na siłę - to błąd pre-rejestracji wyskakuje. Jest to dobre rozwiązanie - gdyż nie da się zrobić następnej pseudo marki czy modelu w katalogu - a jest ich mnóstwo które zaśmiecają ten NASZ katalog

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy podobną sytuację patową - nawet jak ja coś tam wpiszę to i tak TY musisz wystąpić do ITS aby dodać markę model i typ do katalogu - więc czy wpiszę w uwagi czy w rubryki to i tak lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pat można rozwiązać wysyłając klienta po PC a wtedy urząd będzie musiał coś wpisach, no chyba, że poprawi długopisem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, IVVO napisał:

ja nie mogę wprowadzić

 

Uważam, że dostawca oprogramowania powinien to umożliwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale, że dostawcy oprogramowania "robio co chco" to jest jak jest, ale dlaczego nie ma reakcji instytucji nadrzędnych, żeby produkty dopuszczone spełniały określone wymagania, tajemnica poliszynela, tylko diagnosta, biedny żuczek musi umieć lawirować, tak, żeby wszystko było ok. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cezary napisał:

dlaczego nie ma reakcji instytucji nadrzędnych, żeby produkty dopuszczone spełniały określone wymagania,

Wtedy nie trzeba by już było nic poprawiać i ulepszać i nie było by kasy dla twórców pseudo programów. A tak za utrzymanie niedołężnych systemów informatycznych można przytulić sporo grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michal_k napisał:

 

Uważam, że dostawca oprogramowania powinien to umożliwić.

Mój umożliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to działanie celowe aby unikać takich "kwiatków" - katalog i tak jest tak powiedzmy zaśmiecony "psełdo markami"  - jedna instytucja może niech nad tym czuwa. To nie lista skarg, wniosków , oczekiwań i jak to można jeszcze inaczej nazwać

volks.jpg

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie z badania ma odpowiednie rubryki na odpowiednie wpisy i tam powinny znaleźć się odpowiednie wpisy. Moim zdaniem WK ma pełne prawo "cofnąć" takie zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie nasza wina iż katalog jest jaki jest - ktoś wziął za niego gruby kesz i dał nam pewne narzędzie - jeśli tam czegoś nie ma to nie mój problem - ja nie jestem od wymyślania marek typów itd - piszę w uwagach iż czegoś nie ma a WK /bo oni mają takie uprawnienia/ zgłasza do ITS i to ich broszka co z tym zrobić

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za różnica - mimo iż wszystko od oka wygląda ładnie poukładane w rubryczkach - to i tak pojazd nie został dołożony do katalogu - chyba że wewnętrznego programu - więc  tak czy tak WK musi wystąpić o dodanie. I już wielokrotnie bywało iż marka model czy typ ustalony przez diagnostę został przez ITS odrzucony - więc lepiej wpisać iż brak w katalogu a WK i ITS niech się dogadują co z tym fantem zrobić. Ja w uwagach mogę jedynie zasugerować model  ale to nic wiążącego dla WK czy ITS

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, IVVO napisał:

Ale co to za różnica

 

Taka jest różnica, że ma być zgodnie ze wzorem zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tu jakaś niezgodność ze wzorem zaświadczenia - to że zamiast konkretnego modelu są trzy kreseczki - "---"   to akurat w katalogu jest przy każdej marce - więc  o co chodzi. A spróbuj znaleźć   HUMBAUR  KZR- TRANSPORTER 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IVVO napisał:

to że zamiast konkretnego modelu są trzy kreseczki - "---" 

 

Tak - skoro jest określony model to ma być wpisany w rubryce "model", a nie w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.