Skocz do zawartości

Technik tachografów cyfrowych


gregor6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kompletnie nie wiem gdzie zamieścić temat, bo problem z pozoru nie dotyczy SKP. Mianowicie mam niedługo przystąpić do egzaminu dla techników tacho cyfrowych. Byłem na szkoleniu za które zapłaciłem 1500 zl i powiem szczerze, że równie dobrze mogłbym tam całkiem nie jechać. Na pewną sa tu ludzie, którzy są jednocześnie diagnostami i technikami tacho. W internecie brak jakichkolwiek materiałów. Może ma ktoś jakieś zestawy pytań czy cokolwiek do nauki. W zeszłym miesiącu dowiedziałem się, że były ostatnio dwa terminy egzaminów, na jednym zdała jedna osoba, na drugim żadna wiec jest ciężko a jest mi to bardzo potrzebne. Jest ktoś w stanie pomoc? Stawiam dobrą czekoladę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciężki, kurs to podstawa. Szczególnie, że od 15 czerwca mamy nowe tachografy. Ja będąc na kursie rozwiązywałem sporo testów, które w znacznym stopniu pomagały uniknąć błędów. Prawdą jest też to, że teraz ten egzamin jest trudniejszy, za moich czasów (2012r.) na 30 osobową grupę, tylko 2 osoby nie zdały. Temat egzaminu jest podobny jak w przypadku diagnostów, wiele spraw w późniejszym czasie jest całkowicie nieprzydatna, więc do egzaminu uczysz się czego innego niż później już pracując w zawodzie. Ja osobiście mogę polecić dwie firmy ze śląska, które szkolą, ale nie wiem czy jesteś zainteresowany kolejnym kursem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na szkoleniu w EURO-TACH w Pruszkowie to odradzam stanowczo. Gość przez dwa dni po prostu puszczał nam slajdy z prezentacją i je czytał a jedyne materiały jakie mam z tego szkolenia to zdjęcia slajdów ktore zrobiłem :/ 

 

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzyści finansowe są spore bo obsługa tacho ma ustalone tak samo stawki jak badania techniczne, z tym, że stawki za tacho nie sa tak śmiesznie niskie jak za badania techniczne. A co do pracy to jak już masz papier, że możesz to robić to w praktyce nie robisz nic tylko podpinasz urządzenie, sprawdzasz czy jest ok i wklejasz wlepkę na słupek i wystawiasz klientowi fakturę :) 

 

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregor6 napisał:

 stawki za tacho nie sa tak śmiesznie niskie jak za badania techniczne.

 

Nie masz żadnych stawek, liczysz ile chcesz. Stawki są jak służby kontroli będą chciały wykonać sprawdzenie zatrzymanego pojazdu na drodze. 

Jeżeli chodzi o egzamin, dopiero się zaczęły egzaminy na nowych zasadach więc ciężko porównać do tego jak wyglądały poprzednie. Jutro od nas kolega jedzie właśnie na egzamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech potem poda pytania jakie miał co? Każdy kto będzie szedl poda cokolwiek i może jakiś zestaw do nauki się z tego uzbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Jestem po ponownym egzaminie na tachografy analogowe po nowelizacji przepisów (musiałem zdawac jeszcze raz taki sam egzamin jak przed laty w oum) i musze powiedziec ze do testu pisemnego trzeba sie przyłozyc reszta to pikuś. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A może mi ktoś potwierdzić czy jest jakaś roczna opłata żeby prowadzić taki serwis tachografów? I jaka? Bo kiedyś coś takiego słyszałem, ale nie wiem czy to prawda. Najlepiej jak by się dało to z  podstawą prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta opłata jest jednorazowa? To i tak trochę dużo bo ze 100 tachografów trzeba by było zrobić żeby to nazbierać. Kiedyś jeden taki serwisant mi mówił że jest to coroczna opłata. Może się bał żebym mu konkurencji nie zrobił.

 

instalacji, sprawdzania, przeglądów i napraw tachografów analogowych, instalacji, sprawdzania, przeglądów i napraw
tachografów cyfrowych albo instalacji, sprawdzania, przeglądów i napraw tachografów analogowych i cyfrowych –
wynosi 15 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.