Skocz do zawartości

termin badania


zenobiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

motorower badanie okresowe data I rejestracji 2015.07.08

na badanie zgłosił sie 2019-07-09  jai termin następnego badania czy dopełniamy do 5 lat cz na dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Zerknąć do PORD i poszukać - max 1 minuta

Zawracanie głowy nam - bezcenne ?

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zenobiusz napisał:

Witam

motorower badanie okresowe data I rejestracji 2015.07.08

na badanie zgłosił sie 2019-07-09  jai termin następnego badania czy dopełniamy do 5 lat cz na dwa lata

Na dwa lata, Panowie kolega grzecznie pyta a Wy ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a my (ja), że milion razy było i właśnie przez odpowiedzi na "grzeczne" pytania robi się na forum bałagan. Nie ma potrzeby powtarzania zapytań non stop w tych samych sprawach. Jest "szukajka"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam! Pytanie o termin kolejnego badania:  samochód osobowy data 1 rejestracji 14.11.2014 przyjeżdża na przegląd 20.09.2019, jaki termin kolejnego badania? Dopełniamy do 5 lat czy na rok od przyjazdu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytasz jako diagnosta czy właściciel tego pojazdu? bo jako właściciel to jestem w stanie zrozumieć Twój dylemat.

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako diagnosta. Nie miałem jeszcze takiej sytuacji i nie mam jakiegoś wielkiego stażu także dla niektórych to banał ale wole się dopytać bo po to jest forum żeby sobie pomagać i rozwiać wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, nazol_88 napisał:

Witam! 

 

No cześć. A przyklepał CI ktoś kiedykolwiek termin na dwa miesiące z hakiem? :zzz:

I po stokroć BYŁO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nazol_88 napisał:

Jako diagnosta. Nie miałem jeszcze takiej sytuacji i nie mam jakiegoś wielkiego stażu także dla niektórych to banał ale wole się dopytać bo po to jest forum żeby sobie pomagać i rozwiać wątpliwości. 

no to przepraszam za moją obcesowość, masz rację. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za szybką pomoc! Termin jak na „ ściągawce „ na rok.  

Teraz, cezary napisał:

no to przepraszam za moją obcesowość, masz rację. :silent:

Nic się nie stało? Dla niektórych doświadczonych diagnostów pewne sprawy są banałami ale młodsi muszą to doświadczenie nabrać i zdobyć a lepiej zapytać niż wtopić. Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest problem z tak podstawowymi rzeczami to radze kupić na stację jakieś Vademecum, Niezbędnik diagnosty albo przewodnik po przepisach (żółty). Pierwsze strony z terminami badań , PORD, zakres i sposób badań objaśnienia tabliczek, wzorów zaświadczeń itd itd. Tego trzeba się uczyć i mieć w głowie, ewentualnie jakąś sciąge ( sam mam), bo naprawdę to są podstawy podstaw...

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafi90 napisał:

Vademecum, Niezbędnik

widzisz, ja też poszedłem Twoim tokiem rozumowania i nieco na Niego naskoczyłem, na szczęście inni podali pomocną dłoń, w ciągu 1 godziny i to za darmo dowiedział się o co biega i pewny jestem, że tę lekcję zapamięta już na zawsze. :wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 11:07, Rafi90 napisał:

Jeśli jest problem z tak podstawowymi rzeczami

Ja wcale nie dziwię się, że jest problem:

W dniu 21.09.2019 o 07:08, michal_k napisał:

Literalnie - dopełnienie do 5 lat (o ile wcześniej nie przechodził badania).

Funkcjonalnie i "przyjęło się" - na rok.

Prawo trzeba stosować konsekwentnie a zatem skoro dopełnianiu w przypadku aut 4 letnich to i w przypadku 5 letnich też powinniśmy dopełnić - tak to z techniki prawodawczej wynika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak. Mamy pierwsze badanie na 3 lata, czyli to "zerowe" auto przykładowo 2018r ma mieć badanie do 2021. Przyjeżdża do PL w 2019 i wydział wymaga w takiej sytuacji BT. Tak więc jeśli schemat badań przy takim aucie jest 3-2-1 to pierwszy okres 3 letni uległ "skasowaniu" i zostaje dopełnienie do 5 ale nie dłużej niż dwa lata, po nim jest rok. A w przypadku 4 latków czyli aut które pierwsze badanie i "dopełniające " mają za sobą no to zostaje już tylko rok bo przywilej "dopełnienia" pojazd od nowości ma tylko raz

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.