Skocz do zawartości
zoro

pokwitowanie policji

Rekomendowane odpowiedzi

zoro

Czy policja może wydać duplikat pokwitowania za zabrany DR.

Jeżeli nie, to na jakiej podstawie można zrobić dodatkowe badanie.

Dowód zabrany za kolizję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mike_van_mik

oj ciężko wklepać w szukajkę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zoro

Wiem, że ten temat był poruszany, ale dawno.Teraz WK chyba nie dostaje kopii pokwitowania.

A na policji klientowi wydrukowano z CEPiK, że zabrany dowód na podstawie z art.81ust.11b.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90
Napisano (edytowane)

Pokwitowanie masz to robisz, nie ma to nie .Policja na pewno dała a co zrobił z tym klient to kto to wie. DR zatrzymany wirtualnie czy ten papierowy też ?.

Edytowane przez Rafi90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IVVO

W obecnej chwili do WK idzie informacja o zatrzymaniu DR bez wyszczególnienia za co - w większości tylko PoRD 132 i koniec - więc nie ma co liczyć na pomoc z ich strony

To że prawdopodobnie z paragrafu 132 to wiadomo bez żadnej info - czasami dodadzą podpunkt ale to rzadko 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501
2 godziny temu, zoro napisał:

A na policji klientowi wydrukowano z CEPiK, że zabrany dowód na podstawie z art.81ust.11b.

To w czym problem? Klient posiada DR i chce wykonać na podstawie potwierdzenia z CEPiK, wydanego przez organ zatrzymujący, badanie po dzwonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

Przydało by się jeszcze wiedzieć czy masz pobrać za usterkę jedną czy za pełny zakres okresowego i powypadkowego B|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
4 godziny temu, IVVO napisał:

W obecnej chwili do WK idzie informacja o zatrzymaniu DR

Od kogo idzie taka informacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher
1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Przydało by się jeszcze wiedzieć czy masz pobrać za usterkę jedną czy za pełny zakres okresowego i powypadkowego B|

Jak zgubił (zapodział, wyrzucił lub kombinuje z nie okazaniem), to sam sobie winien. Opłata za  powypadkowe ... B|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zoro
3 godziny temu, adam1501 napisał:

To w czym problem? Klient posiada DR i chce wykonać na podstawie potwierdzenia z CEPiK, wydanego przez organ zatrzymujący, badanie po dzwonie. 

Organ zatrzymujący nie wydał potwierdzenia tylko wydrukował te dane o zatrzymaniu dowodu z CEPIK na kartce bez żadnego podpisu czy pieczątki.Dowodu rejestracyjnego też nie widziałem, tylko umowę kupna - sprzedaży. Klient pojechał do WK i nie wiem jeszcze co tam załatwił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yogi1984

Na żadne potwierdzenie z CEP masz rację nie rób bo to tyle warte co rolka papieru do d... 🤭. Jak poszedł do WK to najprościej niech mu PC wydadzą i w adnotacjach o jakie badanie się rozchodzi. No chyba że ma KP to wtedy można by zrobić było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
40 minut temu, yogi1984 napisał:

najprościej niech mu PC wydadzą i w adnotacjach o jakie badanie się rozchodzi.

Na jakiej podstawie w adnotacjach rodzaj badania? I skąd WK miałby mieć wiedzę jaki był dokładny powód zatrzymania, skoro widzi to w CEP w bardzo ograniczonym zakresie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yogi1984
Napisano (edytowane)

Nie wiem na jakiej podstawie diagnosta a nie urzędnikiem jestem,ale skoro wpisują w PC   przy aucie sprowadzonym co chcą to pomyślałem że i tu tak da radę. Zapytać jeszcze chyba jeszcze można i bez podania podstawy prawnej? Poza tym...to kto ma lepiej wiedzieć niż WK co trzeba, wkoncu to chyba oni DR rzeczowego auta mają?. No a jeśli nie oni to kto?co zrobić w takiej sytuacji? Jakaś konkretna rada?

Edytowane przez yogi1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Mówią, że katalog adnotacji katalogiem zamkniętym nie jest. Są tam i poporawiane VINY i inne dziwy. Podstawa wydania PC dość jasno jest sprecyzowana w ustawie. Nie widzę wielkiego grzechu aby ktoś ją dopieścił dopisując jeden wyraz wbrew katalogowi. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
8 minut temu, yogi1984 napisał:

skoro wpisują w PC   przy aucie sprowadzonym co chcą

To tylko radosna twórczość jakiegoś WK.

9 minut temu, yogi1984 napisał:

kto ma lepiej wiedzieć niż WK co trzeba

Organ, który zatrzymał DR.

9 minut temu, yogi1984 napisał:

Jakaś konkretna rada?

Wystąpić do organu, który zatrzymał DR o duplikat pokwitowania lub pisemne wskazanie powodu zatrzymania DR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cezary

ale co tu się roztrząsać, wiadomo, że z mocy prawa właściciel jest obowiązany przedstawić pojazd do badania technicznego, wszyscy wiemy jakie są rodzaje badań i na podstawie jakich dokumentów można je wykonać, w związku z tym to klient ma wiedzieć jakie badanie mam mu wykonać, jak nie wie, to pytam czy mam wykonać OBT, jeżeli jest odpowiedź twierdząca to takie wykonuję i w uwagach taką adnotację wpisuję, natomiast jak nie posiada odpowiedniego dokumentu to do żadnego badania nie podchodzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yogi1984
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, michal_k napisał:

To tylko radosna twórczość jakiegoś WK

No nie jakiegos a wiele WK tak postępuje . No ale nic  widzę mam szczęście pracować w okolicy co WK starają się choć troszke  pomóc  petentom i diagnostom by wiedzieli i mieli czarno na białym co "niedobry" urzędnik wymaga😉.

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Wystąpić do organu, który zatrzymał DR

No autor napisał ze  że klient wystapił i co dostał?

No nic na chwilę obecną to brak dokumentu=brak badania.

Edytowane przez yogi1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrzej3

Czytam posty szanownych kolegów i w tym ___ kraju absurd goni absurd.  Może ktoś mi wyjaśni po co policja zatrzymuje dowód elektronicznie wpisując to w system ,skoro ja tej informacji w tym samym systemie nie widzę ___ dla kogo to jest robione? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mecher

21 minut temu, Andrzej3 napisał:

skoro ja tej informacji w tym samym systemie nie widzę ___ dla kogo to jest robione? 

Choćby dla komorników B|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

Ludzie jak ja bym miał występować do jakichś organów o coś to bym to musiał robić z kilka razy w miesiącu. Albo klient przynosi co trzeba albo żegnam nie robie i tyle, za dużo roztrząsania z tym B|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Gdyby w półświatku diagnostycznym było mniej lewiz a więcej powagi, to zaiste taką informację byśmy dostali.

Takie moje zdanie. Widać gołym okiem co diagnostom pozabierali, a to jeszcze nie koniec. Zostaną podstawowe dla autek osobowych i koniec. A poważniejsze samochody, trudniejsze konstrukcje i wymysły technologiczne przekażą w ręce tedetów, iteesów... czyli tam, gdzie "zadowolenie klienta" wespół z "wynikiem finansowym" nie odgrywa pierwszoplanowej roli! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90
2 minuty temu, Paprock napisał:

. ..Zostaną podstawowe dla autek osobowych i koniec. A poważniejsze samochody, trudniejsze konstrukcje i wymysły technologiczne przekażą w ręce tedetów, iteesów...

Czyli tak jak w UK ma to miejsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IVVO
14 godzin temu, michal_k napisał:

Od kogo idzie taka informacja?

Średnio dwa razy w tygodniu dzwonię do WK w tej sprawie / zagubionego pokwitowania/- dziewczyny wchodzą w system - i podają - 132 lub 81/11 - zagrożenie bezpieczeństwa - taka lakoniczne notatka  - i bądź mądry  co władza miała na myśli - szyba a może opona - tak że z CEPA to lipa się dowiedzieć za co zabrany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rafi90

Czyli robiąc 94+99 po wypadku nie będzie grzechem :icon_razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Jak już, to dwa osobne badania. Jak już, to nie łączy się badań. Jak już, to opłatę pobiera się za przeprowadzone badanie w liczbie pojedynczej. Jak już, to jedno badanie równa się jednej opłacie.

Czyli: dodatkowe o wiadomym zakresie i nie wciskać tu zakresu okresowego, bo mowa jest od - do w punktach.

Czyli: okresowe o wiadomym zakresie.

1. 94 + 1

2. 98 + 1

A i tak psu na buty to wszystko, bo podstawy do dodatkowego dalej brak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi