Skocz do zawartości

zagubione pokwitowanie


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

Już miałem głupie insynuacje od szeryfa że nie chcę zrobić, ale mam to w głębokim poważaniu. Niestety mamy taki chory system badań. Pozdrawiam.
i teraz ująłeś

to dokładnie .................. :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    15

  • Paprock

    12

  • Demart

    12

  • Rafi90

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Miałem ostatnio podobny przypadek :) Też chciałem pomóc bo stały klient. Pokwitowanie zginęło, pokazywali jakieś pisma z Policji o uczestnikach zdarzenia ale samego pokwitowania nie było, a WK właściwy do rejestracji pojazdu daleko :lol: No niestety wg. mnie i moich współpracowników należało wykonać wycieczkę do Policji albo do WK po jakiś duplikat, ale jakież było "zdziwienie" a w zasadzie jego brak jak na drugi dzień dowiedziałem się że na innej SKP takich problemów nie mają :shock: i problem się rozwiązał sam. Nie wiem chyba tylko z KP zrobili a zakres badania ustalili słownie. Cóż ŻYCIE :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite 3 strony dyskusji nt. klient zgubił pokwitowanie za zatrzymany dowód jak ustalić przyczynę zatrzymania?

 

W zasadzie odpowiedzi już tu padły:

1. duplikat z Policji/organu kontroli ruchu drogowego - mają obowiązek wydać tylko pewnie klient nie chciał zapłacić opłaty skarbowej za uwierzytelnienie,

2. ksero z WK - mamy pismo przewodnie z przyczyną zatrzymania.

 

Najważniejsze jest, aby diagnosta pisząc "ustała przyczyna zatrzymania dowodu" wiedział co było tą przyczyną i pod czym się podpisuje.

 

Skoro był już w WK, to może organ nadzoru wydałby PC, aby zgodnie z przepisami można było wykonać BT, a nie jakieś śmieszne kwity, które dla SKP nic nie znaczą, a przede wszystkim nie są dokumentem do identyfikacji pojazdu.

 

Po wtóre diagnosta nic nie musi pisać, żadnych ustały, skończyły się ... itp, skoro na pierwszej stronie jest wynik pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wtóre diagnosta nic nie musi pisać, żadnych ustały, skończyły się ... itp, skoro na pierwszej stronie jest wynik pozytywny.

Dokładnie, bo albo wykonujemy pełny zakres (z książki) albo bawimy się w sprawdzenie usunięcia usterek powstałych faktycznie podczas wypadku, a tu ciągle są jeszcze różne szkoły (wśród policjantów także ),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo albo wykonujemy pełny zakres (z książki) albo bawimy się w sprawdzenie usunięcia usterek powstałych faktycznie podczas wypadku, a tu ciągle są jeszcze różne szkoły (wśród policjantów także ),,,

 

Czyli pełny zakres zamiast stwierdzenia usunięcia usterek, a wszystko za te 20 złotych... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pełny zakres zamiast stwierdzenia usunięcia usterek, a wszystko za te 20 złotych... :shock:

Nie pełny zakres, tylko zakres w sposób określony dla danej usterki, i nie za 20, tylko dwadzieścia za daną usterkę, układ bądź zespół. chyba, że po dzwonie, to wówczas 94 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wiadomo, że 20 zł za każdą usterkę, jednak nie wiecej niż tyle co za badanie okresowe, jak już chcesz tak doprecyzować :P

Ale Janusz napisał o "pełnym zakresie" albo sprawdzeniu usunięcia usterek, więc o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wiadomo, że 20 zł za każdą usterkę, jednak nie wiecej niż tyle co za badanie okresowe, jak już chcesz tak doprecyzować :P

Tego to już nie byłbym pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pełny zakres zamiast stwierdzenia usunięcia usterek, a wszystko za te 20 złotych...

Nie wiem z którego palca wyssałeś pełny zakres za 20 ,,,

 

Chodzi o dwa rodzaje skierowań po wypadku; z wymienionymi usterkami i bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketiw38 napisał: A mógłbyś zacytować przykładowe wpisy przyczyn zatrzymania w takim piśmie przewodnim?

Pisząc "pismo przewodnie" miałem na myśli to co Blacop napisał. Nie jest to kopia pokwitowania z policji, które dostaje właściciel pojazdu tylko takie pismo o różnych wzorach a najważniejsze jest na nim dokładnie wpisana przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

A napisałem o takim rozwiązaniu, gdyż wiem jak trudno zdobyć duplikat pokwitowania bezpośrednio z policji o ile jest ona w tym samym mieście.

 

Jest kruczek 5% takich pism ma ogólny wpis pojazd zagraża BRD i w sumie nic z tego nie wynika ale w 95% jest ono pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się wyjaśniła. Klient przyniósł kopię druku z WK. Druk podobny do pokwitowania, a najważniejsze że było tam skierowanie na dodatkowe badanie. Okazało się że za dwie usterki, a nie po kolizji jak klient mówił. Jak ktoś chce to mogę jutro wrzucić skan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Czy policja może wydać duplikat pokwitowania za zabrany DR.

Jeżeli nie, to na jakiej podstawie można zrobić dodatkowe badanie.

Dowód zabrany za kolizję. 

 

Teraz WK chyba nie dostaje kopii pokwitowania.

A na policji klientowi wydrukowano z CEPiK, że zabrany dowód na podstawie z art.81ust.11b.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokwitowanie masz to robisz, nie ma to nie .Policja na pewno dała a co zrobił z tym klient to kto to wie. DR zatrzymany wirtualnie czy ten papierowy też ?.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej chwili do WK idzie informacja o zatrzymaniu DR bez wyszczególnienia za co - w większości tylko PoRD 132 i koniec - więc nie ma co liczyć na pomoc z ich strony

To że prawdopodobnie z paragrafu 132 to wiadomo bez żadnej info - czasami dodadzą podpunkt ale to rzadko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zoro napisał:

A na policji klientowi wydrukowano z CEPiK, że zabrany dowód na podstawie z art.81ust.11b.

To w czym problem? Klient posiada DR i chce wykonać na podstawie potwierdzenia z CEPiK, wydanego przez organ zatrzymujący, badanie po dzwonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Przydało by się jeszcze wiedzieć czy masz pobrać za usterkę jedną czy za pełny zakres okresowego i powypadkowego B|

Jak zgubił (zapodział, wyrzucił lub kombinuje z nie okazaniem), to sam sobie winien. Opłata za  powypadkowe ... B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

To w czym problem? Klient posiada DR i chce wykonać na podstawie potwierdzenia z CEPiK, wydanego przez organ zatrzymujący, badanie po dzwonie. 

Organ zatrzymujący nie wydał potwierdzenia tylko wydrukował te dane o zatrzymaniu dowodu z CEPIK na kartce bez żadnego podpisu czy pieczątki.Dowodu rejestracyjnego też nie widziałem, tylko umowę kupna - sprzedaży. Klient pojechał do WK i nie wiem jeszcze co tam załatwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadne potwierdzenie z CEP masz rację nie rób bo to tyle warte co rolka papieru do d... ?. Jak poszedł do WK to najprościej niech mu PC wydadzą i w adnotacjach o jakie badanie się rozchodzi. No chyba że ma KP to wtedy można by zrobić było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, yogi1984 napisał:

najprościej niech mu PC wydadzą i w adnotacjach o jakie badanie się rozchodzi.

 

Na jakiej podstawie w adnotacjach rodzaj badania? I skąd WK miałby mieć wiedzę jaki był dokładny powód zatrzymania, skoro widzi to w CEP w bardzo ograniczonym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.