Skocz do zawartości

zagubione pokwitowanie


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na jakiej podstawie diagnosta a nie urzędnikiem jestem,ale skoro wpisują w PC   przy aucie sprowadzonym co chcą to pomyślałem że i tu tak da radę. Zapytać jeszcze chyba jeszcze można i bez podania podstawy prawnej? Poza tym...to kto ma lepiej wiedzieć niż WK co trzeba, wkoncu to chyba oni DR rzeczowego auta mają?. No a jeśli nie oni to kto?co zrobić w takiej sytuacji? Jakaś konkretna rada?

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    15

  • Paprock

    12

  • Demart

    12

  • Rafi90

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mówią, że katalog adnotacji katalogiem zamkniętym nie jest. Są tam i poporawiane VINY i inne dziwy. Podstawa wydania PC dość jasno jest sprecyzowana w ustawie. Nie widzę wielkiego grzechu aby ktoś ją dopieścił dopisując jeden wyraz wbrew katalogowi. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yogi1984 napisał:

skoro wpisują w PC   przy aucie sprowadzonym co chcą

 

To tylko radosna twórczość jakiegoś WK.

 

9 minut temu, yogi1984 napisał:

kto ma lepiej wiedzieć niż WK co trzeba

 

Organ, który zatrzymał DR.

 

9 minut temu, yogi1984 napisał:

Jakaś konkretna rada?

 

Wystąpić do organu, który zatrzymał DR o duplikat pokwitowania lub pisemne wskazanie powodu zatrzymania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co tu się roztrząsać, wiadomo, że z mocy prawa właściciel jest obowiązany przedstawić pojazd do badania technicznego, wszyscy wiemy jakie są rodzaje badań i na podstawie jakich dokumentów można je wykonać, w związku z tym to klient ma wiedzieć jakie badanie mam mu wykonać, jak nie wie, to pytam czy mam wykonać OBT, jeżeli jest odpowiedź twierdząca to takie wykonuję i w uwagach taką adnotację wpisuję, natomiast jak nie posiada odpowiedniego dokumentu to do żadnego badania nie podchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

To tylko radosna twórczość jakiegoś WK

No nie jakiegos a wiele WK tak postępuje . No ale nic  widzę mam szczęście pracować w okolicy co WK starają się choć troszke  pomóc  petentom i diagnostom by wiedzieli i mieli czarno na białym co "niedobry" urzędnik wymaga?.

 

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Wystąpić do organu, który zatrzymał DR

No autor napisał ze  że klient wystapił i co dostał?

No nic na chwilę obecną to brak dokumentu=brak badania.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam posty szanownych kolegów i w tym ___ kraju absurd goni absurd.  Może ktoś mi wyjaśni po co policja zatrzymuje dowód elektronicznie wpisując to w system ,skoro ja tej informacji w tym samym systemie nie widzę ___ dla kogo to jest robione? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, Andrzej3 napisał:

skoro ja tej informacji w tym samym systemie nie widzę ___ dla kogo to jest robione? 

Choćby dla komorników B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak ja bym miał występować do jakichś organów o coś to bym to musiał robić z kilka razy w miesiącu. Albo klient przynosi co trzeba albo żegnam nie robie i tyle, za dużo roztrząsania z tym B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w półświatku diagnostycznym było mniej lewiz a więcej powagi, to zaiste taką informację byśmy dostali.

Takie moje zdanie. Widać gołym okiem co diagnostom pozabierali, a to jeszcze nie koniec. Zostaną podstawowe dla autek osobowych i koniec. A poważniejsze samochody, trudniejsze konstrukcje i wymysły technologiczne przekażą w ręce tedetów, iteesów... czyli tam, gdzie "zadowolenie klienta" wespół z "wynikiem finansowym" nie odgrywa pierwszoplanowej roli! ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

. ..Zostaną podstawowe dla autek osobowych i koniec. A poważniejsze samochody, trudniejsze konstrukcje i wymysły technologiczne przekażą w ręce tedetów, iteesów...

 

Czyli tak jak w UK ma to miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, michal_k napisał:

Od kogo idzie taka informacja?

Średnio dwa razy w tygodniu dzwonię do WK w tej sprawie / zagubionego pokwitowania/- dziewczyny wchodzą w system - i podają - 132 lub 81/11 - zagrożenie bezpieczeństwa - taka lakoniczne notatka  - i bądź mądry  co władza miała na myśli - szyba a może opona - tak że z CEPA to lipa się dowiedzieć za co zabrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już, to dwa osobne badania. Jak już, to nie łączy się badań. Jak już, to opłatę pobiera się za przeprowadzone badanie w liczbie pojedynczej. Jak już, to jedno badanie równa się jednej opłacie.

Czyli: dodatkowe o wiadomym zakresie i nie wciskać tu zakresu okresowego, bo mowa jest od - do w punktach.

Czyli: okresowe o wiadomym zakresie.

1. 94 + 1

2. 98 + 1

A i tak psu na buty to wszystko, bo podstawy do dodatkowego dalej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już  niedługo skp powinny widzieć informacje o zatrzymanym dowodzie rejestr. D.u 2019 poz 1268

§ 3. Dostęp do danych, o których mowa w art. 80b ust. 1 ustawy, w zakresie:

5) pkt 1 i pkt 8, z wyłączeniem danych osobowych, oraz pkt 8b, pkt 9–11, pkt 13, pkt 15, pkt 15a i pkt 18 – zapewnia się
stacjom kontroli pojazdów;

Art. 80b. 1. W ewidencji gromadzi się następujące dane:

15) o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego albo pozwolenia czasowego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam historię tego rozporządzenia, to ono zapewniało od zawsze dostęp stacjom. Także nie ma co zacierać rąk. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.