Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny Niepruszewo 10.07.2019


Pawciooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W dniu 10.07.2019 zdawałem egzamin praktyczny w Niepruszewie. Pojazdy:

 Audi A3 LPG,

 Autobus Iveco, 2018 rok

ADR Renault Premium cysterna (chyba 2002 rok )

 

Wylosowane pytanie to: Wykonac badanie pojazdu pod względem  dobóru opon, konstrukcja opony , nosnosc , predkosc , ogolny stan .Ogolnie wszystko o oponach ,regulamin , szerokosc, twi itp.

Nie było konkretnie do jakiego pojazdu ale wolny był autobus iveco wiec do tego pojazdu.Był to zwykły autobus a miałem go zrobic, sprawdzic  jak dla "busa 100".Oczywiscie zaswiadczenie wypełnic i opowiedziec na zadawane pytania. EGZAMIN Z WYNIKIEM POZYTYWNYM ,komisja pozytywna nie poganiali ,jedna osoba siedziała z godzine :)

 

inne pytania to

*badanie szczelnosci lpg( audi stoi przed stacja na poczatku ) potem juz na stacji

*przepuszczalnosc szyb tez było audi,ale tez w autobusie badane były szyby

*autobus badanie dodatkowe na "bus 100" całe zaswiadczenie dodatkowe, (naciski, siedzenia , opony to co w zaswiadczeniu )

*autobus wymagania dla "bus 100" i potem sprawdzic czy np siedzenia spełniaja , badz wyjscia sie zgadzaja .

*autobus wymagania dla "bus 100" konkretnie dotyczyło zwalniacza i ogranicznika ,

*adr było o instalacje elektryczna wszystko ( było brak podswietlenia tablicy , przetarty peszel , wyłacznik głowny niesprawny ) sporo było usterek

*adr pytanie o abs ( sprawdzic czy jest odowiedni dokument na abs sporo haczyków ) kompetnosc ,kontrolka po przekreceniu

*adr pytanie wydech, odstepy i takie tam

*adr uziemienie i tylny zderzak ktos miał

 

do wszystkich pytan wiadomo poprawne wypisywanie zaswiadczen , wiec to pocwiczyc trzeba .

 

mysle ze komus sie przyda , sam czasami zagladalem do działu egzaminy czy ktos cos napisał :) jak ktos ma jakies pytania czy cos bede w stanie to pomoge .

 

pozdrawiam Pawcioo

 

 

  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
10 godzin temu, Krispol napisał:

Wymagany jest fartuch ?

w warszawie wisza ze 3 szt . egzaminator powiedział ,że jak ktoś nie chce ubrania ochronnego to ok ale żeby nie rościł pretensji jeśli się ubrudzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na egzaminie jak się wylosuje pytanie : ustalenie nieznanych danych technicznych pojazdu na wniosek właściciela pojazdu lub skierowanego przez starostę . Ustal dane techniczne auta takie jak : masa własna, dmc pojazdu, dmc zespołu,nacisk osi przedniej,rozstaw osi przód, szerokość,długość, pojemność, kW,  itp,itd . Nie ma dowodu rejestracyjnego . Jak na egzaminie odpowiedzieć na takie pytanie, skąd wziąć wszystkie dane auta ?

-Czy jak bym powiedział że bym zadzwonił do serwisu i podał nr vin żeby podali mi wszystkie dane to by zaliczyli egzamin ?.

 - Czy jak bym powiedział że bym wysłał klienta do rzeczoznawcy o ustalenie wszystkich danych technicznych auta ponieważ nie mam żadnych danych auta to zaliczają egzamin czy nie ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Diagnostadz napisał:

-Czy jak bym powiedział że bym zadzwonił do serwisu i podał nr vin żeby podali mi wszystkie dane to by zaliczyli egzamin ?

Raczej nie, gdyż to diagnosta ma określić i zweryfikować poprawność danych a samo wklepania danych pozyskanych z jakiegoś źródła to zbyt mało.

6 minut temu, Diagnostadz napisał:

- Czy jak bym powiedział że bym wysłał klienta do rzeczoznawcy o ustalenie wszystkich danych technicznych auta ponieważ nie mam żadnych danych auta to zaliczają egzamin czy nie ? 

Ta procedura przewidziana jest przepisami i może być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytować rozdział z dziennika ustaw o tym jak ustalać dane i tyle.

Nie ma dwóch identycznych przypadków. Ustalenie danych do malucha, które są w każdym katalogu, a dane wszystkich modeli na przestrzeni lat się nie różniły w zasadzie, a dane do jakiegoś cuda zza granicy to dwa całkowicie różne przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 26.07.2019 o 11:53, Diagnostadz napisał:

A na egzaminie jak się wylosuje pytanie : ustalenie nieznanych danych technicznych pojazdu na wniosek właściciela pojazdu lub skierowanego przez starostę . Ustal dane techniczne auta takie jak : masa własna, dmc pojazdu, dmc zespołu,nacisk osi przedniej,rozstaw osi przód, szerokość,długość, pojemność, kW,  itp,itd . Nie ma dowodu rejestracyjnego . Jak na egzaminie odpowiedzieć na takie pytanie, skąd wziąć wszystkie dane auta ?

-Czy jak bym powiedział że bym zadzwonił do serwisu i podał nr vin żeby podali mi wszystkie dane to by zaliczyli egzamin ?.

 - Czy jak bym powiedział że bym wysłał klienta do rzeczoznawcy o ustalenie wszystkich danych technicznych auta ponieważ nie mam żadnych danych auta to zaliczają egzamin czy nie ?   

Miałem takie pytanie w Krakowie. Co się dało spisałem z pojazdu (tabliczka znamionowa). Jeśli chodzi o masę własną, to powiedziałem egzaminatorowi że dane wziąłbym z katalogu, jakiegoś programu, albo innego wiarygodnego źródła. Odpowiedział że dobrze i na zaświadczeniu kazał napisać "masa własna - katalog" 

Jeśli chodzi o wymiary to prosisz o miarkę i o pomoc. Mi pomagał Pan który pracuję na stacji w Krakowie. Egzaminator później się tylko zapytał skąd mam te dane (bo akurat go nie było go przy mnie jak mierzyłem rozstawy i długości). Powiedziałem że pomagał mi Pan i dał mi miarkę.

A jak będziesz musiał przeliczać masy z kg na KN to po prostu musisz poprosić o kalkulator, ja dostałem bez problemu.

Edytowane przez Amadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.