Skocz do zawartości

ELDDIS WHIRLWIND Przyczepa - TZ


Mecher

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - pacjent przyczepa jednosiowa kempingowa rok 1992

Jest tabliczka, przy drzwiach,  z nazwą producenta i adresem (zdjecia nie zrobiłem) na której jest tylko masa F1. Nie ma na niej VIN-u.

Innej (tz. z numerem VIN) nie znaleziono. czy można ją uznać za TZ pojazdu ?

Lub inaczej, czy ten rocznik może tak mieć ?

 

Wychodzi, że przy poprzednich OBT tak właśnie postępowano.

Klient kupił niedawno, oczywiście nic nie sprawdzał przy zakupie czy jest TZ i VIN a przegląd w tym miesiącu się kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mecher napisał:

Jest tabliczka, przy drzwiach,  z nazwą producenta i adresem (zdjecia nie zrobiłem) na której jest tylko masa F1. Nie ma na niej VIN-u.

Innej (tz. z numerem VIN) nie znaleziono. czy można ją uznać za TZ pojazdu ?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było od grudnia 83 do lutego lutego 93:

 

Wyposażenie.

§ 10.1.   Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:

          1)  w tabliczkę metalową, umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym, podającą co najmniej:

               a)  markę fabryczną, typ i model pojazdu,

               b)  rok produkcji pojazdu,

               c) rozpoznawczy numer fabryczny lub numer podwozia (nadwozia).

 

Podszedłbym do brak numeru identycznie jak do braku roku produkcji na rzeczonej tabliczce. :silent:

          

Oczywiście powyższe stosowało się również w tamtych latach do przyczep.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma numeru nadwozia jest numer VIN (17 znaków) 

A tabliczka o której mowa jest właśnie przy drzwiach, jednak po ich prawej stronie. I jak pisałem tylko z masą F1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i VIN. Ja tam nie wiem, nie znam się. VIN po przepisach obowiązuje coś od stycznia 1995 roku. Napisałem wyżej - nie ruszam, nie dotykam tego co zrobiła fabryka. ;-)

Jak ktoś ma parcie, to może nadać zastępczą, bo fabryczna nie odpowiada i nie odpowiadała warunkom technicznym dla tabliczki. Nalepić obok oryginału i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 19:48, Mecher napisał:

A tabliczka o której mowa jest właśnie przy drzwiach, jednak po ich prawej stronie. I jak pisałem tylko z masą F1

A nie z naciskiem osi? Miałem angielkę na OBT przed rejestracją w RP i na tabliczce nacisk osi w dwóch wariantach (kg i kN) oraz na sprzęg. Na szczęście klient dobrze przygotowany i przywiózł całą dokumentację (rachunki, instrukcje itp.) i nawet rok produkcji był wpisany (2000, sprzedana w 2001)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aboz napisał:

A nie z naciskiem osi?

Nie wrzucałem do translatora by przetłumaczyć.

A robiłoby to różnice w tym wypadku ? Chodzi o uznanie za TZ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jednoośkę i na TZ było bodaj 5 linii danych numerowane od 1 do 5. W pierwszej była wartość w kg (1150) i na samym dole w kN (11,27) oraz 50 kg w nacisku na sprzęg. Przyjąłem to za DMC, a klient wyciąga plik dokumentów m.in. z danymi technicznymi i rokiem produkcji, a tam GVWR 1200 kg i zonk. Jak to wszystko poskładałem do kupy no to mi wyjszlo bylo, że to jednak nacisk osi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to ELDDIS WHIRLWIND Przyczepa - TZ

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.