Skocz do zawartości

HAK z USA


Gentleman

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podchodzie do badania samochodu z hakiem z rynku amerykańskiego/kanadyjskiego. Chodzi mi konkretnie o hak. Czego wymagacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka znamionowa i F3 na niej. W samochodach przeznaczonych na rynek amerykański nie przypominam sobie, żeby taka wartość na tabliczce była określona, więc haka mieć to to nie może. Mało tego miałem taki przypadek jakiegoś dupiastego pick upa amerykańskiego sprowadzonego z Niemiec. Oprócz tabliczki bez F3 w niemieckim dowodzie rejestracyjnym były kreski w miejscu na masy przyczep. Więc i niemieckie dopuszczenie do ruchu nie przewidywało możliwości ciągnięcia przyczepy przez ten pojazd. A gość se kupił, żeby konie wozić. Baj, baj nie powozi sobie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tej informacji na forum. Myślałem że odpowie ktoś kto się spotkał z tym w praktyce a nie teorii. Chodziło mi głównie o brak tabliczki z europejską homologacją. Zrobiłem swój risercz i wg mnie potrzebny jest adapter do haków amerykańskich z tabliczką znamionową (homologacja) i nowa wiązka bo też jest inna. Ktoś ma podobne spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 17:54, Gentleman napisał:

Chodziło mi głównie o brak tabliczki z europejską homologacją

Sprawa jest problematyczna, gdyż w prawdziwych amerykańcach to nie znajdziesz na żadnym ich elemencie europejskiego homo i niby jakim cudem miało by się ono znaleźć na zaczepie? W pełni zgodne z przepisami rozwiązanie to zakupić nowy hak w wersji europejskiej (o ile jest produkowany do danego modelu) a wówczas i średnica kuli będzie poprawna i stosowne homo tez się znajdzie.

Edytowane przez danielg539
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dalej tu chodzi o konstrukcyjne przystosowanie  pojazdu do ciągnięcia przyczepy. Skąd mógłbym wiedzieć że dany pojazd może ciągnąć przyczepe skoro nigdzie nie ma informacji o tym że został do tego przystosowany? Np Yaris Hybryda nie może ciągnąć i choć hak pewnie pasuje od zwykłej to ja bym tego nie zrobił bo DMC zestawu jest równe DMC pojazdu i katalogi wszelkie wskazują masy przyczep 0. Ponadto zam producent mówi że nie może. Dobrze więc było by wiedzieć o jakim aucie gadamy bo może o modelu który na żaden rynek nigdy i nigdzie nie może ciągnąć przyczepy

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rafi90 napisał:

Tylko dalej tu chodzi o konstrukcyjne przystosowanie  pojazdu do ciągnięcia przyczepy. Skąd mógłbym wiedzieć że dany pojazd może ciągnąć przyczepe skoro nigdzie nie ma informacji o tym że został do tego przystosowany?

To już zupełnie inna kwestia. Trzeba mieć też na uwadze fakt, że są marki typowo europejskie jak np. Mercedes, które też czasami nie podają masy zespołu pojazdów. W mojej ocenie, to tylko gdy na TZ DMC pojazdu i DMC zespołu są równe to oznacza to zakaz ciągnięcia przyczep. Praktyka dowodzi, że barak na TZ DMC zespołu nie przesądza o możliwości ciągnięcia przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, danielg539 napisał:

W mojej ocenie, to tylko gdy na TZ DMC pojazdu i DMC zespołu są równe to oznacza to zakaz ciągnięcia przyczep.

No ok , ale co zrobić jak jest tabliczka zastępcza na której nie ma żadnych danych o DMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są katalogi, internet, przedstawiciel producenta oraz rzeczoznawcy więc jakieś możliwości ustalenia mas przyczep są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.