Skocz do zawartości

London Taxis Int


Dar-jusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może przerabiał taki bądź podobny temat. Chodzi oczywiście o rejestrację. Pojazd jak w tytule. Niby M1 jest ,reflektory przeciwmgielne lusterka i prędkościomierz ok. Jakieś przeciwwskazania?

hli99Q.jpg

aptyZt.jpg

p3MUlP.jpg

eLZDpg.jpg

yQ6Z2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o fotelach jest tylko że nie mogą być bokiem oprócz ambulansu itd. 

Edytowane przez Dar-jusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blakop napisał:

Ale co psują?Konkrety proszę

Wygląd auta:-P  Czy ten konktet ci wystarczy?

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie świateł wyrażnie napisał

Cytat

reflektory przeciwmgielne

?

A może chodziło o

Cytat

  przeciwmgielne lusterka

Pogubiłem się

Jednak liczba miejsc w papierach widać 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miał bym zastrzeżenia do tej szyby oddzielającej przestrzeń kierowcy od pasażerskiej która jak to wygląda jest jak by zagłówkiem dla siedzeń zwróconych tyłem do kierunku jazdy - nie znam specyfikacji tego pojazdu - może to siedzenia dla dzieci bo dla dorosłych to trochę nie halo 

Trudno było by jednoznacznie zakwalifikować ten pojazd do jakiegoś podrodzaju - teoretycznie to jego przeznaczenie to typowe TAXI - 

Drugą kwestią jest to  - czy ten pojazd jest homologowany do jazdy po za terenami miejskimi - 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mecher napisał:

Odnośnie świateł wyrażnie napisał

?

A może chodziło o

Pogubiłem się

Jednak liczba miejsc w papierach widać 6

Fakt zabrakło przecinków chodziło o reflektory, światła przeciwmgielne, lusterko i prędkościomierz. Wszystko ok. 

Jeśli chodzi o reflektory to klient twierdzi że wysyłał do jakiejś firmy do przerobienia i teraz pytanie czy to wystarczy? Nie mam możliwości odczytania z reflektora żadnych oznaczeń bez ich demontażu. 

9 minut temu, IVVO napisał:

Osobiście miał bym zastrzeżenia do tej szyby oddzielającej przestrzeń kierowcy od pasażerskiej która jak to wygląda jest jak by zagłówkiem dla siedzeń zwróconych tyłem do kierunku jazdy - nie znam specyfikacji tego pojazdu - może to siedzenia dla dzieci bo dla dorosłych to trochę nie halo 

Trudno było by jednoznacznie zakwalifikować ten pojazd do jakiegoś podrodzaju - teoretycznie to jego przeznaczenie to typowe TAXI - 

No właśnie też się nad tym zastanawiam pewnie jest to homologowane jako TAXI i teraz pytanie czy tak może być? 

Co do siedzeń to sa normalne dla dorosłych z normalnymi pasami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, IVVO napisał:

Trudno było by jednoznacznie zakwalifikować ten pojazd do jakiegoś podrodzaju

 

Zawsze można wpisać "inny". Chociaż może jakiś podrodzaj udałoby się rozkodować po numerze homo.

 

33 minuty temu, IVVO napisał:

czy ten pojazd jest homologowany do jazdy po za terenami miejskimi -  

 

A istnieją w ogóle pojazdy homologowane tylko do miasta? A nawet jeśli to w czym problem żeby dopuścić je normalnie do ruchu, zwłaszcza że posiadają europejską homologację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - rozpatruję kwestię bezpieczeństwa pasażerów - nie chciał bym w razie kolizji przy prędkości powiedzmy "ponad miejskiej" mieć za zagłówek szybę - dla tego pytanie - czy tak wyspecjalizowany pojazd powinien mieć możliwość poruszania się po za terenami powiedzmy dla niego przeznaczonymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica czy kolizja zdarzy się w mieście czy poza nim? Skoro pojazd jest homologowany to oznacza w skrócie, że jest bezpieczny. A w mieście również może zdarzyć się wypadek przy prędkości większej niż 50 km/h.

 

Szczerze mówiąc to nigdy nie słyszałem o samochodach homologowanych wyłącznie do miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michal_k napisał:

Szczerze mówiąc to nigdy nie słyszałem o samochodach homologowanych wyłącznie do miasta.

W tym przypadku jest taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szyba właśnie jest elementem bezpieczeństwa i w niektórych przypadkach nawet trzypunktowego pasa montować nie trzeba. Wystarczy uprzęż biodrowa. W przypadku wypadku nochal wyhamuje na szkle i facjata cała, co nie. ;D

A co powiedzieć jak siedząc przodem do kierunku jazdy mam za sobą kratę/przegrodę?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paprock napisał:

A co powiedzieć jak siedząc przodem do kierunku jazdy mam za sobą kratę/przegrodę?

Wówczas masz gwarancję, że nie wypadniesz przez przednią szybę nawet gdy nie zapniesz pasów.

Pojazd nie może być homologowany tylko do jazdy po mieście. Jeżeli przekroczenie prędkości ponad pewien limit zaczyna stanowić zagrożenie to producent pojazdu powinien ograniczyć prędkość do wartości bezpiecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Wam się w głowach takie pomysły rodzą, że pojazd niby tylko po mieście może jeździć? :) Masakra...

W ogóle co to znaczy "miasto"? Ja rozumiem, że jak ktoś pracuje na okręgówce w Radomiu, który jak wiadomo jest większy od Paryża, to w zasadzie jest panem życia i śmierci, potrafi zakrzywiać czasoprzestrzeń i sam tworzy przepisy co najlepiej w tym temacie widać... Ja tylko przypomnę, że pojazd ten dotarł do Polandii z zachodu, gdzie nawet w mieście są autostrady, więc kwestia szybkości tak raczej trochę z du...y wzięta.

Siedzenia - w autach homologowanych nawet w kraju są siedzenia w wielu autach kombi, które są montowane opcjonalnie w bagażniku i to też nie są fotele dla dużych dorosłych osób. Zwyczajnie producent określa ich parametry i kto może na nich siedzieć. Zapewne tak jest i tutaj.

Wspomniana tu przegroda natomiast nie jest wykonana ze szkła, tylko z tworzywa sztucznego i jest przykładem tego, że i w osobówce może być element, który w ciężarówce byłby niezbędny. W wielu krajach zachodnich takie przegrody są obowiązkowe w taksówkach z uwagi na bezpieczeństwo kierującego. U nas podobną przegrodę posiadają niektóre radiowozy.

Generalnie w tym aucie nie ma nic, co byłoby niezgodne z przepisami. Wszystkie rozwiązania występują i w naszych krajowych pojazdach, ale tu właśnie na jaw wychodzą zapędy bycia "szeryfem" niektórych kolegów... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie ma co na siłę szukać dlaczego nie.

Mnie osobiście męczy to TAXI i te przerabiane przednie reflektory niby to jakoś świeci ale przekonany nie jestem.

Np kamper angielski nie wchodzi w grę a TAXI?

WK  tez nie bardzo się chce wypowiedzieć na ten temat odsyłają do ludzi którzy są obecnie na urlopie itd.

Ja chyba temat odpuszczam choć ciężko podać jakąś sensowna przyczynę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego blakop - LTI produkuje tylko TAXI - tego pojazdu w wersji "cywilnej" nie uświadczysz. 

21 minut temu, blakop napisał:

U nas podobną przegrodę posiadają niektóre radiowozy.

Tylko że po pojazd specjalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racjonalnego uzasadnienia na NIE nie ma, są tylko jakieś cuda wianki, albo nie bo nie, uzasadnienie na TAK ( @blakop-a ) jest i na tym temat powinien się zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok Panowie ale co z tym że to Taxi jest. Czy nie jest tak że jeśli auto nie jest taksówką to cały osprzęt powinien być zdemontowany? Żeby przejść jakiekolwiek badanie. 

I teraz tak jak w tym przypadku jest homologowane jako taxi, to czy sam demontaż osprzętu wystarczy?

Widzę na różnych OLX-ach takie pojazdy do wynajęcia na różne okoliczności. Czyli wniosek z tego taki że to jeździ po naszych drogach. Tylko nigdzie nie ma takiego pojazdu na naszych blachach. Tylko same MŁODA PARA itp. Może one na angielskich numerach tu śmigają. :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, IVVO napisał:

Tylko że po pojazd specjalny

 

Radiowóz specjalny???

 

13 minut temu, Dar-jusz napisał:

to czy sam demontaż osprzętu wystarczy?

 

Wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, IVVO napisał:

Tylko że po pojazd specjalny

 

Samochód osobowy przeznaczony do celów specjalnych Kolego IVVO...

 

Wiem, że pomagasz wielu młodszym Kolegom bezinteresownie i chwała Ci za to, ale samemu warto też ćwiczyć, poszerzać i uzupełniać wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, to ja od dzisiaj nie siadam za szoferem w Busie-100, bo tam przecież szyba jest! ;D

2 godziny temu, Dar-jusz napisał:

Ja chyba temat odpuszczam choć ciężko podać jakąś sensowna przyczynę. 

 

- ja tam śmiało na TAXI to puszczam, pod warunkiem że światła to oryginał na nie jakaś foliowo-nalepkowo-garażo hobbystyczna rzeźba domorosłego mechaniko-elektryko-ektorotechnika/elektronika. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.