Skocz do zawartości

Certyfikat VPN


patronat

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! jak Was ten temat nie znużył, to może tak byście pomogli rozkminić czterolatkowi jak działa łączność z centralną bazą, a wiadomo mi tyle, że działa dwubiegunowo, czyli dane pobieramy z jednej mańki i odsyłamy z drugiej mańki.

Tylko gdzie, co jest zapisane w sensie gdzie SSL, a gdzie VPN. Ja tam się na takich szyfrach nie znam, ale z tyłu kompa mam podpiętego tajemniczego pendriva i licho wie co na nim jest. A ta karta, co na USB do kompa podpięta z przyporządkowanym PINEM, to co ma zapisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leski66 dzieki za instrukcje łopatologiczną, czytelną :) pytanie mam jak juz wydrukowałem te wnioski o odnowienie certyfikatu VPN to obok kodu QR jest ramka na pieczęć subskrybenta - kogo pieczątka ma być, moja (czyli stacji) czy prezesa ???? i na końcu też jest pieczęć i podpis wnioskodawcy lub osoby upowaznionej do reprezentowania wnioskodawcy - pytanie moja pieczątka z uprawnionym diagnostą i mój podpis czy prezesa pieczątka i prezesa podpis ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paprock napisał:

Tylko gdzie, co jest zapisane w sensie gdzie SSL, a gdzie VPN.

SSL zapisuje się na kartę, inaczej nie będzie działał (musi mieć właściwy nośnik). VPN zapisuje się w bibliotece certyfikatów systemu operacyjnego komputera (windowsa, MacOs czy linuxa) i pozostaje on na tym komputerze.

 

19 minut temu, Paprock napisał:

A ta karta, co na USB do kompa podpięta z przyporządkowanym PINEM, to co ma zapisane?

SSL

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba mają duże obłożenie z odnową certyfikatów.

22 sierpnia złozyłem jeden VPN i 2xSSL. VPN już dostałem a SSL ani widu ani słychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mike_van_mik napisał:

pieczęć subskrybenta - kogo pieczątka ma być, moja (czyli

Stacji ewentualnie firmowa

23 minuty temu, mike_van_mik napisał:

@leski66 i na końcu też jest pieczęć i podpis wnioskodawcy lub osoby upowaznionej do reprezentowania wnioskodawcy 

Tu prezesa, właściciela, członka zarządu czy też innej stosownie upoważnionej osoby. Swoje pieczątki do DR zachowaj:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię pozastawiać spraw nie wyjaśnionych - więc

 

- Wpisujemy polecenie  certmgr.msc

- Otwiera się okno z certyfikatami 

- wchodzimy - Osobiste

- następnie - Certyfikaty 

Będą tam dwa z nr rozpoznawczym SKP

Pierwszy to ważność certyfikatu karty krypto / SSL/ "operatorzy"  ---- drugi co nas interesuje - "infrastruktura" -  to właśnie data ważności VPN 

Klikamy i widzimy datę  - u mnie 2019/11/06

Mój system to Windows 10 - przy innych może być troszeczkę inaczej

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie łatwiej tak sprawdzić certyfikaty, z poziomu połączenia VPN, kliknąć na zaznaczone i mamy, :

Cisco         - VPN

Microsoft - karty SSL

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda w praktyce

Inkedcert11_LI.jpg

3 minuty temu, cezary napisał:

a nie łatwiej tak sprawdzić certyfikaty, z poziomu połączenia VPN, kliknąć na zaznaczone i mamy,

Nie każdy ma to oprogramowanie - ja nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, IVVO napisał:

Nie każdy ma to oprogramowanie

wiem, bo ono stare już jest, ale jak to ze wszystkim w obecnej rzeczywistości, stare ale jare (z nowymi różnie bywa) i dlatego nic nie zmieniam, od początku hula bez najmniejszych potknięć, może ktoś jednak ma takie oprogramowanie i być może nie wiedział jak podejrzeć, to teraz już wie. :wink:

p.s. dodam do tego, po Twojemu @IVVO u mnie widać tylko jeden SSL, a gdzie drugi?

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cezary napisał:

p.s. dodam do tego, po Twojemu @IVVO u mnie widać tylko jeden SSL, a gdzie drugi?

Spróbuj zrobić to co zapodałem - porównaj

Jeden certyfikat SSL jest prywatny - mam z home.pl - ten pierwszy -  do serwera na ich stronie ?

Cisco może nie widzieć SSL od Encard - w Windows widzi "wszystkie"

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, IVVO napisał:

Jeden certyfikat SSL jest prywatny

Z nr SKP masz to samo co u mnie

Lepiej spojrzyj na ten ostatni - taki wydało mam MC jako pierwszy

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezary! Masz jakiegoś maluśkiego pendriva wpiętego z nie wiadomo czym do kompa od tyłu?

Chodzi mi o to, czy te "stare oprogramowanie" aby z tego penadriva nie chodzi?

Chodzi i chodzi... kto pisze takie pie...ły? :meditate:

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paprock napisał:

od tyłu?

hmmm :silent:, było gdzieś już o zasadzaniu, śwagrze, dobra do rzeczy, mam cóś powpinane, ale nie ruszam, nie dotykam, hula już 5 lat bez zastrzeżeń, a co i z czym się to je, nie wnikam, jak zacząłem obecną mękę pracowniczą było już skonfigurowane. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Paprock napisał:

(...) maluśkiego pendriva wpiętego z nie wiadomo czym do kompa od tyłu ?

Podejrzewam , że ten pendrive pełni rolę " klucza licencyjnego " : prawdopodobnie Masz na tym kompie program, który korzysta z tego klucza. :wink:

Ja u siebie mam zainstalowaną geometrię " Prezyzji Bydgoszcz " i ona właśnie korzysta z takiego pendrive ( jak go nie ma w USB to programu nie odpalisz/uruchomisz ) :wink:

Osobiście ciekawość by mnie ....... przynajmniej podejrzałbym tego pendrive co za pliki przechowuje.:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Tylko, że do biurowego kompa obsługującego same badanie nie mam podpiętego nic innego. Żadnych peryferyjnych sprzętów, urządzeń, analizatorów, geometrii, przepuszczalności szyb, EOBD i temu podobnie. Nawet nie ma Bluetootha. Te graty podpięte do osobnego kompa. A tego "tylnego" penika już któryś raz widzę. Jak nie na tej stacji, to na innej. Zawsze jakieś obostrzenie mu dotyczy z ust opiekunów sieciowych, które powtórzę za @cezarym: nie dotykać, nie ruszać, nie wypinać, a najlepiej sio bo parzy!

 

Zanurkował byś może jutro za zadek swojego komputerka, co? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paprock napisał:

że do biurowego kompa obsługującego same badanie nie mam podpiętego nic innego

Ale mi nie chodzi o podpinanie sprzętów, urządzeń itp. mi chodzi o zainstalowany na kompie " jakiś program " który może korzysta z tej pamięci przenośnej. Ja przytoczyłem " geometrię " jako program katalogowo/techniczny z wartościami do odczytu.:wink:

Spróbowałbym wypiąć i zobaczyć co nie działa. O ! :silent: A później opisać, ładnie na forum, że ......... ( z kopi zapasowej trza było korzystać ) 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisano wcześniej - prawdopodobnie to klucz sprzętowy - wygląda jak pen-drive i jest wpięty do USB albo taka duża kostka podpięta do LPT - Norcom jest tak zabezpieczony /LPT lub USB/ a Autodata przez USB - tak jest u mnie. Mam w jednej i drugiej postaci

klucz-sprzetowy-agc-zenit.jpg

ks.jpg

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.