Skocz do zawartości

Certyfikat VPN


patronat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co to za licho jest. Siedzi z tyłu, to niech siedzi.

10 godzin temu, leski66 napisał:

Spróbowałbym wypiąć i zobaczyć co nie działa. O ! :silent: 

 

- a weź... wypiąłem i wetknąłem w warsztatowego kompa, ale kurde zaczął krzyczeć, że potrzebuje płyty instalacyjnej lub netu, a warsztatowy jest niepodłączony do sieci i lipa z testu.

No biurowym nie będę kombinował, bo ten znowu jest pod czujnym okiem wielkiego brata, że jak coś spierniczę to się nie wymigam. 

IVVO! Zadzwoń i dopytaj czy to aby nie jakaś norcomowski klucz/licencja. ;-)

 

A ja w międzyczasie porobię screeny i zapodam jak ładnie i gdzie widać ważność certyfikatów na ekranie. Tak jednego jak i drugiego. Nie wiem kto tak ładnie na pulpicie porobił, że podczas odpalania kompa daje po oczach.

Moment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Norcoma - to klucz sprzętowy musi być - jest na nim licencja - ja mam starszy - ten na LPT / czyli "stary" port drukarki/ a Ty masz ten w postaci USB?

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz choroba wypadł mi przed chwilką ten penik tak sam het daleko pod biurko i za pioruna stacyjnego programu nie uruchomiłem.

Widać, że na nim programowa licencja. ;-)

No! Mogę robić badanko :rolleyes: Ale, ale... Zaraz, zaraz... Wpierwej kawa! :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to wygląda jak się okna ładnie podświetli i porozwija poprzez "więcej opcji".

No, ale jak się ma zaskok podobny do Kraza na mrozie, to jest jak jest, co nie. :wink:

Dokładnie widać, który dla infrastruktury, a który dla operatora.

 

 

Ważność certyfikatów SSL VPN.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest bieżący podgląd i ja pracuję na win 7, więc mnie nie dotyczy, ale może ktoś ma problemy poniżej opisane, to tu ściągawka z pomocą

 

UWAGA! BŁĄD KRYTYCZNY WINDOWS 10 !

Ostatnia aktualizacja dla Windows10 uszkadza współużywalność PLIKÓW,uniemożliwiając

prawidłową prace końcówek sieciowych !!!.

Prosimy o WYŁĄCZENIE AKTUALIZACJI Windows 10 i o ile to możliwe wycofanie ostatniej aktualizacji. Aktualizację możemy usunąć z poziomu menu „Ustawienia”, gdzie wybieramy kategorię „Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie „Wyświetl historię aktualizacji”. Tam znajdujemy opcję „Odinstaluj aktualizację” i wyszukujemy ostatnie uaktualnienie (np. KB4512941).

W sytuacji błędów na końcówkach pracujemy tylko na jednej końcówce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

I teraz ładnie widać, że :

- wystawca : operatorzy = certyfikat SSL ( karta )

- wystawca : infrastruktura = certyfikat VPN ( urządzenie )

:wink:

 

- bardzo ładnie = piwo, ale potrzebuję więcej... hmmm... synonimów:

1. INRESTRUKTURA, czyli...

2. OPERATOR, czyli:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infrastruktura  VPN, to internetowe połączenie bezpieczne (szyfrowane) Twojego kompa z serwerem CEP-a, poprzez operatora ( @Paprock-a )  za pomocą karty SSL wydanej dla Twojej skp, ale coś mi się wydaje, że Kolega nas wkręca tymi pytaniami :silent:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,  że mogę " nie sprostać " Twoim oczekiwaniom, ale spróbuję : :oops:

- ad. 1 ( infrastruktura )

czyli sieć publiczna internetowa, gdzie certyfikat VPN posłuży Ci do zestawienia bezpiecznego połączenia VPN do systemu CEPiK 2.0.

- ad. 2 ( operator )

czyli osoba z imienny certyfikatem SSL, który to certyfikat jednoznacznie ją identyfikuje w systemie CEPiK 2.0.

 

----------------------

14 minut temu, cezary napisał:

(...) coś mi się wydaje, że Kolega nas wkręca tymi pytaniami

Też mam takie " przeczucie " :silent:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie wkręcam. Dla czterolatka potrzebuję.

Jeszcze dzisiaj rano za penrajvami z kurzu plecy komputerów wycierałem. Wczoraj szukałem gdzie SSL, a gdzie VPN. Teraz okazuje się, że wszystko jest na tej magicznej karcie wetkniętej w czytnik i dalej do kompa przez USB.

Infrastruktura-VPN, czyli po chłopsku stacyjny komp, jest to taki tunel, taki rękaw, virtualny korytarz skrótem zwany VPN, czyli non-stop połączony, pod warunkiem że włączony też jest komp. A drugi dziwny skrót SSL - operator, to kurcze pieczone diagnosta jest przecież, który poprzez kod PIN do karty, o której było wcześniej, w tej sieci grzebie.

No jakoś tak. Prawda, jakie to proste. ;-)

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tel. ( w sprawie certyfikatów ) od poniedziałku dzwonię i dzwonię ........ jak nikt nie podnosi słuchawki to zajęte, może macie jakiś pomysł jak się dodzwonić,  lub z numerami może jest coś " nieteges " 8/:

Centrum Certyfikacji ( Infolinia )

Infolinia w godzinach 10.00-14.00

22 245 59 06

22 245 55 94

22 245 54 88

22 556 84 95

22 556 84 77

Chyba przyjdzie mi tylko e-maila napisać, a może ma ktoś inny numer ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos technicy nie bardzo chcą się mieszać do wniosków o certyfikaty - a zapytanie moje nie dotyczy spraw technicznych, więc muszę porozmawiać z osobą od certyfikatów, ale dzięki. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że w ubiegłym tygodniu pod różne numery ze dwa razy się dodzwoniłem.

W tym tygodniu nie miałem potrzeby telefonowania i bladego pojęcia nie mam co za szadź łącza obsiadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Help walczył z VPN z dwie godzinki i lipa - otrzymaliśmy link do nowego i za 10 minut stary się posypał - operator z Helpa walczył dzielnie ale nie dał rady - niby zainstalował nowy ale tak jak wcześniej mogę tylko dane zassać ale nic CEP nie przyjmuje - dziś ciąg dalszy.  Od rana szarpie - raz łyka wczorajsze a za chwilę d... I co ciekawe na starym VPN bo nowego nie widzi

Z 30 przez pół godziny załapał 6

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi po ( wielkich ) bojach udało się dodzwonić i załatwić sprawę. :wink:

Jak to mówią :  " trza  wytrwałości ". :zzz:

p.s numery tel. na infolinie do Centrum Certyfikacji jak najbardziej ( dobre/aktualne ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.