Skocz do zawartości

Certyfikat VPN


patronat

Rekomendowane odpowiedzi

A tak do tematu - na certyfikat czekałem około 2 tygodnie - przy zgłoszeniu otrzymuje się pierwszą część kodu - w mailu zwrotnym  drugą - będą potrzebne obydwa do pobrania nowego - w mailu znajduje się link do pobrania / aby zadziałał potrzebna obsługa Javy przez przeglądarkę/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy, pytanko. Dostałem maila zwrotnego z 2 częścią kodu. oczywiście przez java pobrałem plik z rozszerzeniem .pfx. Wszystko poszło, aktywacja certyfikatu przeszła pomyślnie. Tylko patrzę na datę waznosci certyfikatu vpn - nie zmianił się, dalej na czerwono jest. czy to kwestia minut, godzin, dnia czy z automatu wam certyfikat się przedłużył ???/

zapytanie nieaktualne, wystarczyło odświeżyć ;D

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie zobaczcie swoje certyfikaty - to taki okres i wiele się kończy - dzisiaj już dwie dzwoniły jak wypisać wniosek - bo lipa - pokończyły się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, IVVO napisał:

Panowie zobaczcie swoje certyfikaty

Teraz info. z automatu z CEP jest wyświetlane przy ( wpisywani pinu - SSL i logowaniu VPN ) :

jeżeli został miesiąc do końca ważności certyfikatu.

Ja osobiście w programie stacyjnym w terminarzu mam daty - i jak zostało 5 tygodni do końca ważności to mi wyświetla/przypomina

Ot takie udogodnienie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Odświeżam. Teraz czekałem 1,5 miesiąca interweniując dwa razy. Myślę że jest to spowodowane pracą zdalną. Także radzę nie czekać jak się komuś kończy certyfikat tylko składać na dwa miesiące przed końcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja czekałem prawie miesiąc i kilka dni przed końcem ważności przyszedł e-mail, że odrzucili wniosek ze względu na nieprawidłową podstawę prawną.... (pomyłkowo nie wpisałem nr Art.) Dlatego proponuję wysyłać około 60dni przed końcem...  Ciekawe kiedy zatwierdzą wysłany ponownie. Próbuję się skontaktować z Helpdeskiem, ale co dzwonię to minimum 15min czekania.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam już 44 dni i cisza.

Dziś dzwoniłem na infolinię byłem 12 w kolejce, czas oczekiwania 40 min, 2 min rozmowy z Panem i tyle.

Nic sensownego się nie dowiedziałem,

Masakra, ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

Widzę, że z kolegą @IVVO to dobrze " piwa się napić ", bo za pewne w posiadaniu ma " browar ". :P

Jeśli chodzi o piwo to my z kumplem na studiach w klubie mieliśmy taki patent na stale pełen kufel. Czekało się za piwem niemiłosiernie długo nawet jak siedzieliśmy przy barze. No to na początku zawsze zamawialiśmy po dwa. Jak się jedno wypiło a jedno zostało to się zamawiało następne. Zanim się wypiło drugie to kufelek zdążył dotrzeć. I tak w kółko. Taki sam patent jak z certyfikatem IVVO.  Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, IVVO napisał:

Bo trzeba być przezornym - ja mam dwa w rocznym przesunięciu i śpię spokojnie

Tak? hmm,  temat to certyfikat VPN, byłem święcie przekonanym że VPN można mieć tylko jeden, poproszę więc o info, jak wystąpić o dodatkowy certyfikat VPN.8/

P.S. Mam natomiast dwa certyfikaty SSL (karty).:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Nie doczekałem się odpowiedzi od @IVVO jak to z tymi dwoma certyfikatami VPN, długo czekałem na odpowiedź ze źródła ale w końcu jest

 

 

Cytat

 

Podmiot może posiadać tylko jeden certyfikat VPN, który może być wykorzystywany na dowolnej stacji roboczej, która będzie korzystała z połączenia co systemu teleinformatycznego CEPiK 2.0.
Co za tym idzie, nie ma możliwości wystawienia dodatkowego certyfikatu VPN.

Dodatkowo przypominamy, że wnioskować o odnowienie certyfikatów można nie wcześniej jak 60 dni przed upływem ważności obecnego certyfikatu.

 

Z wyrazami szacunku

CENTRUM CERTYFIKACJI

ZESPÓŁ SERVICE DESK

CENTRALNY OŚRODEK INFORMATYKI

 

 

 

Tak więc DWA to możemy mieć certyfikaty SSL, natomiast VPN JEDEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w Firmie odpowiedziano mi tylko że to nie moja sprawa jak to jest załatwiane - dla tego nie dawałem odpowiedzi do tematu - ale przypuszczam iż jest jakaś "furtka" - może nie do końca oficjalna a ma coś wspólnego ze "stacją roboczą" - dalej tematu nie drążę - w każdym bądź razie mam na pulpicie przygotowany specjalny folder w razie W 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, smaug napisał:

tylko na pulpicie jest kreator importu certyfikatu i możesz go wgrywać więcej niż jeden raz

A czy to spowoduje, że termin wygaśnięcia certyfikatu VPN  się przesunie ? NIE. Kreator pewnie jest po to, że jakby padł system to po jego podniesieniu możesz ponownie VPN wgrać, ale to jest cały czas JEDEN VPN z określoną datą wygaśnięcia. Jeżeli się mylę to poproszę o sprostowanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.