Skocz do zawartości

Motor Yamaha zmiana pojemności


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytał mnie klient o zmianę pojemności w motorze Yamaha YBR , obecnie ma poj. 250 cm a chce wstawić bądź przerobić obecny silnik na 125 cm, tak, aby mógł jeździć na kat B. 

Zapodałem klientowi , że to nie możliwe a on ciśnie dalej, co robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wacek napisał:

Zapodałem klientowi , że to nie możliwe

 

A czemu?

 

10 minut temu, Wacek napisał:

co robić

 

Badanie z opisem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie zmiany jak klient generalnie ciśnie na to, aby ten silnik został. Teoretycznie ma zamiar flaki mu pozmieniać , gdzie ja nie będę w stanie tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wacek napisał:

Teoretycznie ma zamiar flaki mu pozmieniać , gdzie ja nie będę w stanie tego sprawdzić.

 

Możesz poprosić o opinię rzeczoznawcy, który powinien właściwie udokumentować zmiany w silniku (pojemność i nowa moc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np tu

https://allegro.pl/listing?string=SILNIK YAMAHA YBR125&bmatch=engag-global-var-cl-n-dict4-eyesa-bp-aut-1-3-0730

9 minut temu, IVVO napisał:

sprawdź ale z tego co pamiętam jest w wersji 125

Problemem jest to iż to silnik na wtrysku - więc jeszcze moduły lub przeprogramowanie /nowa mapa paliwowa/

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wacek napisał:

 Teoretycznie ma zamiar flaki mu pozmieniać 

Właśnie teoretycznie ? !  Skoro wspomniane silniki posiadają różny skok tłoka to nic tam nie na tworzy.Poza tym na wielu cylindrach opisana jest pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zależności  - albo opinia biegłego o modernizacji silnika albo papiery do zakupionego silnika 

Wykonujesz opis zmian ze zdjęciami i określasz nowe parametry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - zwłaszcza, że będzie to "linia obrony" jeśli zdarzy się wypadek i jednak okaże się, że motocykl miał silnik o większej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wacek napisał:

tak zrobię , mam prawo zażądać opinii rzeczoznawcy. 

W takich nie do końca jasnych sprawach - zrobić ksero opinii i do teczki dla RWD - bo opinie czasami "giną" i d... w krzakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojemność będzie zmniejszana to pół biedy. Jeśli w ramę 125 ktoś chciałby włożyć np 300 to z żadną opinią nawet prezydenta bym tego nie klepnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby mi ktoś objaśnić jak to technicznie miałoby wyglądać, że niby co? Połowę cylindrów wyłączy, denko tłoka nadspawa, czy obniży komorę spalania, a może wacików napcha?

Pomijam wymianę cylindra, ale nie rozumiem, co to znaczy "pozmieniać flaki".

 

A co do sprawdzenia pojemności, to przez świecę 125 gramów się wleje. Oj, żeby tylko na zmarnowanie nie poszło. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, michal_k napisał:

Na Twoim miejscu wymagałbym solidnej opinii rzeczoznawcy.

tu akurat można się obejść bez opinii . na obudowie silnika sa wytłoczone parametry czyli pojemność silnika . silnik 125 ccm ma nozny starter ( elektryczny  też ) . silnik 250  ma tylko elektryczny . w razie czego mogę podać  wszelkie dane  jednej i drugiej wersji , posiadam osobiście taki moto . sama przeróbka ( przekładka silnika ) nie taka prosta  , inna rama , troszkę inna instalacja elektryczna . są to popularne moto i części , zwłaszcza od 125 ,  od groma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piter1973 napisał:

tu akurat można się obejść bez opinii

Troszeczkę źle zrozumiałeś - opinia wymagana przy modernizacji silnika - zmiana z 250 na 125 - to oznaczenie na bloku nic nie pomoże przy zmianie cylindra - jeśli taka zmiana jest w ogóle możliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak . w tym konkretnym silniku  poj 250  nie da się zmienić " wnętrzności "  na 125  . karter jest inny , wal korbowy itp. . jedynie wymiana całego silnika ale drobne przeróbki będą.

silnik 125

P1 = 124 ccm

P.2 = 7.5 kW  / 7800

 

 

silnik 250

P.1 = 249

P.2 = 15,10kW  / 7500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 12:37, Jacdiag napisał:

 

Wejdzie więcej bo jest jeszcze komora spalania do wypełnienia

 

OK. OK. Gorzej jak pół litra wejdzie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.