Skocz do zawartości

duplikat zaświadczenia OBT + DIP


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja chciałbym, że SKP się nawzajem uzupełniały, a nie sprawdzały i powielały działania (!). Skoro to SKP widzi pojazd i to raczej Diagnosta ma większe doświadczenie jako osoba z branży motoryzacyjnej do określenia marki itd. dlaczego niby dziewczyna po socjologii i kursie makijażu w WK ma dopiero robić zamówienie do katalogu? :) Naprawdę uważasz, że tak jest lepiej? :)

 

Broń Boże nie jest to uwaga do Ciebie. Ty wiadomo, że jesteś ekspertką :) No ale średnia statystyczna jest jaka jest i nie ma co z tym walczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 19:23, danielg539 napisał:

 

Nie za bardzo wiem po co w WK potrzebne są zaświadczenia z BT skoro wszystko jest w CEPiK-u? (przynajmniej powinno być)

Daniel,  to że jest badanie w CEPiK-u nie znaczy,  że WK może  tylko z tego korzystać.  W przepisach jest jasno określone w jakich przypadkach WK nie musi  wymagać zaświadczenia z BT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielowi myślę chodzi o to, że po co wszystko się dubluje? Tak przynajmniej w założeniach teoretycznych. Po co budować za miliony system informatycznego obiegu informacji (CEP), skoro i tak na wszystko trzeba mieć papier, czyli de facto NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO dla obywatela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, blakop napisał:

Ale ja chciałbym, że SKP się nawzajem uzupełniały, a nie sprawdzały i powielały działania (!). Skoro to SKP widzi pojazd i to raczej Diagnosta ma większe doświadczenie jako osoba z branży motoryzacyjnej do określenia marki itd. dlaczego niby dziewczyna po socjologii i kursie makijażu w WK ma dopiero robić zamówienie do katalogu? :) Naprawdę uważasz, że tak jest lepiej? :)

 

Broń Boże nie jest to uwaga do Ciebie. Ty wiadomo, że jesteś ekspertką :) No ale średnia statystyczna jest jaka jest i nie ma co z tym walczyć...

Nie musisz mi tak słodzić. :-P

 

No przecież  o tym napisałam, że dobrze,  że diagnosta ma szersze możliwości określania marki i typu pojazdu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dobrze, że potem i tak sprawdzać to musi i wysyłać do ITS pracownica WK. Po co? Tym bardziej, że najczęściej nie ma o tym pojęcia.

 

A słodzić zawsze Ci lubiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tymi cepikowymi pomocami, podpowiedziami, sprawdzeniami, porównywaniami to jest tak, że... No lipa jest i tyle. Lipa dlatego, że ciut więcej czasu się poświęca. Kiedyś dawniej bez cepiku wklepywałem wszystko z palca i najczęściej grała gitara, a teraz... Teraz podstawiam dowód pod czytnik i czekam co po zaciągnięciu z cepiku pojawi się na ekranie. Później muszę ślepiami przelecieć to wszystko lub prawie wszystko. Najczęściej się zgadza, ale... Otwiera się okno z kartoteką badania i tam organem wydającym dowód najczęściej jest to, co mówi cepik - czyli Urząd Miasta. Nigdy Prezydent/Starosta, który jak żyw wklepany jest w dowód. Rodzaj paliwa o LPG też najczęściej trzeba uzupełniać. Należy zapomnieć o czymś takim, że trzymając w ręku Pozwolenie Czasowe stacyjny system pobierze dane tego dokumentu. Co to, to nie, bo zawsze zaciągnie Kartę Pojazdu zamiast PC. Życie. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. I później w rejestrze zamiast PC jest KP. A poza tym i literalnie, to rejestr zainteresowany jest tylko samym dowodem, co nie. Także wniosek nasuwa się prosty. Trzeba być czujnym w tej robocie, żeby wyjaśnień nie pisać do zaleceń pokontrolnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Paprock napisał:

(...)żeby wyjaśnień nie pisać do zaleceń pokontrolnych

Zastanawia mnie fakt haków - wpisów w DR, które nadzór po jakimś czasie ( czyli na kontroli ) potrafi wywlec z rejestru i wpisać do zaleceń pokontrolnych , że skąd niby ta wiedza kontrolujących na temat haków, skoro my nawet w CEP tego nie widzimy ? :? (jedynie co to o gazie wiemy ) . A nadzór w chwili kontroli przecież tych pojazdów nie widział ( bo OBT wykonano dużo wcześniej ).

Taki oto przykład :

https://www.diagnostasamochodowy.pl/2019/zalecenia-pokontrolne-4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bo zawsze zaciągnie Kartę Pojazdu zamiast PC.

fakt, mając PC, z ręki trzeba wpisać przynajmniej część danych, żeby pobrać dane z CEP-a, ale w życiu mi się nie zdarzyło, żebym w polu nr DR miał nr KP :nausea:, a sprawdzam zawsze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezary!

Zacznę od tego, że zawsze wpisuję numer VIN. Cały calusieńki numer identyfikacyjny. Po numerze VIN system odnajduje pojazd w centralnej bazie i do badanie Kartę Pojazdu mi zapodaje...:cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.