Skocz do zawartości

Adnotacja w DR - poprawiono datę 1 rej.


mike_van_mik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwszy raz taki przypadek miałem. Auto przyjechało na OBT, mercedes A Clasa. Data 1 rejestracji w dowodzie pozycja B - 13.02.2004 a w adnotacjach w DR był zapis "poprawiono datę 1 rej - 15.01.2004". (data 1 rej. w kraju 14.07.2018). Zasysnąłem dane z CEP i też data 1 rej. wyskoczyła 13.02.2004. Dane w historiipojazdu.gov - też data 1 rej  13.02.2004. Pytanie mam czy powinienem wpisać datę tą z dowodu i CEPA czy tą z adnotacji? Ja się od razu przyznaje że wpisałem tą co wyskoczyła z CEP i co była w DR - 13.02.2004. Wg mnie to nie moja wina  że pani z WK nie zaktualizowała w CEP tej daty skoro wpisała taką adnotację... Poza tym dzwoniłem do kolegi który ma większe doświadczenie niż ja to potwierdził moje zdanie. Co wy na to? Chyba że się mylę... Co innego bym zrobił jakby data w CEP wyskoczyła 15.01.2004r. To bym się nie zastanawiał.

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze pieczone! W innym temacie Inspekcja zabrała dowód za brak masy zestawu pojazdów w cepiku i w [F.3]. No to ja bym oddał dowód i póki daty nie będa zgodne z centralną bazą, to nie ruszałbym badania. Nie wierzę, że klient po pozytywnym badaniu prostować to pojedzie. Niech przed badaniem sprawę wyjaśni.

Niech pilnuje bałaganu swojego. Mi nic do tego.

 

Diagnoście za byle pierdółkę postępowania wszczynają, uprawnień pozbywają... A niech urząd wymienia dowód na pracownika koszt. No pod warunkiem, że jego to wina. 

Nie spotkałem w zbiorze urzędowych adnotacji treści "poprawka daty pierwszej rejestracji" lub inne poprawki. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paproku - na kontroli TDT wyszło mi że zrobiłem diesla z gazem - bo w CEP - podwójna paliwowość D/LPG i tak zassało do badania a nie zauważyłem błędu - naczepą też już z LPG miałem - i teraz trza pisać wyjaśnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli " przyjąć " , że data z adnotacji jest ( daną techniczną ) - wydaje mi się , że można tak to potraktować ,  ponieważ od tej daty zależą warunki techniczne jakie pojazd musi spełnić , to osobiście " wkroiłbym " 0.2.e ( opisał z ręki problem ) i w zaświadczeniu wstawiłbym datę z adnotacji. Zaświadczenie wręczył i niech klient prostuje w WK , prawidłowy stan w CEP.:wink: Jeszcze z taką adnotacją się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy prerejestracji diagnosta się pomylił. Z tego co pisane było w innym temacie, teraz już tego nie można  w cep zmienić. 

Jeśli ktoś będzie chciał sprawdzic ten pojazd, musi wpisać datę z rubryki B DR. Jak wpisze z adnotacji w DR, pojazdu w historii nie wyszuka, mimo iż w rzeczywistości ona widniała w ZDR.

 

Jak to kolega "Nieopierzony" :) pisuje ...  ja bym o to wojny nie robił.

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO-Iwanie.

No tak to z tym cepikiem jest. Bardzo dużo mniejszych lub większych niezgodności zawiera ta baza i cóż poradzić. Wiem o tym, że jak jest adnotacja "GAZ-LPG" a w [P.3] samo "P", to nie zaciągnie drugiego paliwa automatycznie i trzeba z ręki uzupełnić. Wszystkie dowody w centralnej bazie powydawały "Urzędy" natomiast w dowodzie organem wydającym jest "Prezydent"/"Starosta" od zawsze. Do tego dochodzi litera "N" przy cepikowej informacji o dopalaczu katalicznym. O reszcie jak masy własne zrzynane bez zastanowienia z zagranicznych dowodów, o niepoprzeliczanych naciskach przez grzeczność nie wspomnę.  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IVVO napisał:

teraz trza pisać wyjaśnienie ?

Tylko w przypadku gdy pojazdu w CEP nie idzie odnaleźć mimo, iż zarejestrowany w kraju, numery się nie zgadzają z ewidencją a w DR, na TZ i pojeździę są ok lub jeśli CEP nie przyjmuje badania ze względu na dane.

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaję, że IVVO ma na myśli wyjaśnienia do zaleceń pokontrolnych, bo mu wyłapali, że w rejestrze ma naczepę zasilaną gazem. 

Też mam kupę podobnego bałaganu u siebie. A korekt więcej niż pozycji w rejestrze. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na stacje przyjechał pojazd w celu dokonania badania okresowego, otrzymał N za nie czytelną tablicę rejestracyjną. Klient poleciał do WK i tam zmienili mu dowód oraz dali już inne tablice rejestracyjne. Co mnie zaciekawiło, ano to, że nagle w  nowym dowodzie rejestracyjnym pojawiła sie nowa data I rejestracji w Polsce.

W starym dowodzie było 20-07-1992

W nowym dowodzie jest  06-12-1987

rok prod 1987

reszta danych się zgadza

Zaznaczam , że to WK wojskowe , ale czy tak można? i to nie w jednym przypadku tylko dwa takie przypadki się zdarzyły.

Czy według Was nie ruszać tego , bo i tak na nowo muszę badanie wykonać(14 dni minęło) to wpiszę tak jak obecnie jest w dowodzie.

Dziękuję za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pojazd " krajowy od początku " czy zagraniczny. I cały czas mówimy o ( polu/okienku B ) w DR ? Osobiście zadzwonił bym do WK w celu wyjaśnienia nieścisłości ( co pisarz miał w zamyśle zmieniając tą datę ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mało to razy się datę zmieniało przeglądając akta pojazdu i dostrzegając, że znajduje się w nich data wcześniejsza niż w DR? Stąd wniosek - można :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek z ciągnikiem rolniczym. Pojazdu nie było w CEPiKu (tryb awaryjny). Badanie wykonałem na podstawie starego dowodu rejestracyjnego, w którym widniała data pierwszej rejestracji 01-06-1992. Klient udał się do starostwa na wymianę dowodu i otrzymał Pozwolenie Czasowe. Okazało się, że w PC ma datę pierwszej rejestracji 01-06-1990. Może osoba pracująca w WK zasugerowała się rokiem produkcji ciągnika, czyli 1990. Dzwoniłem do starostwa, aby to poprawili. Klient rzeczywiście po 2 tygodniach odebrał Dowód Rejestracyjny z prawidłową datą pierwszej rejestracji czyli 01-06-1992, natomiast tutaj jest największa niespodzianka, w CEPiKu nadal widnieje data 01-06-1990.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, leski66 napisał:

Osobiście zadzwonił bym do WK w celu wyjaśnienia nieścisłości ( co pisarz miał w zamyśle zmieniając tą datę )

Pytam Pana w WK dlaczego taka zmiana nastąpiła, odpowiedź była taka, że takie dane mają w cepiku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to tłumaczenie ( trochę pokrętne ) przynajmniej tak mi się wydaje, ponieważ robiąc wcześniej OBT ( też korzystałeś z zasobów CEP ) jakoś ta data, była zgoła inna.

Myślę, że ta teraźniejsza data jak i ta wcześniejsza z DR nie stoją w kolizji z warunkami technicznymi więc nie robił bym  " afery ",  tym bardziej , że robisz nowe OBT bo termin na poprawkowe minął. Takie mam zdanie w tej sprawie.

A tak na marginesie, ostatnio widzę, że dla Kolegi same " dziwne/trudne " sprawy się trafiają.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dostępu do CEPA a skoro różnica w datach jest prawie 5 lat to mnie zastanowiło to. 

24 minuty temu, leski66 napisał:

Myślę, że ta teraźniejsza data jak i ta wcześniejsza z DR nie stoją w kolizji z warunkami technicznymi więc nie robił bym  " afery ",  tym bardziej , że robisz nowe OBT

Zgadza się , nie robię afery tylko pytam co o tym sądzicie. 

OBT zrobiłem już 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2019 o 13:51, Wacek napisał:

Klient poleciał do WK i tam zmienili mu dowód oraz dali już inne tablice rejestracyjne

 

W dniu 2.09.2019 o 13:51, Wacek napisał:

Zaznaczam , że to WK wojskowe , ale czy tak można?

Nie tylko można ale trzeba. § 16 rozporządzenia o rejestracji MON (2026.2018), tam nie ma wtórników TR.

 

W dniu 2.09.2019 o 13:51, Wacek napisał:

W starym dowodzie było 20-07-1992

W nowym dowodzie jest  06-12-1987

Do tego bym nie przykładał uwagi, ponieważ nie mamy wglądu do tego i tak naprawdę nie ma to większego znaczenia... Na zmianę danych w DR bym nie liczył, poza nielicznymi przypadkami oczywistych niezgodności z TZ i to po "saganie" i determinacji diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, adam1501 napisał:

Na zmianę danych w DR bym nie liczył, poza nielicznymi przypadkami oczywistych niezgodności z TZ i to po "saganie" i determinacji diagnosty.

 No ciężko coś poprawić w tym WK

Temat ZAMYKAM 

dziękuję wszystkim za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ogóle temat pojazdów MON, przez nich rejestrowanych, badanych itd. wrzucił do działu Hyde Park jako ciekawostki czy coś...

Przecież wiadomo, że to jest wszystko PIZC NA WODĘ w przypadku tych pojazdów i tej instytucji... Po co w ogóle sobie głowę tym zawracacie?

 

I takie pytanie jeszcze bym do tych pojazdów resortowych. Jaka usterka w przypadku DR zatrzymanych przez OKRD w ich wypadku przeważa na Waszych stacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 20:56, blakop napisał:

Jaka usterka w przypadku DR zatrzymanych przez OKRD w ich wypadku przeważa na Waszych stacjach?

Wycieki to pierwsze miejsce , ale przed wjazdem na SKP zawsze wycierają szmatami to ich rytuał. 

Lecą na miasto, Żandarm zatrzymuje pojazd i czeka tak długo, aż spadnie kropla oleju i znowu wraca np. do mnie z wyczyszczonym silnikiem i tak w kółko. 

Ostatnio miałem rekordzistę po zatrzymaniu dowodu przez żandarmerię, przyjechał dosłownie po godzinie, zatrzymany dowód za wycieki oleju. Nie udało mu się , bo pokazałem mu, że żandarm miał rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.