Skocz do zawartości

Peugeot Partner osobowy


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wiesław napisał:

ciekawa sprawa ,w dowodzie ma wpis VAT 1, i WUK to wpisał ?

A historiapojazdu.gov co pokazuje ? też osobowy ?

Może jakieś oświadczenie producenta jak wypuszczony został, załatwiło by sprawę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli był sprowadzony z Danii lub Francji - to norma że osobowy 2- miejscowy z kratką  - "samochód societe" - może być jako M1 lub N1

Np taki jak w tym ogłoszeniu - tylko tu akurat bez kratki 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-iii-societe-1-5dci-68km-3d-van-2-osobowy-ID6BVNWR.html?

W tym wypadku jest zamontowany "pałąk" w miejsce podłokietnika 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w ogłoszeniu jako ciężarowy stoi. I w życiu nie spotkałem sprowadzonego takiego osobowego. Osobowego to spodziewałbym się najprędzej po badaniu przez diagnostyka tu w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. OK. Niech będzie przykład. Ale żeby rozszyfrować tematyczny samochód, to należałoby poznać jego historię. Obstawiam to, co zapodał @michal_k, czyli urzędowego ZONKA.

 

A w tym z foto-otomoto, to zaiste krata/przegroda została zdjęta na potrzeby zdjęcia. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie proszę o pomoc. Auto to Citroen c4 z 2016 roku sprowadzone z Francji. Auto osobowe 2 miejscowe ,z tyłu zabudowa. Firma która kupiła to auto chce dołożyć kratę i odliczać vat i prosiła mnie o pomoc. Auto jest już po przeglądzie okresowym przed rejestracją w Polsce ale nie jest jeszcze zarejestrowane,w rodzaju pojazdu wpisane osobowy. Czy ja teraz jeszcze przed rejestracją pojazdu mogę wykonać zmiany konstrukcyjne i zmienić rodzaj pojazdu na ciężarowy?? Czy od takiego pojazdu będą mogli odliczać VAT?? Wcześniej kupowali same ciężarówki i nie było z tym problemu. A ja nigdy jeszcze nie robiłem zmiany z osobowego na ciężarowy,zawsze odwrotnie.

Dodam ze auto ma tablice rejestracyjne francuskie,jest bezwypadkowe. Czy kolejność badań o której myślę jest prawidłowa- dodatkowe badanie na zmiany jeszcze przed zarejestrowaniem pojazdu, jak już będzie zarejestrowany to badanie na VAT?? 

 

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw tu skany dowodu rejestracyjnego (zagranicznego) to może coś pomożemy. Od du*y strony że tak powiem zaczeliście.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Rafi90 napisał:

Od du*y strony że tak powiem zaczeliście

Jak zajdzie potrzeba to jeszcze można anulować prerejestrację i skorygować DIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja to zacząłem tylko diagnosta z innej stacji. Zrobili okresowe na innej stacji  i nagle przypomniało się ze vat chcą

83904895_2589827274583561_7210278491072233472_n.jpg

taka jest zabudowa w aucie

83670537_143640423282302_3581297658737721344_n.jpg

84191617_531164087502468_1491167513654853632_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrykę pojazd opuścił jako osobowy z homo: 

e2*2007/46*0040*29

 

 

W DR jest inne homo czyli przebudowano go przed sprzedażą i po tej przebudowie najwyraźniej był nadal samochodem osobowym.

46 minut temu, Paprock napisał:

Może to taki podobny wynalazek jak ten Nissan

Wygląda na to, ze faktycznie to taki sam przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej interesują oznaczenia:

J - M1 -> kumam

J.1 - VASP -> nie kumam

J.2 - AB -> kumam

J.3 DERIV VP -> nie kumam

 

 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, danielg539 napisał:

 

Wygląda na to, ze faktycznie to taki sam przypadek.

Ten jest ciekawszy :) bo specjalistyczny (cokolwiek to znaczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie większość ładnie się klaruje, tak tu, jak i przy Nissanie. 

A głównie chodzi o to, że nie tak hop-siup wszystko co ma dwa miejsca z przodu jest osobowe.

Nie pierwsze i nie ostatnie mylne teorie, co do dokumentów lub pojazdów przedstawionych do "porazpierwszego".

No ale jak się wyrabia wszystko w kwadrans... OK! OK! Zamykam się, bo o błyskawicach już było. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.