Skocz do zawartości

volvo c30 Swiatła DCR


GrzechTU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje zapytanie dotyczy Volvo c30 pierwsza rej. 2013r. Chodzi czy przy światłach ksenonach musi być wyposażone we spryskiwacze tych świateł.

Samochód wyszedł fabrycznie na ksenonach, ale nie ma spryskiwaczy reflektorów, w zderzaku też brak. Auto obecny właściciel kupił po naprawie blacharskiej.

I nie wiadomo jak było przed naprawą.  Słyszałem ale się jeszcze nie spotkałem że alfy romeo wychodziły fabrycznie bez spryskiwaczy lamp ksenonowych.

Może czegoś nie doczytałem w przepisach. Czy to tak ma być bo nie jestem pewien?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż wiadomo gdzie odstał strzała ?

Napraw typu ekonomicznego

Bez spryskiwacza to się spotyka Volkswageny i Audi z 1998-1999 Ale na to właściciele już od dawna mają potwierdzenie od autoryzowanego przedstawicielstwa danych marek bo wiedzą iż diagności gonią. Mam takich kilka - w tych latach przepisy o oświetleniu wysoko-strumieniowym były lekko nie jasne

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów, a w nim załącznik numer sześć, a w tym załączniku paragraf drugi, a w tym paragrafie tabela, a tej tabeli liczba porządkowa dwa, a w tej liczbie kolumna szesnasta.

Jaśniej nie potrafię!

 

1) powinny być asymetryczne i oświetlać drogę po prawej stronie na większą odległość niż po lewej stronie,

 

2) jeżeli światła mijania wykorzystują jako źródło światła moduły LED

    lub strumień świetlny źródła światła zastosowanego w światłach mijania przekracza wartość 2000 lumenów,

    to korektor pochylenia reflektorów pojazdu musi działać automatycznie,

 

3) jeżeli strumień świetlny źródła światła zastosowanego w światłach mijania przekracza wartość 2000 lumenów,

    to urządzenie do oczyszczania reflektorów przednich jest obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Kiepskie "źródło" i śmiem twierdzić, że ta tabela ma zastosowanie do określonej konstrukcji źródła światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Lisw napisał:

Bo odpowiedzi nie udzieliłeś.

Ponieważ jej nie znam, niestety, ale urządzenie takie mieć chciałbym, a odpowiedzi jakie to urządzenie nie otrzymałem. 😉

A jedyne o czym wiem to liczba referencyjna, może poprzez jakieś przeliczniki  z luxów wyliczysz lumeny

image.thumb.png.9cbfaff8bf1c7d8ae4fd67460e34d499.png

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przeliczaniu jest wiele składowych jak odległość od  źródła czy kąt promieniowania - można to podejrzeć tu wstawiając  pomiar kandeli (nie kilo kandeli jak jest przeważnie w naszych przyrządach) odległość np. 1 m i kąt załóżmy 45 stopni (chyba że znamy fabryczne wartości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.