Skocz do zawartości
GrzechTU

volvo c30 Swiatła DCR

Rekomendowane odpowiedzi

GrzechTU

Witam. Moje zapytanie dotyczy Volvo c30 pierwsza rej. 2013r. Chodzi czy przy światłach ksenonach musi być wyposażone we spryskiwacze tych świateł.

Samochód wyszedł fabrycznie na ksenonach, ale nie ma spryskiwaczy reflektorów, w zderzaku też brak. Auto obecny właściciel kupił po naprawie blacharskiej.

I nie wiadomo jak było przed naprawą.  Słyszałem ale się jeszcze nie spotkałem że alfy romeo wychodziły fabrycznie bez spryskiwaczy lamp ksenonowych.

Może czegoś nie doczytałem w przepisach. Czy to tak ma być bo nie jestem pewien?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blakop

Zależy od światłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrzechTU

Sytuacja wyjaśniona. Po numerze vin zostało sprawdzone w serwisie i ma być wyposażony we spryskiwacze reflektorów.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
IVVO

Chociaż wiadomo gdzie odstał strzała 😎

Napraw typu ekonomicznego

Bez spryskiwacza to się spotyka Volkswageny i Audi z 1998-1999 Ale na to właściciele już od dawna mają potwierdzenie od autoryzowanego przedstawicielstwa danych marek bo wiedzą iż diagności gonią. Mam takich kilka - w tych latach przepisy o oświetleniu wysoko-strumieniowym były lekko nie jasne

Edytowane przez IVVO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrzechTU

Nie daje mi to spokoju. Szukam przepisu i nie mogę znaleźć który mówi konkretnie o spryskiwaczach ksenonów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów, a w nim załącznik numer sześć, a w tym załączniku paragraf drugi, a w tym paragrafie tabela, a tej tabeli liczba porządkowa dwa, a w tej liczbie kolumna szesnasta.

Jaśniej nie potrafię!

1) powinny być asymetryczne i oświetlać drogę po prawej stronie na większą odległość niż po lewej stronie,

2) jeżeli światła mijania wykorzystują jako źródło światła moduły LED

lub strumień świetlny źródła światła zastosowanego w światłach mijania przekracza wartość 2000 lumenów,

to korektor pochylenia reflektorów pojazdu musi działać automatycznie,

3) jeżeli strumień świetlny źródła światła zastosowanego w światłach mijania przekracza wartość 2000 lumenów,

to urządzenie do oczyszczania reflektorów przednich jest obowiązkowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GrzechTU

Dzięki teraz już zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi