Skocz do zawartości

F3 brak w DR, jest na TZ


Piotras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem  od niedawna diagnostą mam takie pytanko  w dowodzie rej nie ma wpisanego  F-3 ale na tablicze znamionowej jest maksymalna masa pojazdu z przyczepa jak zrobić badanie aby było  dobrze dzięki za szybką odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej temat tamten klientowi pokazać i niech się zastanowi, co go może spotkać podczas szczegółowej kontroli: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14638-co-wy-na-to-panowie-actros-bez-f3/&do=findComment&comment=275699

Z poziomu diagnosty, to raczej nic się nie robi. Oficjalnie, to dowód powinien być wymieniony, który zawierałby wszystkie dane i poprawne dane. Ale kto to koryguje... kto to robi... a jak już, to za czyje pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Piotras napisał:

 jak zrobić badanie aby było  dobrze

nic nie zrobisz, widocznie błąd pani z WK, nie wpisała masy zespołu pojazdu podczas wydawania dowodu i poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to F3 brak w DR, jest na TZ

Normalnie.

W dowodzie rejestracyjnym nie podano... Dowód rejestracyjny badanego pojazdu nie zawiera takich danych jak...

Natomiast na podstawie katalogów, instrukcji obsługi, świadectwa zgodności, oświadczeniu o danych, przeprowadzonych oględzinach, tabliczkach znamionowych ustalono, co ustalono niniejszym zapodając to w zaświadczeniu. W załączeniu opinia rzeczoznawcy, fotografia tabliczki znamionowej, kserokopia zagranicznego dowodu...

Papier wszystko przyjmie. ;-)

No i oczywiście pani urzędniczce na deser auto-gazetę, że jak mnie złapią z przyczepą i dowód zatrzymają za brak [F.3], to będzie miała ciepło. ;-)

 

Ja bym się jednak zastanowił nad sytuacją, co diagnosta ma począć, jak w adnotacjach urzędowych zobaczy treść spoza katalogowych. Tu [F.3], co nie. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz badanie auta sprowadzonego to wypelniasz dodatkowo DIP i tam jest m.in. do ustalenia masa zespołu pojazdu a tą masę diagnosta głównie ustala na podstawie tabliczki znamionowej. Być może było tak że diagnosta ustalił a pani z WK nie wpisała, albo diagnosta nie wpisał masy i pani też nie wpisała i poszło dalej.... Generalnie jak nie jest wpisana masa F3 w dowód to nie założysz haka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założysz, założysz ...   nawet jak rzeczywiście nie może ciągnąć przyczepy. Zawsze zostaje hak do bagażnika rowerowego B|

Miałem ostatnio takiego. pod pozycjami F3, O1 i O2 kreski, na TZ brak MMC zespołu pojazdów. A hak w DR wbity, na TZ haka D - 0.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie jest hak do przyczepy, a adnotacja "---HAK---" wiadomo czego dotyczy, czyli dowód do korekty. No chyba, żeby tam była adnotacja "---BAGAŻNIK---", a to już całkiem inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas badania wpisuję po prostu w Uwagach taką regułkę:
Pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy, a brak wpisu F.3 [DMC Zespołu Pojazdów]. Zgodnie z Danymi Producenta i Tabliczką Znamionową F.3 = (i wpisuję zgodnie z tym co na Tabliczce Znamionowej widnieje). 

Każdy, jak do tej pory, WK na podstawie tego dopisuje w tym samym DR, ale w Uwagach F.3=… bez wymiany DR i jeszcze nikt się do tego nie przyczepił (ani ITD, ani Policja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, mike_van_mik napisał:

Być może było tak że diagnosta ustalił a pani z WK nie wpisała, albo diagnosta nie wpisał masy i pani też nie wpisała i poszło dalej...

Masa zespołu w DIP-ie pojawiła się jakieś 7 lat temu a wcześniej nie było stosownej ku temu rubryki więc nic dziwnego, że w przypadku starszych aut pole w DR jest puste.

Wcześniejsze DR też nie zawierały rubryki F3 więc tym bardziej nie wyło skąd zaczerpnąć tej danej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielg539 napisał:

 

Masa zespołu w DIP-ie pojawiła się jakieś 7 lat temu

a to nie wiedziałem o tym... dzięki za info :) myślałem że od zawsze była do uzupełnienia masa zespołu pojazdów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, duchu napisał:

Paprock adnotacja BAGAŻNIK zostaje wpisana w przypadku pobrania " trzeciej " tablicy, prawda?

 

 - Ty to wiesz, ja to wiem, tylko w przypadku takich zagadek jak zapodał @Mecher, to wszystko jest możliwe. Prawda? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był długi okres, że pole to było już w DR, a nie DIP nie było, a żaden z diagnostów nawet jak miał te dane nie raczył ich wpisać w uwagach bo po co.

Inna sprawa, którą poruszałem nie raz - jak miałem auto z hakiem bez F3 przy przerejestrowaniu albo sam uzupełniałem, albo wysyłałem na ustalenie F3. W wielu stacjach ODMAWIANO wykonania takiego badania, twierdząc, że tego się nie ustala. To tyle na temat wymiany doświadczeń o kompetencji i podejściu zawodowym do obowiązków w WK i na SKP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Godzinę temu, mike_van_mik napisał:

a to nie wiedziałem o tym... dzięki za info :) myślałem że od zawsze była do uzupełnienia masa zespołu pojazdów...

 

- Dokładnie tak jak pisze @danielg539, a jeszcze dokładniej, to pojawiła się w rozporządzeniu pozycja 996 z dnia 7 września 2012 roku zwanego "zakresem".

- w dowodzie [F.3] pojawiło się w 2004 roku, co miało związek zaiste z wejściem Polski do Wspólnoty.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TeDe napisał:

Każdy, jak do tej pory, WK na podstawie tego dopisuje w tym samym DR, ale w Uwagach F.3=… bez wymiany DR i jeszcze nikt się do tego nie przyczepił (ani ITD, ani Policja).

A jeszcze niedawno kilku prześmiewców negowało mój WK że w uwagach wpisuje takie dane bez wymiany DR. A jednak da się i w innych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blakop napisał:

Był długi okres, że pole to było już w DR, a nie DIP nie było, a żaden z diagnostów nawet jak miał te dane nie raczył ich wpisać w uwagach bo po co

Ja wpisywałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yogi1984 napisał:

A jeszcze niedawno kilku prześmiewców negowało mój WK że w uwagach wpisuje takie dane bez wymiany DR. A jednak da się i w innych :wink:

 

Tak sobie myślę, że jakby ktoś opracował technologię uzupełniania danych w dowodzie, to byłoby o wiele łatwiej. Mam tu na myśli możliwość naniesienia farbą drukarską czegokolwiek na tej zabezpieczonej przed podrobieniem powierzchni.

A tak każdy sobie rzepkę skrobie. Jedni uważają katalog adnotacji za zamknięty, a inni za nieskończenie otwarty. A nowego dowodu i tak nikt nie zamówi, bo niby kto miałby za to zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paprock napisał:

Mam tu na myśli możliwość naniesienia farbą drukarską czegokolwiek na tej zabezpieczonej przed podrobieniem powierzchni.

 

Przeczytałeś to po napisaniu? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blakop napisał:

żaden z diagnostów nawet jak miał te dane nie raczył ich wpisać w uwagach bo po co.

proszę nie używać takich jednoznacznych stwierdzeń, ponieważ ktoś może poczuć się urażony, ja właśnie poczułem się tym mocno dotknięty ;), wpisywałem zawsze, kiedy trzeba było, a nawet byłem nadgorliwy i uzupełniałem obligatoryjnie podczas skończenia się wpisów na NTB w DR, do czasu zje.... z WK, że jak nie było w starym DR to proszę nie wpisywać, chyba że skierujemy na DBT w celu uzupełnienia danych, tak więc czynię teraz tak jak nakazano. amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cezary napisał:

do czasu zje.... z WK, że jak nie było w starym DR to proszę nie wpisyw, chyba że skierujemy na DBT w celu uzupełnienia danych

Mogą sobie... Klient chciał i co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.