Skocz do zawartości

rok produkcji


zenobiusz

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Paprock napisał:

Wszystko pięknie, tylko problem jest w tym, że ktoś napisał to w formie elektronicznej,a na papierowej obawia się podpis złożyć.

Przypadek?

każdy kto zwróci się Citroen Polska dostanie odpowiedź w tej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, leski66 napisał:

Jeżeli to miejscowy diagnosta to podjechałbym i się podpytał ( bo jakaś przesłanka musiała zaistnieć wpisując rok 2007 ).:wink:

 

- koleś mógł uznać zaiste swoje 'widzimisię" uwarunkowane od daty pierwszej rejestracji. Co prawda została nie podana, ale też zimowy miesiąc obstawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Paprock napisał:

koleś mógł uznać zaiste swoje 'widzimisię"

Dlatego jestem sceptyczny co do tego " parametru " i jak mam wątpliwości, to na najpierw rozmawiam z klientem. :wink:

Prawdopodobnie jak widziałbym takie oświadczenie i zdekodował ( poprawnie ) VIN to problemów na " porazpierwszym " bym nie stwarzał. A tak " mleko " się rozlało bo jest nówka DR. 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dokumentów z podpisem i pieczątką się odchodzi. Już od wielu lat faktury czy wyciągi bankowe nie muszą posiadać pieczęci ani podpisu, a projekt nowelizacji przepisów w zakresie badań technicznych  pojazdów przewiduje zlikwidowanie pieczęci również i na tych dokumentach. 

Skoro urząd nie chce akceptować takich dokumentów to niech sam wystąpi do przedstawiciela marki o określenie roku produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

co mam zrobić w takim przypadku 

Poprosić diagnostę o dokonanie korekty badania technicznego.

Edytowane przez danielg539
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że WK deko robi pod górkę, bo jakby na własną skrzynkę naczelnika przyszło info, że diagnosta "specjalnie" odmłodził samochód, to jak znam życie nikt o podpisy by nie pytał.

 

3 minuty temu, macand napisał:

co mam zrobić w takim przypadku ?

 

- złożyć podanie w sprawie wyjaśnienia niezgodności roku produkcji, załączyć zebraną dokumentację i czekać na odpowiedź.

Wątpię aby jakikolwiek urzędnik udzielił odpowiedzi "brakuje nam pieczątki i podpisu na załączniku". Niech sami producenta dopytają, a będzie po sprawie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielg539 napisał:

Poprosić diagnostę o dokonanie korekty

A przesłanką dla diagnosty powinny być dokumenty, które są w tym temacie. I to jest raczej dla tego Pana ( diagnosty ) ważna informacja, żeby nie odbyło się to dla niego z " niespodzianką " ......8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cezary napisał:

dodam do tego co podał @leski66, w przypadku samych cyfr, a może ich  być (7 siedem) w kalkulator wpisujemy 5 pierwszych, dwie ostatnie to zakodowany zakład produkcyjny. 

 

O dzięki Ci Cezarze za wyjaśnienie. Zawsze wszystkie wklepywałem i nigdy mi nie wychodziło. :evil:

 

 

29 minut temu, danielg539 napisał:

Od dokumentów z podpisem i pieczątką się odchodzi. Już od wielu lat faktury czy wyciągi bankowe nie muszą posiadać pieczęci ani podpisu, [...]

 

- zgoda. Tylko trzeba też wiedzieć, że zamiast podpisu funkcjonują różnego rodzaju zabezpieczenia/potwierdzenia w formie nick'ów, pinów, elektronicznych podpisów...

Art B w swoim czasie pięknie pokazało co można zrobić z wyciągami bez podpisu. W ich przypadku akurat o czeki z pokryciem i bez pokrycia chodziło. Z resztą mniejsza o szczegóły ichniej akcji. Powiem szczerze, że taki wydruk nic dla mnie nie znaczy, póki przelew/operacja na koncie się nie pojawi.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując czeka mnie kopanie z wszystkimi po kolei

lub odpuszczenie tematu

 

Myślałem żeby zwrócić się z pismem do stacji diagnostycznej o ponowne wykonanie tego przeglądu. Rozmowa z diagnostą nic nie dała, odesłał mnie do Wydziału Komunikacji chociaż tak naprawdę nie wiem po co. Jak Urzędnik ma poprawić jego wyraźny błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, macand napisał:

Rozmowa z diagnostą nic nie dała

Jak używałeś argumentów takich jak na forum, to nie rozumiem postawy diagnosty 8/

Ponowne wykonanie tego badania nie wchodzi w " grę " , ponieważ pojazd,  jak rozumiem jest już zarejestrowany ( co najwyżej korekta badania i to przez diagnostę , który to badanie wykonywał ). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz porozmawiać z jego szefem, jak coś to da, używając twardych argumentów, że pracownik w urzędowym zaświadczeniu dopuścił się poświadczenie nieprawdy, które jest ścigane odpowiednimi paragrafami. I Ty, jako pokrzywdzony, nie odpuścisz tej sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leski66 napisał:

Jak używałeś argumentów takich jak na forum, to nie rozumiem postawy diagnosty 8/

Ponowne wykonanie tego badania nie wchodzi w " grę " , ponieważ pojazd,  jak rozumiem jest już zarejestrowany ( co najwyżej korekta badania i to przez diagnostę , który to badanie wykonywał ). :wink:

mam tablice tymczasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mail z citroena. masz też dokumenty od diagnosty i WK, że ustalili, wpisali rok inny niż jest faktycznie.

Moim zdaniem jako wzorowy obywatel składasz zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez diagnostę i WK i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blakop napisał:

(...) składasz zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa (...)

W moim mniemaniu to już ostateczność ( ostatnie z możliwych wyjść ) :oops:

Mimo wszystko,  jeszcze raz spróbowałbym przekonać diagnostę podpierając się rzeczowymi dokumentami. Takie moje zdanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam klient był już drugi raz u diagnosty i echo.

Ile razy do "świętej krowy" można chodzić?? W tyłek ma go za przeproszeniem jeszcze pocałować, czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blakop napisał:

Ile razy do "świętej krowy" można chodzić??

OK.OK. Może słabe argumenty były przytaczane, ale dziwię się, że po " ostatnich wyrokach  " ( odnośnie roku produkcji ), diagnosta ten stoi twardo przy swoim stanowisku ( gorzej : trwa w tej niewiedzy ), co do rzeczowej daty produkcji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.