Skocz do zawartości

rok produkcji


zenobiusz

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, IVVO napisał:

zobacz na kartę pojazdu - jak z Niemiec - kiedy wydana - zakładając że pierwsza

Nie zawsze data wydania drugiej części dowodu lub karty pojazdu przez producenta, daje 100% pewność. Wiadomo że jeśli karta jest wydana rok wczesnej niz data 1-szej rej to można się tym podeprzeć, natomiast nie zawsze można to zrobić gdy zostanie wystawiona w styczniu czy lutym....... nie ma 100% pewność co do roku produkcji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem wam tak chłopaki. Nadmienię że był to powiedzmy znajomy. Badanie robiłem tydzień temu. Wpisałem mu rocznik 2006 mówiąc że wychodzi mi tez 12.12.2006 i nie mogę wpisać że 2007 bo po primo poświadczę nieprawdę a po drugie primo i tak w WK sprawdzą i cofną cię. Dodatkowo zadzwoniłem do kia i potwierdzili datę. Przyjął to na klatę. Przychodzi dziś do mnie że nie chcą mu zarejestrować bo wychodzi 2007. Dostał druk potwierdzający że rocznik 2007. Wydruk z programu płatnego dostał, którym też i ja dysponuje. Normalnie ręcę opadają. Zrobiłem mu korektę, odpowiednią adnotację w uwagach że rocznik ustalono na podstawie dokumentu wystawionego przez panią inspektor (imię i nazwisko) i tyle. Na koniec mówie do niego widzisz jak wyszło, chciałem dobrze a lepiej ci zrobili w WK ;) takie to życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mike_van_mik napisał:

rocznik ustalono na podstawie dokumentu wystawionego przez panią inspektor (imię i nazwisko) i tyle

no to Kolego poproszę podstawę prawną dla takiej praktyki, ja znam taką, w przypadku trudności z ustaleniem można skorzystać z Dział II § 3. ust. 3 wiadomego dziennika ustaw i tyle, nic tam nie ma o inspektorach i innych z jakimiś tytułami. 

 

 

 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mike_van_mik napisał:

Zrobiłem mu korektę, odpowiednią adnotację w uwagach że rocznik ustalono na podstawie dokumentu wystawionego przez panią inspektor

Kolega przechodził ostatnio to samo w pewnym wydziale w województwie lubelskim (niestety tam było bez podpisu inspektora). Tylko on sprawy tak nie zostawił i wraz z swoim kierownikiem udał się do człowieka odpowiedzialnego za nadzór,a potem całą trójka do pani  która to kazała wpisać większy rocznik jakim prawem i na jakiej podstawie to zrobiła.Zakończyło to się tak że rocznik został ustalony przez producenta(potwierdził się pierwotny wczesniejszy rok co kolega ustalił) ta pani akurat co miała ten rocznik tak ustalić   nieszczęsliwie zachorowała i akurat tego dnia jej w pracy nie było.Ogólnie mówił ze wielkie poruszenie się zrobiło a z rąk trzecich dowiedział się póżniej że ten klient jest dobrym znajomym kilku osób od rejestracji w WK. Ale kolega był pewny swego i sprawę wyjaśnił szybko i skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Kolego poproszę podstawę prawną dla takiej praktyki, ja znam taką, w przypadku trudności z ustaleniem można skorzystać z Dział II § 3. ust. 3 wiadomego dziennika ustaw i tyle, nic tam nie ma o inspektorach i innych z jakimiś tytułami. 
 
 
 
To przeczytaj jeszcze par. 2.1 tegoż, zwłaszcza jego końcową część ;-)

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aboz napisał:

To przeczytaj jeszcze par. 2.1 tegoż

znałem i znam treść poleconego, ale nie kumam tego polecenia, co ma do mojej sugestii z cytowanego przez Ciebie mojego wpisu, poproszę o wyłożenie w sposób prosty i jasny, jak czterolatkowi (porównanie zapożyczone :wink: ). 

p.s. jest tu kilku Kolegów którym wierzę w to co napiszą w zasadzie bezgranicznie, między innymi Ty, dlatego proszę o jasne wyłożenie problemu w celu przyswojenia wiedzy :pwned:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta dyskusja?

Wyrocznią w sprawie orzekania roku produkcji jest na świecie wyłącznie jeden człowiek-instytucja i jego program.

Kiedyś też próbowałem mu zarzucić, że ustalony przez niego rok produkcji jest inny niż deklarowany przez producenta. Odpowiedź była prosta. Producent się pomylił, a nie dekoder. 

Więc po co ta dyskusja?

 

I lepiej w końcu to zrozumcie, bo ci którzy tego nie zrozumieją będą mieli ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



znałem i znam treść poleconego, ale nie kumam tego polecenia, co ma do mojej sugestii z cytowanego przez Ciebie mojego wpisu, poproszę o wyłożenie w sposób prosty i jasny, jak czterolatkowi (porównanie zapożyczone :wink: ). 
p.s. jest tu kilku Kolegów którym wierzę w to co napiszą w zasadzie bezgranicznie, między innymi Ty, dlatego proszę o jasne wyłożenie problemu w celu przyswojenia wiedzy :pwned:
"inne wiarygodne źródła i publikacje". Podpis inspektora uwiarygadnia wszystko ;-)



Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mike_van_mik napisał:

Wpisałem mu rocznik 2006 mówiąc że wychodzi mi tez 12.12.2006 i nie mogę wpisać że 2007 bo po primo poświadczę nieprawdę a po drugie primo i tak w WK sprawdzą i cofną cię. Dodatkowo zadzwoniłem do kia i potwierdzili datę. Przyjął to na klatę. Przychodzi dziś do mnie że nie chcą mu zarejestrować bo wychodzi 2007. Dostał druk potwierdzający że rocznik 2007. Wydruk z programu płatnego dostał, którym też i ja dysponuje. Normalnie ręcę opadają. Zrobiłem mu korektę, odpowiednią adnotację w uwagach że rocznik ustalono na podstawie dokumentu wystawionego przez panią inspektor (imię i nazwisko) i tyle. 

Jeśli byłeś pewny swego,  to dlaczego zmieniłeś? 

Dodam.  Nasz WK zawsze w przypadku rozbieżności w roku produkcji najpierw występuje do producenta i dopiero wówczas odsyła do skp.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olga napisał:

Jeśli byłeś pewny swego,  to dlaczego zmieniłeś? 

 

1 godzinę temu, Olga napisał:

 

A co będę się kopal z Panią z WK. Tym bardziej że poszło do mojego WK a nie w inne miasto. Wiadomo bym wygrał sprawę, a potem za jakiś czas pani mogłaby się odegrać i po co mi to...  Pani z WK duzo nie ryzykuje, my diagnosci owszem - uprawnieniami "pozamiatanymi" na 5 lat... Jakby poszło w inne miasto i obca osoba to bym się nie cackał... I ponadto szczęście w nieszczęściu że to był znajomy który sam sobie auto sprowadzil... Niech się cieszy odmlodzonym autem przez Panią z WK :) z całym szacunkiem do pracowników WK ale jak już maja jakies "ale " to powinni upewnić się w 100 % że na pewno mają rację... Takie moje zdanie jest 

2 godziny temu, Olga napisał:

Nasz WK zawsze w przypadku rozbieżności w roku produkcji najpierw występuje do producenta i dopiero wówczas odsyła do skp.  

 

I tak powinno być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak następny właściciel (niech będzie z innego miasta, choć niekoniecznie) zechce prostować rok produkcji, to w myśl zasady

7 godzin temu, mike_van_mik napisał:

...to...  Pani z WK duzo nie ryzykuje, my diagnosci owszem - uprawnieniami "pozamiatanymi" na 5 lat...

kto dostanie po łbie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aboz napisał:

"inne wiarygodne źródła i publikacje". Podpis inspektora uwiarygadnia wszystko ;-)

inne wiarygodne źródła i publikacje - owszem, czyli w/g mnie, niezależne katalogi, instrukcje, obsługi, uznane publikacje ( gazety, książki motoryzacyjne), dekodery internetowe,a nade wszystko informacja od producenta pojazdu, natomiast podpis jakiegoś tam inspektora (z całym szacunkiem dla niego) nie jest dla mnie żadną podstawą do zmiany ( w tym przypadku)  mojej decyzji, ponieważ :

18 minut temu, Mecher napisał:

kto dostanie po łbie ?

 

jak

 

19 minut temu, Mecher napisał:

następny właściciel (niech będzie z innego miasta, choć niekoniecznie) zechce prostować rok produkcji

 

i dlatego w tym przypadku pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.