Skocz do zawartości

Pasy w Oplu VIVARO


Wacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie , bo jedzie mi to dramatem , przyjechał do mnie Opel VIVARO jako samochód osobowy  ma dwa siedzenia z przodu  za nimi jest rząd siedzeń 3 osoby a za ścianą kolejne 4 siedzenia bokiem do kierunku jazdy (i te siedzenia nie mają pasów) a wg mnie w ogóle tam ich nie powinno być , czy mam rację ? kiedyś była to więźniarka jako pojazd specjalny, 

proszę o pomoc co z tym zrobić

data I-rej. 2003-12-24

ilość miejsc siedzących w dowodzie 9  

DMC 2900 kg

Dopuszczalna ładowność 900 kg

IMG_3993[1].JPG

IMG_3994[1].JPG

IMG_3992[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że należy dokonać poprawnych zmian konstrukcyjnych, czyli wyeliminować te boczne miejsca do siedzenia, zostawić przegrodę/kratę pod warunkiem spełnienia warunków wytrzymałościowych tej konstrukcji jak dla ciężarówki, zostawić miejsca przed przegrodą i zarejestrować jako rodzaj ciężarowy.

Można też kombinować z tego auto osobowe. Ale ja już się wypowiedziałem i dla mnie taki blaszak z pięcioma lub sześcioma miejscami do siedzenia warunków osobówki nie spełnia.

Szczegóły takie jak oświadczenie przedsiębiorcy dokonującego zmiany rodzaju pojazdu, szczegóły takie jak wyniki badań wytrzymałościowych kraty/przegrody, gdyby miał wyjść samochód ciężarowy, szczegóły takie jak dokoptowanie dodatkowego rzędu siedzeń w miejsca przewidziane konstrukcyjnie, gdyby miał wyjść samochód osobowy...

No trzeba usiąść i na spokojnie rozważyć, przemyśleć, dogadać.

 

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paprock napisał:

Ale ja już się wypowiedziałem i dla mnie taki blaszak z pięcioma lub sześcioma miejscami do siedzenia warunków osobówki nie spełnia.

 

To byś się zdziwił. Wczoraj znalazłem w katalogu dużego busa homologowanego jako osobowy 3-miejscowy. Żałuję, że nie zapamiętałem marki i numeru homo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wacek napisał:

przyjechał do mnie Opel VIVARO jako samochód osobowy

Ale przyjechał na ZK ? Czy na OBT i w DR jest osobowy 9 - o miejscowy. ;-)

---------------------------------

Już doczytałem w DR ma osobowy ( jakoś komp mi nie nadąża )8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest zarejestrowany z tymi " parametrami " w DR co wynika z opisu sytuacji to zdanie moje jest taki samo co @Paprock-ka:

30 minut temu, Paprock napisał:

należy dokonać poprawnych zmian konstrukcyjnych, czyli wyeliminować te boczne miejsca do siedzenia

" co nie " ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że z przodu kierownictwo, a z tyłu pracownicy szeregowi - to przepraszam, nie było pytania.

Godzinę temu, Wacek napisał:

jako pojazd specjalny,

Chyba zmiana polegała na podmianie literek w bocznych napisach i tyle. Jakie to ma blachy - resortowe ?

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mówi przepis o siedzeniach bokiem patrząc na datę pierwszej rejestracji?

 

4. Wnętrze kabiny kierowcy oraz pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób powinno odpowiadać następującym warunkom:
1) powinno być szczelne, jeżeli jest pomieszczeniem zamkniętym;
2) siedzenia powinny być przymocowane do nadwozia, również gdy są przesuwane, w sposób uniemożliwiający niezamierzone zmiany ich położenia;
2a) siedzenia nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy.

Za siedzenia skierowane bokiem do kierunku jazdy uważa się takie, których pionowa środkowa płaszczyzna wzdłużna tworzy kąt nie mniejszy niż 10° z pionową środkową płaszczyzną wzdłużną pojazdu.

Przepis nie dotyczy pojazdu zarejestrowanego przed dniem 20 października 2007 r., pojazdu pogotowia ratunkowego, motoroweru, motocykla, pojazdu czterokołowego oraz samochodu ciężarowego, ciągnika samochodowego, samochodu specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 3,5 t, autobusu z miejscami dla pasażerów stojących, a także zarejestrowanego po raz pierwszy do dnia 20 października 2010 r. autobusu o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 10 t, w którym siedzenia skierowane bokiem do kierunku jazdy są skupione w tyle pojazdu w celu utworzenia zintegrowanej kanapy o najwyżej 10 miejscach siedzących;

 

No a dalej pozostają do rozebrania na podstawie rozporządzenia punkty kotwiczenia pasów bezpieczeństwa jak i same pasy.

 

Ale zanim to nastąpi, to jeszcze raz i na spokojnie rodzaj, podrodzaj oraz numer rejestracyjny i to, o co pytał @leski66: 

 

Godzinę temu, leski66 napisał:

Ale przyjechał na ZK ? Czy na OBT [...]

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tym aucie tylko nad zasadnością tej przegrody się zastanowił. A reszta no cóż...jak to nie wyglada to co tu wymagać ?Jest auto osobowe 9 miejsc...jest,warunek pierwszej rejestracji by mieć siedzenia skierowane bokiem spelniony jest?...jest. Więc co tu więcej?,Jakie to ZK miały by nastąpić w tym pojeżdzie?. 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, yogi1984 napisał:

nad zasadnością tej przegrody się zastanowił.

w odpowiedzi do:

29 minut temu, yogi1984 napisał:

Jakie to ZK miały by nastąpić w tym pojeżdzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jaśniej?jakie dane w DR po usunięciu przegrody się zmienią że ZK trzeba wykonać?A może rodzaj pojazdu z osobowego na....? 

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to pytał zacny @leski66. Ja tylko powtórzyłem. Wydaje się, że po słusznym paragrafie jest wszystko dobrze z tym samochodem. Tajemnicą tylko blachy pozostały. Jak monowskie, to za pioruna nie dojdzie ichniego sposobu klasyfikacji. Za wiele resortowych pojazdów nie widziałem, ale z tymi co miałem do czynienia, to zawsze jakieś 'halo' było.

 

W pierwszej chwili problem odebrałem jako "samochód po zmianach" lub "przyjechał na zmiany". No, że cywilny, że osobowy, że przekonstruowany, że wprowadzone zmiany mają być w zgodzie z datą ich wprowadzenia i tak dalej... Nie skapnąłęm się, że idzie o zwykłe badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paprock napisał:

to zawsze jakieś 'halo' było.

To prawda zawsze coś jest nie tak z tymi pojazdami, jak nie DMC żle to rodzaj zły, albo specjalny lub używany do celów specjalnych dosłownie różnie jest. 

32 minuty temu, Paprock napisał:

Tajemnicą tylko blachy pozostały.

To nie tajemnica - blachy ma monowskie a przecież i takie też można robić badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wacek napisał:

a przecież i takie też można robić badania

 

Można. Aczkolwiek w większości przypadków jak Koledzy wspomnieli z przepisami, zdrowym rozsądkiem etc wiele wspólnego to nie będzie miało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pojazd to spadek po ŻW dla JW. Niestety przerejestrowany bez żadnych papierów, jak to zwykle bywa.... i życie płynie. A Wacuś dociekliwy jest... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.