Skocz do zawartości

Dodge Dakota ciężarowy zmiana na osobowy


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pojawił się klient z Dodge Dakota 1997 r produkcji, na zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie liczy miejsc z 2 na 6.Auto w dowodzie rejestracyjnym ma zapis liczba miejsc siedzących 2, a w rzeczywistości miejsc jest 6 (3 z przodu i 3 z tyłu). Wg klienta takie auto kupił i chciałby wyprostować dokumenty. Po oględzinach mam zastrzeżenia co do miejsca na nogi pasażerów tylnych a właściwie brak tego miejsca,poza tym czy ten pojazd był rejestrowany jako osobowy. Pogrzebałem w internecie i znalazłem informacje że pojazdy te wychodziły fabrycznie w konfiguracji 6 miejsc siedzących.W pojezdzie są pasy bezpieczeństwa zarówno z tyłu jak i z przodu.Na chwile obecną odmówiłem wykonania badania ponieważ chciałbym zasięgnąć waszej opinii jak to widzicie.

Jeep 1.jpg

Jeep 3.jpg

Jeep 4.jpg

Edytowane przez Diagnose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w czarnych odcieniach to widzę. Dlaczego auto z paką/skrzynią ma być samochodem osobowym?

Tak, wiem. Urząd Skarbowy ma swoje dziwne wytyczne, ale nie o to chodzi. Zaraz VW Transporter T4 z duoble kabiną i paką/skrzynią też zechce być rodzinnym autem osobowym. 

Nie podobają mi się takie patenty. Z definicji auta ciężarowego jasno wynika co ma wozić, co ma robić i ten Dodge to wszystko spełnia. Jego podstawową funkcją jest w stu procentach wykorzystana paka/skrzynia.

Tak, wiem. Można spotkać w katalogach niektóre pick-up'y dwojako porejestrowane. Lecz ta procedura powoli zamiera śmiercią naturalną.

Sorry. Życie. Trzeba za tirami stać w kolejce do odprawy granicznej. :icon_wink:

Innych powodów zmian nie znam. Jak jest z parkowaniem na chodnikach czymś ciężarowym takim?

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

Jego podstawową funkcją jest w stu procentach wykorzystana paka/skrzynia.

 

A w 100% wykorzystana kabina pozwalająca przewieźć więcej pasażerów niż większość aut kompaktowych to co? :)

 

A zakazy/nakazy w większości i tak są limitowane DMC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.
Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:
1)
nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

 

I arrivederci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwytam. No przecież ten pick-up spełniający wszelkie amerykańskie normy homologacyjne zaiste w sprzeczności z tym przepisem ustawowym nie stoi. To o co chodzi?

Już nie wspominając zbliżonej konstrukcji Nissana Navary homologowanego na unijną wspólnotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Jak jest z parkowaniem na chodnikach czymś ciężarowym takim?

Tylko dwa koła, jeżeli DMC < 2,5 t 

 

PoRD

Art. 47. 
1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:
1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, blakop napisał:

Czego nie rozumiesz? PAN DIAGNOSTA mówi "arivederci" i tyle. Co - poskarżysz się? Komu, na co? Święta krowa ma swoje prawa - nie wiedziałeś? :)

 

 

 

To już wolę zwykłe ludzkie „nie, bo nie” od tworzenia dziwadeł pseudo-uzasadniających „świętą rację”.

„Nie wiem, nie umiem, czasu nie mam, nie potrafię, zarobiony jestem na amen”. O! Takie coś, to każdy klient przyjmie na klatę i na pięcie się odwinie. Ale może trafić kosa na kamień i każde „nie, bo nie” trzeba będzie potwierdzić pisemnie w wiadomym zaświadczeniu, co nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

Zakładam że, wymieniony pojazd spełnia kryteria kwalifikowania do kategorii N zgodnie dyrektywą 2007/46/WE.Moje pytanie ? to dlaczego większość jest osobówkami, np.Dodge Ram 1500.Zresztą klasyfikowane do kodu CN 8703-samochód osobowy przez Urząd Celny,a zgodnie z dyrektywą spełnia kryteria ciężarówki.Myślałem dotąd ,że kumam temat ,ale czytając orzeczenie ISA/Op 289/14-Wyrok WSA w Opolu z 2014-06-04-zgłupiałem.A może to te temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla US nie jest kluczowe jaki rodzaj pojazdu zapisany jest w DR a fakt, czy pojazd posiada cechy auta osobowego i to jest podstawą do zakwalifikowania pojazdu do określonej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ile to się skarbówka musi napocić, żeby wyciągnąć dwa tysiące akcyzy z kanadyjskiej ciężarówki. :evil:

Aż mi się czytać odechciało.

 

Według mnie, to wypisz-wymaluj taką lustrzaną tezą można okiełznać spór, że to mimo wszystko auto ciężarowe jest. Biorąc pod uwagę "zasadnicze przeznaczenie". ;-)

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

wygodniej jest mieć auto osobowe,

Bo jeszcze można trafić na celnika, który powie, że ciężarówki odprawiają "tylko przez tamtą bramkę", a tam kolejka - 1km "tir-ów" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, z tego wynika, że samochód o podrodzaju skrzynia do osobowych się zalicza, tak?

I nie pytam o to naczelnika urzędu celnego lub podobnego urzędnika skarbowego, a w przepisy ruchu drogowego wnikam.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.