Skocz do zawartości

Zalecenia pokontrolne


keymil7

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.diagnostasamochodowy.pl/2019/zalecenia-wystapienia-pokontrolne-2/

 

Chodzi Mi dokładnie o punkt 4 i AD.4

Jeżeli chodzi o TZ to ok... ale inna czynność HAK bez wyniku badania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ciśniesz tezę, że badania haka, to inna czynność niż badanie, skoro wszyscy traktują to jako badanie?

No może prawie wszyscy. Ale z tego co wiem, to programy są tak skrojone, żeby kontrola/sprawdzenie poprawności montażu haka było jednak badaniem, za które pobiera się ewidencyjną opłatę.

 

A tak poza tym, to "punkt 4 i AD.4" mówi o terminowości przelania złotóweczek do skarbca centralnego!

To konkretnie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz rozstrzygnąć czy badanie HAK to inna czynność czy badanie techniczne. Jak już się zdecydowałeś (uzgodniłeś z nadzorem), że robisz jako inna czynność to konsekwentnie bez wyniku i bez opłaty CEPiK.  Ja HAK robię jako badanie dodatkowe  i wówczas określam wynik i wysyłam do CEPiKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam opcje taką jesli chodzi o hak: badanie co do zgodności z warunkami technicznymi. No i oczywiście określamy wynik a terminu nie określamy.

Swoją drogą mam pytanie, jak macie kontrolę to podczas badania robicie spaliny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mike_van_mik napisał:

ja mam opcje taką jesli chodzi o hak: badanie co do zgodności z warunkami technicznymi

 

Łał takiej interpretacji jeszcze nie czytałem? Sam to wymyśliłeś ? Badanie zgodności to obecnie tylko zabytki !!!

7 minut temu, mike_van_mik napisał:

Swoją drogą mam pytanie, jak macie kontrolę to podczas badania robicie spaliny ?

Nie - jak pozytywnie przejdzie test OBD :D  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, mike_van_mik napisał:

ja mam opcje taką jesli chodzi o hak: badanie co do zgodności z warunkami technicznymi. No i oczywiście określamy wynik a terminu nie określamy.

Swoją drogą mam pytanie, jak macie kontrolę to podczas badania robicie spaliny ?

 

Badanie "co do zgodności", to dla zabytków raczej.

A co do spalin, to jak najbardziej w dodatku przy wyciągach i instalacji nawiewno-wywiewno sprawnej wraz ze sterowaniem automatycznym. Bo jak nie, to w protokół trafia naruszenie artykułu 83 ustęp 3 wiadomej ustawy i zamykamy stację. ;-)

8 minut temu, markes30 napisał:

Nie - jak pozytywnie przejdzie test OBD :D  .

 

Gorzej jak się trafi diesel.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie rodzaj badania - badanie dodatkowe

rodzaj badania dodatkowego - badanie w celu identyfikacji lub ustalenia danych, na wniosek własciciela pojazdu lub starostwa

Taki to mam program i nic na to nie poradzę... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w moim programie też nie ma oficjalnego dodatkowego badania HAKA. To znaczy w słowniku badań taki twór owszem jest [dodatkowe - HAK] ale tylko po to, żeby sobie toto wybrać i system cenę mógł przyporządkować. Oficjalnie na zaświadczeniu drukuje się tylko samo [DODATKOWE]. A w punkcie pierwszym uwag zawsze zapodaję:

"Sprawdzono poprawność przystosowania pojazdu silnikowego do ciągnięcia przyczepy - HAK",

a w punkcie drugim:

"Pojazd (nie) odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:

- dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy - HAK"

I po temacie. I sprawy nie ma. 

Może ciut na wyrost to wszystko, ale mi to 'rypka'. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Paprock napisał:

"punkt 4 i AD.4" mówi o terminowości przelania złotóweczek do skarbca centralnego!

Mówi też o przeprowadzeniu innej czynności niż badanie tech pojazdu tj. tabliczki znamionowej......

Dla której bez uzasadnienia określono wynik badania....

Badanie haka jako inna czynność, też jest bez wyniku?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że bez uzasadnienia podano wynik dla "czynności innej". Od kiedy to "czynności inne" określa się wynikiem? Że co, że jak mi tabliczka koślawa wyjdzie, to określę "czynności inne" negatywnie?

Co należy do "czynności innych"?

Jak ktoś robi po swojemu, jak ktoś nie robi haka jako badanie, to niech się męczy z wynikami, opłatami i innymi czynnościami. Nie moja sprawa. Ja robię HAK jako badanie i problemów nie mam. Wolni ludzie, wolny kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie haka zawsze kończy się wynikiem, tak nam suszyli głowę na szkoleniach w ITS Warszawie. Nie możesz zrobić badanie haka bez wyniku, no bo jaki to miałby sens???? A może nie ma tabliczki, a może źle zamontowany hak jest itp itd więc wynik musi być. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie, owszem wynikiem się kończy. Ale tu w tle czai się wynik przy innych czynnościach dla haka.

Zgaduję, że ktoś robi: Inne czynności -> HAK -> wynik pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej stacji PATRONAT jest zainstalowany? Tabliczki/numery stacja nadaje?

Pytam w sensie podstawowa lub okręgowa, bo może być tak, że dla podstawowej pewne akcje systemowe (rodzaje badań/czynności) mogą być przyblokowane, chociażby badanie co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak panie prezesie @Paprock na DMS JBR. (wpisałem PATRONAT bo DMS nie było:-P panowie moderatorzy @Jacdiag i @Psuj zapomnieli hehe)

Swoją drogą to jest bardzo dobry program głównie dla autoryzowanego serwisu i salonu MAZDY - a stacja kontroli pojazdów to taki dodatek. Średnio jestem zadowolony z niego, pyta się dużo jakiś pierdół przy zatwierdzaniu różnych rzeczy...  Ale jakby ktoś coś potrzebował jakieś ustalenie roku produkcji MAZDY albo coś z homo to mogę pomóc ;)

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

podał/poświadczył nieprawdę.... :nausea::silent:

nie było innego wyjścia :) ale żeby nie było, to z programem PATRONAT-u miałem do czynienia na zaprzyjaźnionej stacji w trakcie robienia kursu :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, cezary napisał:

a opcja "inny" to co ? :razz:

opcja inny - to takie gołe mi się wydaje... Nie ładnie brzmi...

Wpisując PATRONAT czułem się taki wyższy, taki ważny, taki... profesjonalny ;D;D;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, mike_van_mik napisał:

Wpisując PATRONAT czułem się taki wyższy, taki ważny, taki... profesjonalny ;D;D;D 

a wyszło to co napisał @leski66 że:

Cytat

 przy " rejestracji " podał/poświadczył nieprawdę.... :nausea::silent:

:faint:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 09:47, markes30 napisał:

HAK robię jako badanie dodatkowe  i wówczas określam wynik

Tu się zgadzam i robię tak samo.

 

W dniu 3.09.2019 o 09:47, markes30 napisał:

i wysyłam do CEPiKu.

No to pochwal się jak Ty to robisz? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.