Skocz do zawartości

Zalecenia pokontrolne


keymil7

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Macie rację, to czy doliczy opłatę do Sprawozdania zależy od tego wyboru. Moja wina i mój błąd zapomniałem o tym. Skoro jednak badania na HAK ministerstwo nie uwzględniło, a informacja była, że nie pobierać, to nie pobieram. Dadzą informacje, że pobierać, albo niech uwzględnią badanie na HAK w badaniach, to będę pobierał. Na 500+ niech inne środki przeznaczają, a nie za darmo (bo bez wpisu) mają złotówkę dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak- INNE CZYNNOŚCI-HAK wpis do systemu złotówki nie pobieram

Jeśli ktoś robi HAK jako badanie Dodatkowe lub jak tam zwał i idzie do CEP złotówkę poprać by trzeba. I tyle.. proste.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby tego nie zwał, czy Badanie czy inne czynności (swoją drogą jak na inne czynności wystawić negatyw?), to do CEPu nie idzie, bo sam CEP tego badania nie uwzględnił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No inne czynności do CEP u mnie i u każdego w Patronacie nie ida, a w części drugiej uwag tylko wpisujesz czy odpowiada (bądź nie jeśli nagatywnie) dodatkowym warunkom i tyle. A każde inne kto tam jak u siebie (zależy od programu)nazywa Dodatkowe,Ponowneitp. do CEP idą i od nich złotówkę kasować trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest meritum problemu - w innych czynnościach - nie ma określenia wyniku w/g tabeli P lub N - czyli jak by nie było HAK powinien być badaniem dodatkowym i OE powinna być pobrana - ale to moja interpretacja - nie wiążąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie każdy robi jak chce badania-hak, każdy program nazywa po swoiemu, jeden wysyła drugi nie do CEP i wszyscy co najlepsze robią to dobrze:). Tylko jednak w tych zaleceniach pokontrolnych co to pierwsze zapodane są, ta rzeczowa złotówka do CEP została jednak zakwestionowana i kogo tu słuchać? chyba tylko siebie:wink:

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TeDe napisał:

Ustawa – Prawo o ruchu drogowym wskazuje katalog badań dodatkowych. Wśród tych badań brak jest badania dotyczących przystosowania do ciągnięcia przyczepy (hak).

 

A kto powiedział, że katalog badań określonych w art. 81 jest katalogiem zamkniętym? Okazuje się, że nie jest, bo pojawia się badanie, o którym mowa w art. 71 ust. 4, które jest badaniem de facto dodatkowym (drogą eliminacji - nie jest okresowym ani zgodności zabytkowego).

 

Chętnie bym odpowiedział na pismo pracownikowi ministerstwa wskazując powyższą podstawę prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie haka jak zwał tak zwał  ale są jeszcze inne aspekty postępowania. Dla przykładu u nas  najważniejsze jest  pobrać złotówkę by widniało to w ewidencji. Szef płaci dodatkową premię  od liczby badań z wydruku rejestru ! Więc im więcej tam złotówek tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasami ,w tej pięknej info cepik napisane, że za każdy wpis do rejestru 1zł?

 

Edytowane przez jarek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik Ustaw  z  11.07.2019 r. poz. 1288

§ 2. 1. Wysokość opłaty ewidencyjnej wynosi:
            2) 1 zł za:
                      c) przeprowadzenie badania technicznego pojazdu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krzysztof plus napisał:

Szef płaci dodatkową premię  od liczby badań z wydruku rejestru ! Więc im więcej tam złotówek tym lepiej.

To rób badanie auta z gazem oddzielnie. Będą dwie złotówki, nie jedna jakbys połączył  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.