Skocz do zawartości

ROMET PONY motorynka Dane Techniczne


Robert27

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Mecher napisał:

S1 - - - (trzy kreski), to O

Trzy kreski to nie zero. Trzy kreski wpisuje się dla parametrów, które nie dotyczą danego pojazdu, np. pojemność silnika w przypadku przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paprock napisał:

Wynik pozytywny, termin na trzy latka i po sprawie. ;-)

właśnie czemu na 3 latka???? A nie na 2.... Przecież jest w PoRD

Cytat

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po telefonie do WK  kierownik powiedział żeby wpisać datę pierwszej rej jako 01.01.1982 cały czas tak robia z przyczepami itp.? Natomiast  po rozmowie z prawnikem - powiedział żeby datę pierwszej rejestracji zostawic tak jak jest a zastosować warunki techniczne wynikające z roku produkcji ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

Trzy kreski to nie zero.

Nie zero tylko O, które wygląda jak zero. I taki był sens wpisu. A dlaczego trzy kreski to O, to już nie mój wymysł a niejakich Morse’a i Vaila :P

Edytowane przez Mecher
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Robert27 napisał:

(...)powiedział żeby datę pierwszej rejestracji zostawic tak jak jest

Ciekawi mnie jaka data pierwszej rejestracji będzie w nowym DR. Jak ta " zostawiona " to na następnym OBT będą problemy :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, problem będzie przynajmniej z numerem identyfikacyjnym, pomijam sprawy techniczne ( jak " rzeczowa - czyli z PC"  data 1 rejestracji znajdzie się w DR ):icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale motorower nie musi miec nr VIN chyba wystarczy  nr ramy przepis ten tyczy się motocykli od 2003 r

 

 5) Motorower powinien byc wyposażony w numer rozpoznawczy lub nr identyfikacjny pojazdu VIN  umieszczony w sposób trwały. Data 1.01.2003 dotyczy motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

§59 ust. 14. Numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN) , o którym mowa w §53 ust. 4 pkt 1, nie wymaga się dla motoroweru zarejestrowanego przed dniem 1 stycznia 2003r.

Jeżeli data I rejestracji to:

a) 04.09.2019 - to musi mieć VIN

b) 01.01.1982- nie musi mieć VIN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie

18 godzin temu, mike_van_mik napisał:

parametr Q to wpisuje WK ?????

bo nie otrzymałem odpowiedzi...

 

15 godzin temu, Mecher napisał:

Skoro S1 - - - (trzy kreski), to O, wiec zero  :icon_rolleyes:

To jak z tym jest, przecież nie przepiszemy 0 do S1 bo jak to by wyglądało fizycznie i praktycznie.... Mi sie wydaje, w sumie takie moje jest zdanie żeby określić organoleptycznie ilość miejsc np 1 i wpisać do zaświadczenia w uwagach "parametr S1 ustalono organoleptycznie na podstawie oględzin motoroweru "

 

Co o tym sądzicie???/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mike_van_mik napisał:
19 godzin temu, mike_van_mik napisał:

parametr Q to wpisuje WK ?????

bo nie otrzymałem odpowiedzi...

Tak, WK wpisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, mike_van_mik napisał:

To jak z tym jest ...

O matko i córko, ja to żartobliwie wpisywałem. Jakoś mi się skojarzyło z alfabetem Morse'a

 

54 minuty temu, mike_van_mik napisał:

 Mi sie wydaje, w sumie takie moje jest zdanie żeby określić organoleptycznie ilość miejsc np 1 i wpisać do zaświadczenia w uwagach "parametr S1 ustalono organoleptycznie na podstawie oględzin motoroweru "

 

Co o tym sądzicie???/

My wpisujemy na podstawie tego co widzimy w ZDR i w naturze, jednak WK nie widzi pojazdu ... mógł też diagnosta nie wpisać pozycji do DIPu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w Historii-pojazdu lub InfoCar czy też (- - -  brak jest tego miejsca ).:wink: Chciałem sprawdzić ale kodu aztec z DR nie mogę " zeskanować " 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

Chciałem sprawdzić ale kodu aztec z DR nie mogę " zeskanować "

Pobierz na telefon aplikację do AZTEC - z czyta tylko nie tak ładnie jak do programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przewaliłem " cały sklep z apkami i żadna, ale to żadna nie poradziła sobie z tym kodem :? ( nawet owy DR wydrukowałem sobie - bo pomyślałem , że na papierze lepiej niż z monitora - i nic )  . Liczę na @kurant2000 - a , który jest wł. DR , że szepnie jak tam jest w " historii lub infocar " z tym miejscem siedzącym. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielg539 napisał:

Takiego DIP-u WK nie powinien przyjąć!

Powinien,  nie powinien. A i tak wiele  rzeczy których nie powinien robi. Identycznie jak diagności. 

To jednak nie diagnosta "zamawiał" DR z kreskami, powinien ?   

My i tak nie wiemy co było tego  przyczyną i znikome szanse na to by się dowiedzieć, więc gdybamy ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to stara sprawa ale ja ostatnio namierzyłem WK, który notorycznie nie wpisuje nacisku osi pomimo, że DR były wydane z tym lub ubiegłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, leski66 napisał:

Chciałem sprawdzić ale kodu aztec z DR nie mogę " zeskanować "

A już myślałem, że to wina monitora? Również nie mogłem sczytać kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, leski66 napisał:

Liczę na @kurant2000 - a , który jest wł. DR , że szepnie jak tam jest w " historii lub infocar " z tym miejscem siedzącym

Nic nie mogę znaleść w historii na temat S1  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszystko wiem, muszę to poprawić w dowodzie, nie mogą być ---  musi być liczba 1 w adnotacji S1w tym przypadku (obecnie można tylko prowadzić ten motorowerek ?) , urząd się pomylił tłumacząc się, że ze starego systemu zassały się dane.  I teraz tak, należy wymienić dowód, ciekawe na czyj koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A @kurant2000 ( " to ten uprawniony ! :-P " ) przy odbiorze DR nie sprawdził i " teraz " za nowy DR trza będzie zapłacić w/g powiedzonka : " Widziały gały co brały ". :wink: Widzę jeszcze jeden problem, a mianowicie z rodzajem zasilania, raczej powinno być M, bo do zbiornika paliwa wlewa mieszankę -  ( raczej w motorynce brak dozownika oleju.) :silent:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.