Skocz do zawartości

Pomyłka w pre-rejestracji


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Strzeliłem ZONKA i nie za bardzo wiem, gdzie wklepać ten problem. Bo to i CEPiK, i pierwsza rejestracja, i WK, i dokumentacja, i pomroczność jasna…

A ZONK dotyczy omyłki w numerze rejestracyjnym. Załącznik z cepiku ukazuje omyłkową wersje numeru rejestracyjnego. Natomiast reszta, to ostrzeżenia co należy wykonać aby skorygowane badanie przesłać.

Nie wiem, czy jest sens bawić się w to w ogóle, czy przemilczeć sprawę. WK i tak będzie wszystko jeszcze raz do bazy wklepywało. Poza tym nie lubię anulować badań. Jeszcze mi się nie zdarzyło. Korekty, poprawki, ZONKI – owszem. Ale nigdy DELETE.

 

 

Ostrzeżenie 1.gif

Ostrzeżenie 2.gif

Dane z CEP.gif

 

Omyłka dotyczy liter V/Y w numerze.

Jeszcze nic nie zrobiłem. Te komunikaty, to wszystko "przed".

Pytanie proste: ruszać czy zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to badanie usunąć, tak jak masz napisane w podpowiedzi żeby nie zaśmiecać Cepiku. Jak anulujesz to badanie to wówczas możesz wprowadzić prawidłową wersję. Jeżeli zrobisz drugie badanie w prawidłowej wersji bez usunięcia starego wpisu, to po systemie będą się walać dwa pojazdy o tym samym VINie. 

Edytowane przez adam1501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym usunął... w końcu musi być ten pierwszy raz ... :) nawiasem mówiąc "fajny masz program" :) wszystko czarno na białym widac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się problem. Pojazd na badaniu był powiedzmy wczoraj. Dziś klient wraca innym pojazdem, bo zauważył błąd i jak teraz podejść do tematu? No bo, że błąd trzeba poprawić to oczywiste, ale usunięcie badania z wczoraj i wprowadzenie go dziś (czyli tak jakby było dziś wykonane) to poświadczenie nieprawdy. Co z terminem? Patronat na tą okoliczność ma opcję korekty prerejestracji. Owszem, poprzednia jest usuwana z CEP, a nowa wchodzi w dniu korekty, ale badanie pozostaje z datą wykonania i wpisu do ewidencji. Zmieniają się w nim tylko niepoprawne dane. Coś jak OBT przed pierwszą rejestracją w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście  - poprawiam na pierwszym mimo komunikatu - warunek - siedzimy z operatorem z WK na telefonie - jak poprawisz bez "wzajemnej współpracy " to "posypie" się prerejestracja w CEP i WK od nowa musi zassać . Jak na komunikacie który zapodał Paprok - działanie nie ma "umocowań w przepisach"

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w programie jest opcja anuluj badanie i pojawia się komunikat czy badanie będzie wysyłane do cepik potwierdzasz badanie przechodzi w tryb awaryjny , anulujesz prerejestracje w cepik , poprawiasz błędne dane , i robisz od nowa prerejestacje i wysyłasz poprawione badanie do cepik , badanie jest  oczywiście z data kiedy wykonane a nie poprawiane , i myślę że tak należało by to rozwiązać   

Edytowane przez smaug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, IVVO napisał:

Osobiście  - poprawiam na pierwszym mimo komunikatu

Ja też tak korygowałem. 

Jeżeli mówimy o jakimkolwiek anulowaniu to tylko o anulowaniu pre-rejestracji a nie o anulowaniu całego OBT.

Teraz, adamos napisał:

1: anulowanie badania,,

2. cofasz anulowanie

3. korekta,

4. wysyłka do cepik

 

Tak właśnie robiłem i poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paprock napisał:

Poszło według patentu @adamosa!

Warunkiem jest to  - aby WK nie wydało PC - w innym przypadku cała prerejestracja się sypie - a w większości przypadków jak jest niewielki błąd to rejestrują na PC i właściciela proszą o poprawione badanie przy odbiorze 

Dlatego takie rzeczy robić lepiej "w locie" - ja poprawiam a pracownik WK potwierdza prawidłowość po mojej korekcie

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poprawiałem na linii z WK właśnie zarejestrowany i też się udało. SQL coś tam się rzucał, ale ja parłem naprzód i efekt końcowy był satysfakcjonujący ;)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Auto przed bramą a zaświadczenia w szufladzie. Jeszcze nic do WK nie doszło, nie dotarło. Jutro podglądnę centralną bazę i zobaczę co ponawyprawiałem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

Jutro podglądnę centralną bazę i zobaczę (...)

Może lepiej nie, bo " poranną kawę " niechcący wyleje na " krawat i koszulę "! :silent::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Paprock napisał:

Jutro podglądnę centralną bazę i zobaczę co ponawyprawiałem. 

 

Zobaczysz tam komunikat, że: Dane CEP aktualne na moment rozpoczęcia badania technicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robicie pomyłkę przy pre-rejestracji to:

1. Anulować badanie

2. Przywrócić anulowane badanie w rejestrze i poprawić błąd

3. Wysłać ponowną pre-rejestracje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, danielg539 napisał:

 

Zobaczysz tam komunikat, że: Dane CEP aktualne na moment rozpoczęcia badania technicznego

 

- Nic takiego się nie pojawiło.

Patent @adamosa jest wprost THE BEST dla mojego programu.

Przed chwilą wziąłem i wklepałem VIN tej Audicy, żeby zasymulować rozpoczęcie kolejnego badania i cepik poprawne dane wyświetla.

Wniosek taki, że w okienku przy rejestracji nie powinno być żadnych komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.