Skocz do zawartości

Łączenie badań okresowe z dodatkowym


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

Badania techniczne dzielą się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi.  (art. 81 pkt. 2 ) .:wink:

W myśl przytoczonego powyżej zapisu należy rozgraniczać, podczas wykonywania badań technicznych, badania okresowe i dodatkowe. W związku z powyższym, nie ma podstaw prawnych do łączenia i wykonywania jako jednego, badania okresowego.

Po zakończeniu BT, wykonuję dwa wpisy do RBT i wydaję dwa zaświadczenia. No takie jest moje zdanie co do " tematowego zagadnienia ". :wink:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leski66 napisał:

Badania techniczne dzielą się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi.  (art. 81 pkt. 2 ) .:wink:

W myśl przytoczonego powyżej zapisu należy rozgraniczać, podczas wykonywania badań technicznych, badania okresowe i dodatkowe. W związku z powyższym, nie ma podstaw prawnych do łączenia i wykonywania jako jednego, badania okresowego.

Po zakończeniu BT, wykonuję dwa wpisy do RBT i wydaję dwa zaświadczenia. No takie jest moje zdanie co do " tematowego zagadnienia ". :wink:
 

Dzięki

 

Robię tak samo ale mój zmiennik z 20 letnim stażem twierdzi inaczej i łączy badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przeszkód prawnych do łączenia badań. Nie ma też żadnego obowiązku wykonywania "okresowo" badań dodatkowych TAXI ani L. Takie badanie wystarczy przeprowadzić raz, uzyskać wpis w DR, a potem wykonuje się tylko badania okresowe.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17-22, § 38-42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych.

Te warunki sprawdzasz przy OBT

Łączenie badań jest dopuszczone - nie ma podstaw do wykonywania ich pojedynczo - pobieramy  dwie opłaty ewidencyjne za OBT i DBT

Są dwie szkoły w tym zakresie - i obie mają rację

Jedni rozdzielają inni łączą

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, IVVO napisał:

Te warunki sprawdzasz przy OBT

 

A zgodność danych w DR ze stanem faktycznym?

 

A poza tym nawet gdyby przyjąć, że nie sprawdza się L i TAXI podczas OBT to nie ma żadnej podstawy prawnej do zmuszania do wykonywania DBT na tej samej stacji i w tym samym dniu. Ustawa "gwarantuje" niezależność badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też łącze, ale chyba zacznę robić oddzielnie bo prezes patrzy na ilość badań miesięcznie. Jak połącze będzie jedno jak oddzielnie będą 2 wpisy ;D główka pracuje :lol:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK!  Z tego co się orientuję, to w tabeli opłat są wyraźnie podane odnośniki, za które warunki dodatkowe i kiedy pobiera się extra pieniądze.

Problemem jest uzasadnienie wykonywania corocznie, powtarzania corocznie badań na TAXI/L razem z OBT.

 

Jakoś VATU nie odświeża się corocznie i wszystko jest dobrze.

To o co kaman? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mike_van_mik napisał:

Ja też łącze, ale chyba zacznę robić oddzielnie bo prezes patrzy na ilość badań miesięcznie. Jak połączę będzie jedno jak oddzielnie będą 2 wpisy ;D główka pracuje :lol:

U mnie podobna potrzeba rozdzielania badań.  Czy w przypadku "takiego rozdzielonego LPG"  określa( powiela się) się następny termin badania do ... , czy wystarczy w tej rubryce wpisać xxxx ?( tak jak w badaniu  haka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszać do tego LPG!

LPG jest po tabeli opłat w zakresie okresowego i nic się nie dzieli, a dolicza się tylko kasę za specjalistyczne (gazowe) badanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzysztof plus napisał:

Czy w przypadku "takiego rozdzielonego LPG"  określa( powiela się) się następny termin badania do ...

Nie rozumiem, więc zapytam. Robisz oddzielnie badanie pojazdu zasilanego gazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krzysztof plus napisał:

U mnie podobna potrzeba rozdzielania badań.  Czy w przypadku "takiego rozdzielonego LPG"  określa( powiela się) się następny termin badania do ... , czy wystarczy w tej rubryce wpisać xxxx ?( tak jak w badaniu  haka)

 

- podmień w tym zdaniu LPG na TAXI/L i będzie OK.

Termin badania wynika z okresowego badania. W przypadku badań dodatkowych najczęściej puste pole wychodzi. Czasem przy dodatkowym na zmiany konstrukcyjne jakiś termin można wymodzić, ale raczej sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdemu wolno dzielić, nawet włos na czworo (lpg od okresowego :nausea:), po kontroli nadzór też podzieli się informacją, zabieramy pańskie zabawki (pieczątki), Panu już dziękujemy. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja póki co stosuje się do tego. Wiem że może się to kilku osobom nie podobać  ale jak ktoś mnie kiedyś zapyta czemu tak robię to wolę mieć podkładkę w tej postaci niż wypowiedzi z forum Czeska,Franka...itp.        ( choc często są bardzo trafne). 

20130325_naliczanie_oplat_za_badania_techniczne_pojazdow.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

dolicza się tylko kasę za specjalistyczne (gazowe) badanie!

dodam że badanie specjalistyczne na lpg należy do badań okresowych (nie dodatkowe !!!!!!!! ). Jak badanie okresowe to określamy termin badania i oczywiście wynik badania.

13 minut temu, Krzysztof plus napisał:

 czy wystarczy w tej rubryce wpisać xxxx ?(

W rubryce wpisujemy XXX za sprawdzenie warunków dodatkowych w przypadku np badania auta z taxi albo auta z L.

dla przykładu: auto np golf V i jest taksówką:


1 sposób:

Robimy badanie okresowe za 98zł (przyjmujemy ze jest bez gazu) - określamy termin na rok i wynik badania. Drukujemy zaswiadczenie. Robimy drugie badanie - rodzaj badania dodatkowe. Sprawdzxamy warunki czy spełnia dla TAXi - nie określamy terminu badania (czyli XXX) i określamy wynik badania. Drukujemy drugie zaświadczenie.

 

2 sposób:

Robimy badanie okresowe + dodatkowe za 1 zamachem. Rodzaj badania okresowe, rodzaj badania dodatkowego TAXi. Termin badania określamy i wynik badania również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosiłbym, żeby najpierw sprawdzić znaczenie słowa rugać i pokazać w którym to miejscu powyższego tematu nastąpiło?, jak już to tylko przestroga, ogólna. :wink:

p.s. czyżby niektórzy lewą nogą wstali i dają upust swej złości, czyż to może po meczu, którego o dziwo nie przegraliśmy, a tak przewidywano. :silent:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paprock napisał:

a może @Krzysztof prowokował, a może przegiął, a może się wymsknęło...  Ale żeby zaraz pieczątkami rugać na ogóle...

Dzięki za obronę. Przyjechał do mnie ostatnio taxi z LPG i w poście w pośpiechu zamiast taxi nieopacznie wpisałem bezwiednie LPG . Wiadomo że LPG jest w okresowym. Chodziło mi o taxi.  Przepraszam za zamieszanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej drugą OE musisz pobrać. Ja w  dodatkowych wpisuje "zgodnie DR"

Ja robię pod jedna pozycją. Znaczy robiłem, bo dawno taxi nie podjechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy dobrze i było ze 100 razy na forum ze podstawy jako takiej gdzie napisano by wprost i łopatologicznie co i jak liczyć i ile wpisów brak. Jest tyle interpretacji tego ile jest SKP. I dlatego ja stosuję się do instrukcji co wyżej zapodana, wiem że nie jest ustawa ani rozporządzeniem ale jest.... I zawsze mogę na instytucję państwową zrzucić że tak mi w instrukcji zapodala;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezary napisał:

poprosiłbym, żeby najpierw sprawdzić znaczenie słowa rugać i pokazać w którym to miejscu powyższego tematu nastąpiło?,

 

 - no właśnie. O to samo poprosiłbym autora używającego tego słowa w tamtym temacie, bo kompletnie nie czaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.