Skocz do zawartości

Łączenie badań okresowe z dodatkowym


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Ponadto nigdzie z ustawy nie wynika obowiązek powtarzania DBT

Michale - to z PoRD to ja znam - słowo niezależnie nie oznacza only one - i nie chodzi ut o żadną cykliczność - podajcie przepis który wyraźnie mówi - badanie dodatkowe wykonuje się tylko RAZ i koniec - nie znajdziecie bo to nie ma. W momencie kiedy weszły te przepisy były szkolenia i wyraźnie było powiedziane co potwierdzą będący na nich iż przy okresowych sprawdzany :

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17-22, § 38-42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych za Free

Reszta jako dodatkowe łączone lub oddzielne. Przyjęły się pewne schematy - czyli Hak Vat - raz, uprzywilejowany Taxi L przy każdym badaniu - i słowo "niezależnie" tylko namieszało w tym wszystkim - jak tak dokładnie się wczytamy w te nasze ustawy - to ręce opadają. W naszym regionie jest przyjęte uprzywilejowany Taxi L przy każdym badaniu ale są i SKP co za Hak co roku pobierają kesz i też robią zgodnie z przepisami - a BUS 100 - to w ogóle inna bajka - to tyle ode mnie w tym temacie 

Edytowane przez IVVO
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, michal_k napisał:

Rozmawiamy głównie o niewykonywaniu DBT.

No to jak kasować za coś czego nie robię?.Mówicie że opłatę pobieracie a innym razem że nie powinno się powtarzać dodatkowego,to za co ta kasa?No już te "serduszka"względem siebie kilka razy za to samo rozumiem ale tej małej konsekwencji w tym co się mówi a robi już niestety nie. Robię okresowe z załącznika 1 to za to kasę biorę i za nic więcej!!!A jak pobieram też kasę z załącznika 2 to i stosowne badanie musi być ku temu,no bo niby jak inaczej?. A że mój program badań połączyć nie daje to jak mam postąpić? Kasować za coś czego czego w rejestrze miał nie będę?. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 21:39, michal_k napisał:

...przyjedzie pojazd bez kratki z wpisem VAT (ale data I rejestracji taka, że kratki mieć nie musi) - dasz pozytywa z OBT czy nie?...

23 godziny temu, piter1973 napisał:

...pewnie bym się chwilę zastanowił jakby taki pojazd do mnie zawitał . na okresowym dałbym P ale w uwagach zaznaczyłbym nie spełnia wymagań Vat.

Może do wykreślenia wpisu z DR będzie ok.

A jakby dać N, to jaką usterkę wpisać? Tabela 7.1 dotyczy DBT ale takowego nie wykonujemy bo wpis w DR już jest.

Wynik P z adnotacją w uwagach, że nie spełnia VAT to jakoś słabo widzę. Klient to oleje rzecz jasna bo ma pieczątkę w DR.

20 godzin temu, cezary napisał:

w przypadku pojazdu z VAT najpierw jest sprawdzenie, czy odpowiada wymaganiom, jeżeli tak, to przystępuję do badania jeżeli nie, to badania nie ma (pskp)

Wstępna selekcja, szybka ocena, a potem: niech Pan jedzie na OSKP?

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yogi1984 napisał:

No to jak kasować za coś czego nie robię?

 

Za "czynności". W ramach okresowego wykonujesz czynności przewidziane do DBT (porównanie zapisów DR ze stanem faktycznym).

4 godziny temu, IVVO napisał:

podajcie przepis który wyraźnie mówi - badanie dodatkowe wykonuje się tylko RAZ i koniec - nie znajdziecie bo to nie ma.

 

A podaj przepis, że badanie dodatkowe mam wykonać corocznie i to w dodatku w tym samym czasie i na tej samej stacji co OBT - też nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, blakop napisał:

 

Gdzie Michał napisał coś takiego?

 

 

Co ma [piernik do wiatraka?

 

I po co w sumie zabierasz głos w dyskusji, skoro nie umiesz odpowiedzieć na tezy które sam stawiasz i odsyłasz do TDT?

Po to jest te forum ,a nie po to żeby się z tobą drapać

 

9 godzin temu, Paprock napisał:

Ale badanie jest badanie. W moim TAXI/L też nic się nie zmieni, bo to przecież jako ozdoba przed garażem aby stoi.

Nie ma podstaw do "okresowego" odświeżania VATU badaniem dodatkowym, tak samo jak nie ma podstaw do "okresowego" odświeżania wałkowanych tu badań dodatkowych.

Co klika miesięcy ten temat powraca a consensusu brak.

A jesteś pewien że się nie zmieniło ? a może się zmieniło np.brak legalizacji chociaż w taxi dasz pozytyw?

 

Edytowane przez jarek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się tu nie drapie.

 

A właśnie w ramach okresowego sprawdzasz czy nic się nie zmieniło. Brak legalizacji w TAXI to wynik i tak będzie N... O trym cały czas mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blakop napisał:

Nikt się tu nie drapie.

 

A właśnie w ramach okresowego sprawdzasz czy nic się nie zmieniło. Brak legalizacji w TAXI to wynik i tak będzie N... O trym cały czas mówię.

To sprawdzasz te czynności czy nie?czy robisz to za friko jako stacja karitas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym badaniu SPRAWDZASZ ZGODNOŚĆ DANYCH - z tym co jest w DR, a w praktyce. Hak, taxi, gaz, vat. L itd.

ZAWSZE.

W mojej ocenie podczas OBT robisz to w ramach OBT i tyle - a nie dodatkowego.

A czy weźmiesz za to kasę jak za dodatkowe czy nie to TWOJA sprawa.

 

Trzeba rozróżnić tu dwie sprawy - RODZAJ BADANIA, a POBRANA KASA. Wy uparcie chcecie to łączyć. NIESTEY...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czy ma ktoś skan pisma z MI które mówiło o tym że podczas badania okresowego np TAXI , opłata za badanie to suma opłat za badanie okresowe + opłata za sprawdzenie warunków dodatkowych Taxi. Gdzieś się to walało na forum ale znaleźć nie mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego nie będzie czasem na stronach Patronatu jako opracowanie do tabeli opłat.

A tego nie będzie czasem na stronach Patronatu jako opracowanie do tabeli opłat.

 

Jest jeszcze takie cos: 

 

I jeszcze takie cos:

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra gitara. Dzięki piękne!

Czyli z jednego pisma wynika że dla taxy co roku wykonujemy OBT i DBT, a z drugiego że OBT ale opłata za badanie to kwota OBT+TAXI. Czeski film...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to od dawna, ale tu też zdania są podzielone. Jak to jest u was w praktyce. Mowa np o Taxi albo uprzywilejowanym? Na kontrolach są jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mecher napisał:

Pobieram za to dodatkową opłatę do badania okresowego.

Czyli tak jak ja. W każdym przypadku tak samo? Autobus 100 też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dodatki robię za opłatą. Mniejsza o to czy je łączę, czy nie. No wiadomo (niby), że vatów cyklicznie się nie powtarza i haków. Resztę cisnę razem z okresowym na podobieństwo auta z gazem, co nie. ;-)

Były już wałkowane i BUSY i ADeeR-y i TAXI i e-L-ki.

Lokalne 'prawo' - cóż poradzę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Paprock napisał:

cisnę razem z okresowym na podobieństwo auta z gazem

A ja nie, każde osobno, przez to ładniej się prezentuje statystyka ilości badań, zwłaszcza dla pryncypała. Jak pyta, ile zrobił Pan dziś badań, ja z czystym sumieniem odpowiadam np. 13 szt (tyle w rejestrze), a faktycznie 9, bo w tym były dwie L-ki i dwie Taxi. :giggle: A że pryncypał przez pryzmat ilości widzi od razu większą kasę, to już jego problem. :wink:

P.S. @michal_k nie pytaj o podstawę prawną.:silent: 

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cezary napisał:

A że pryncypał przez pryzmat ilości widzi od razu większą kasę

 

Ale ta kasa to dla Ciebie większa ma być czy dla niego? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

dla niego

Przecież. A ilu jest tych pryncypałów którzy troszczą się o diagnostę i jego zarobki ? Toż my, diagności to konieczne zło, którym trzeba płacić, najlepiej jak najmniej, w poważaniu pryncypałów są w zasadzie etaty - reksio, klepacz itp. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem na początku swoją karierę 2.5 roku temu to słyszałem "Będę miał ja to będziesz miał i Ty" . Powiększyła się   ilość badań o 50%, ale 50% więcej już nie dostałem 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

Powiększyła się   ilość badań o 50%, ale 50% więcej już nie dostałem 🤣

🤣🤣 Tak jak u każdego z nas ☹️ . Obiecanki na początku a potem pomroczność jasna albo po covidowa mgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też przestałem przywiązywać uwagę do ilości badań i wychodzenia naprzeciw klientowi (nie mylić z klepaniem trupów). Nie wspomnę już że po "tarczach" ani śladu dla naszej kieszeni. Raz na jakiś czas wyszarpię dosłownie jakąś stówkę w górę czy tam dwie, ale od oczekiwań to daleko. W każdym razie w tej branży nie ceni się wiedzy tylko elastyczność. żyję tylko nadzieją że kiedyś wiedza zdobyta i na SKP i tu, przyda się w innej, bardziej perspektywicznej pracy. Uczę się tylko dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja taki szacher macher robię dla swojego świętego spokoju, jak jest 10 szt to jęczy,smędzi, że mało, jak powiem 14, to po chwili jest...  "aha", lezie do siebie i mam błogostan. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.