Skocz do zawartości

Łączenie badań okresowe z dodatkowym


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, michal_k napisał:

I znowu niekonsekwencja

nie Michale, Ty rozważasz hipotetycznie co by było gdyby, nie odpowiem co by było, ponieważ odnoszę się li tylko do stanu rzeczywistego, a to nie pozwala mi w tym przypadku na dowolność, natomiast w przypadku L, Taxi, jak sam już tu napisałeś można tak (sprawdzić nie pobierać opłaty), albo tak (sprawdzić, pobrać opłatę), czy tu jest jakakolwiek niekonsekwencja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co Michał opisuje, to ADR tez nie pobieramy, bo po co? już jeden Pan, ustalał terminy badań jak badanie się kończyło w dzień świąteczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

można obronić tezę żeby pobierać za czynności dodatkowe - sprawdzenie dodatkowych warunków

to samo co bym dodatkowe i okresowe zrobił . co za różnica czy skasuje w jednym badaniu czy w oddzielnych badaniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jarek1 napisał:

Z tego, co Michał opisuje, to ADR tez nie pobieramy, bo po co? już jeden Pan, ustalał terminy badań jak badanie się kończyło w dzień świąteczny.

 

 

- a dokładnie to ile, kiedy i dlaczego robi się takie badanie i kasuje za nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.. piter'' jedynie o co chodzi tu, to 1zł nie pobrane ,ale jest za każdy wpis w rejestr 1zł czyli jest wpis jest 

1 minutę temu, Paprock napisał:

 

- a dokładnie to ile, kiedy i dlaczego robi się takie badanie i kasuje za nie?

Zadzwoń do P. Inspektora z TDT poda ci opowiedz czy pobierać, czy nie  każdy odpowiada sam za siebie ,ja pytałem spytaj dostaniesz odpowiedz na pewno  POZDRAWIAM

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek1 napisał:

Z tego, co Michał opisuje, to ADR tez nie pobieramy, bo po co?

 

Gdzie Michał napisał coś takiego?

 

Godzinę temu, jarek1 napisał:

już jeden Pan, ustalał terminy badań jak badanie się kończyło w dzień świąteczny.

 

Co ma [piernik do wiatraka?

 

I po co w sumie zabierasz głos w dyskusji, skoro nie umiesz odpowiedzieć na tezy które sam stawiasz i odsyłasz do TDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że ustawa jest tak zrobiona że co diagnosta to inna interpretacja . Jeden pobiera opłatę drugi nie,jeden robi osobno inny jako jeden wpis. I dalej nie wiadomo kto robi źle 

Edytowane przez hudy05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy i nie ostatni "jasno" przepis zredagowany. Gdzieś tam media wałkują mandat do pięciu tysięcy złotych za przebywanie dzieciaka w ruchu drogowym. Nie ważne, czy z rodzicami w samochodzie, czy z chłopakami gra w zbijaka na szosie.

U nas też można się przyczepić do słowotwórczej budowy instalacji gazowej, która powinna umożliwiać przeprowadzanie badań okresowych. No dobrze, ale jak to rozumieć skoro istnieję jeszcze inne badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 08:20, michal_k napisał:

Takie badanie wystarczy przeprowadzić raz, uzyskać wpis w DR, a potem wykonuje się tylko badania okresowe.

Michale - podaj przepis z naszej "działki" który mówi o takiej formie postępowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

Przepis jest taki sam jak dodatkowe - VAT.

Każdy o tym VAT mówi czemu nie sprawdzane corocznie jak inne . Ja odpowiem że nie sprawdzam VAT-u z prostego powodu bo niech ktoś mi powie co w takim aucie które rok wcześniej VAT dostanie przez rok się zmienić może?. Przegrodę sprawdza się podczas OBT a sam VAT to jest spełnienie kilku warunków wynikających z OBT a takie taxi,L czy bus 100 dodatkowe punkty które oddzielnie trzeba sprawdzić posiada, no taka jest moje zdanie. Może i mylne ale póki cos innego konkretnego i normalnego  nie słyszałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale badanie jest badanie. W moim TAXI/L też nic się nie zmieni, bo to przecież jako ozdoba przed garażem aby stoi.

Nie ma podstaw do "okresowego" odświeżania VATU badaniem dodatkowym, tak samo jak nie ma podstaw do "okresowego" odświeżania wałkowanych tu badań dodatkowych.

Co klika miesięcy ten temat powraca a consensusu brak.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paprock napisał:

. W moim TAXI/L też nic się nie zmieni,

A zapomnij tylko na BT zabrać koła i apteczki itp.(co normalnie podczas OBT zwykłego auta sprawdzać nie musimy) i przyjedź do mnie a wyczaruje ci z zamiast P wielkie N;):-D. I niech ktoś mi udowodni i paragrafy przytoczy że zrobię źle i bezprawnie. Do czasu aż ci z góry tego nie zmienia tak pozostanie.

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. Wszyscy wiemy jak jest. Już to IVVO poruszył, że musiałoby dojść do jakiegoś precedensu aby sąd zajął stanowisko.

Oprócz ofukanego klienta nikt tego raczej nie ruszy. Diagnosta ma przerób, szef szufladę pełną kasy, cepik opłaty ewidencyjne, państwo odprowadzony haracz w podatkach i gra gitara.

Nie zapominając o opracowanym przez szanowną instytucję sposobie pobierania opłat w tej dziwnej materii technicznych badań.

 

Co do wołania o przepis, to cóż, jest jeden nadrzędny: 

2. Badania techniczne dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi.

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6–10.

- czy tu jest cokolwiek o tym, że dodatkowe badania okresowo się przerabia?

"Konkretnie - dziennik - paragraf - punkt - podpunkt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, IVVO napisał:

Michale - podaj przepis z naszej "działki" który mówi o takiej formie postępowania

 

Art. 81 PORD - DBT przeprowadza się NIEZALEŻNIE od OBT. Ponadto nigdzie z ustawy nie wynika obowiązek powtarzania DBT (ani nie są wskazane terminy tych powtórek).

3 godziny temu, cipsy123 napisał:

Przy OBT nie mam tabelki z usterkami z dbt NP. TAXI

 

Więc są 2 opcje - jedna "tabela nie wyczerpuje...", a druga to "olanie" skoro nie wchodzi w zakres OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paprock napisał:
31 minut temu, Paprock napisał:

czy tu jest cokolwiek o tym, że dodatkowe badania okresowo się przerabia?

 

To a jak zwykle z innej strony czy jest gdzieś napisane że Dodatkowe badanie nie podlega odnowieniu i okresowemu sprawdzeniu

32 minuty temu, Paprock napisał:

Konkretnie - dziennik - paragraf - punkt - podpunkt".

? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, yogi1984 napisał:

To a jak zwykle z innej strony czy jest gdzieś napisane że Dodatkowe badanie nie podlega odnowieniu i okresowemu sprawdzeniu

? .

 

- nigdzie nie ma literalnego wskazania dlatego samowolka jest!

Okresowe robi się corocznie i to wszystko jest. OKRESOWE! Okresowe co dwanaście miesięcy. No z paroma wyjątkami. Ale jedyne badania jakie cyklicznie się powtarza, to są okresowe badania. Co okres, co jakiś czas. Nosz %&#@* mać!

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, yogi1984 napisał:

czy jest gdzieś napisane że Dodatkowe badanie nie podlega odnowieniu i okresowemu sprawdzeniu

 

Nie jest napisane, że podlega, więc nie podlega. Jak już pisałem, obowiązek ma wynikać z ustawy (względnie rozporządzenia), a w obecnym stanie prawnym taki obowiązek z przepisów nie wynika.

 

Oczywiście przyjęło się wykonywanie TAXI czy L okresowo. Nie przyjął się VAT okresowo. Z czego to wynika - nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Paprock napisał:

 Nosz %&#@* mać!

:evil:

Ja wysiadam:516:. Dajcie mi tylko adresy stacji gdzie za BUS100,L,TAXI nie kasują to troszkę klientów podeślę:icon_wink:

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prostu inni nie robią dodatkowego inni robią i nic z tym nie zrobimy... zdania są podzielone i koniec kropka. I niestety nie ma złotego źródła informacji, jak powinniśmy robić. Wg przepisów nie, a suszą na szkoleniach i kogo by się nie zapytać, to robią... o.Oo.Oo.O Moja rada, niech każdy robi wg własnego sumienia i swojego zdania :) swoją drogą mega duże poruszenie wywołał post, ok 100 wypowiedzi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, yogi1984 napisał:

Dajcie mi tylko adresy stacji gdzie za BUS100,L,TAXI nie kasują

 

A kto mówi o niekasowaniu? Rozmawiamy głównie o niewykonywaniu DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, yogi1984 napisał:

 

Ja wysiadam:516:. Dajcie mi tylko adresy stacji gdzie za BUS100,L,TAXI nie kasują to troszkę klientów podeślę:icon_wink:

 

- tylko, że w tej zawierusze nie o to idzie. Idzie o to, że trzeba z ręką na sercu się przyznać co się robi i dlaczego. Więc ja robię te dodatkowe za dodatkowe pieniądze jak mam podstawione auto na okresowe. Robię ale mam świadomość, że obraz przepisów w tej materii jest taki, jak @michal_k dokładnie ukazał.

I powiem Wam prawdę dlaczego je robię i wcale szczytnym hasłem BRD nie będę się zasłaniał. Z czystej chciwości i pazerności robię te dodatkowe badania oraz z obawy  uprawnień utraty. A z koniem nie mam zamiaru się kopać w tej sprawie i jakoś mi nie po drodze stawanie przed postacią w todze.

Edytowane przez Paprock
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.