Skocz do zawartości

odmowa wydania nowego DR


ddaro

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Ale może mieć w ramach "współpracy" z WK.

Ja, w ramach współpracy z WK, miałem wniosek o odebranie uprawnień. Kilkukrotnie... Ostatnio, dzięki wpisowi kolegi @LimonQ, który zebrał do kupy kwestie masy własnej, obyło się (chyba) bez postępowania. Ale wk.rw miałem przez kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nie ma co wnikać tak było tyle lat takie masy ktoś wpisał w DR to po co to zmieniać i się kopać z WK i wkurzać klienta praktycznie co trzeci ma jakieś błędy mas porównując DR z tabliczką znamionową i co mam być tym sprawiedliwym co to ma poprawiać mam to gdzieś niech inni nadgorliwcy to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym takie coś wymodził, to z automatu administratora forum bym poprosił o zmianę nick'a. Ten, no, jak to było, jak to szło... O! "Zmęczony Pracą" bym sobie zapodał! 

:zzz:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jeszcze w Kac Vegas 9_9

10 minut temu, Paprock napisał:

 administratora forum bym poprosił o zmianę nick'a. 

Nie musiał prosić, sam sobie zmienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanę jeszcze raz w obronie @patronat-a, zarazem prosząc o wyrozumiałość, sami doszliście do tego, że jest zmęczony,  tak klecąc wpis można być pewnym, że mocno zmęczony, czyż wtedy nie jest łatwo o pomroczność, to niestety znamiona choroby, a z chorego drwić nie wypada.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam się śmiać z tej diagnozy czy zapłakać? :evil:

Jo żem jes za gupi żeby samemu dochodzić. Łepetyna od myślenie mnie ino boli. Przeca łon sam to naskroboł! :evil:

 

A tam są objawy choroby. "patronat", "mama...", "kuba..." zdaje się, że to jedna i ta sama postać. Poza tym "mama" i "kuba" po dwa niki używały minimalnie różniące się cyframi.

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14664-problem-z-nowym-vpn/&do=findComment&comment=276027

Może to tylko pomówienia. Nie wiem, pewności nie mam. Za rękę nie złapałem. Ale coś czuję 100% podobieństwa w tym wszystkim. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam przykład przyjechał klient do mnie bo gdzieś na SKP wpisali mu że ma nacisk na oś w samochodzie osobowym spisane z tabliczki znamionowej 9.90 KN a w dowodzie było 9.50 KN oczywiście UD i po co to co to w ogóle zmienia czy ma 9.90 KN czy 9.50 KN dla mnie to zwykłe dokuczanie przez diagnostę i zbędna biurokracja w USA w ogóle nie ma badań technicznych i jakoś tam nie słychać o jakimś armadegonie w sprawności pojazdów a w Polsce coraz więcej pod punktów szczególików i gości którzy się wyżywają na tym.I dochodzą jakichś bzdetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty byś wolał zarobić 9,90 złotych, czy 9,50 euro?

Poza tym, jak niczego nie zmienia, to po co o tym na forum klepiesz?

Wiem, że brzydko oceniać - ale sorry -  z taka pisownią to do piaskownicy, a nie do elity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2019 o 12:23, ddaro napisał:

Wrócił do nas klijent klient u którego był brak miejsc w DR, ale dodatkowo nie zgadzały sie masy TZ z DR. Wpisaliśmy jako UD-oczywiste omyłki w DR, i faktyczne dane z TZ, i teraz WK wysyła żeby poprawić na to co było w DR, ponieważ uważaja że to my nie mamy racji i na tabliczce jest źle ....(orginalna). I jeśli nie poprawimy to nie wydadzą DR, bo 20 lat było dobrze, a nagle my wymyślamy....brak mi już nieraz siły

 

To co zrobiłeś to najgorsze z możliwych rozwiązań. Ja osobiści kwalifikuję cię do grona kapusiów. Sam widzisz ile problemów sobie i innym naważyłeś ślepo podpierając się przepisami.

Należało ustalić źródło błędu. Skoro okazało się że w dokumentach źródłowych wystawionych z homo tak było jak w obecnym DR to tabliczkę wymienia najbliższy serwis danej marki. A ty ..................piszesz donosy.

 

 

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, markes30 napisał:

Ja osobiści kwalifikuję cię do grona kapusiów.

 

Moim zdaniem - za ostro. Zrobił co do niego należało, tzn. odczytał dane z TZ. Ale nie ustalił (bo zapewne nie miał jak) czy to dane na TZ są błędne (UI) czy dane w DR są błędne (UD). Nie mając wglądu w pierwotne dokumenty (nadal nie wiemy, czy WK je ma - zwłaszcza, że pojazd z zagranicy) wybrał opcję korzystniejszą dla właściciela, czyli UD, przyjmując, że skoro producent wydał taką tabliczkę, to powinna ona odpowiadać stanowi faktycznemu.

 

Co mógł zrobić więcej? Skontaktować się z WK (o ile było to w godzinach pracy urzędu, o ile by się udało dodzwonić - a np. do Łodzi to praktycznie niemożliwe, o ile ktoś z WK w ogóle chciałby i mógłby informacji z dokumentów w miarę szybko udzielić przez telefon).

  • Super 1
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markes30 napisał:

kwalifikuję cię do grona kapusiów

 

Godzinę temu, markes30 napisał:

piszesz donosy

 prawdopodobnie wsadziłeś wielu do jednego wora (w/g Twojego rozumowania też tam siedzę :-(), ale mniejsza z tym, rzucić kalumnie łatwo przychodzi, zastanowić się nad sednem to już trudniej, znasz procedurę badań i wiesz co i od czego się zaczyna, a to w zasadzie determinuje efekt końcowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markes30 napisał:

To co zrobiłeś to najgorsze z możliwych rozwiązań.

 

Oczywiście. Należało ten pojazd wysłać do rzeczoznawcy - prawda? Ty na pewno byś tak zrobił. Ciekawe tylko do którego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek Suzuki Swift 99r. F.1 niezgodność-dowód -tabliczka.Wydział komunikacji odmówił poprawki(świadectwo zgodne z dowodem). Producent przyznał się do błędu w świadectwie homologacji i przesłał nowy dokument .Wydział komunikacji dokonał korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach diagnosta widzi tabliczkę znamionową urzędnik dokumenty  a co jest błędne to musi określić producent, i opcja 1 sprostowanie dokumentów lub 2 wymiana tabliczki znamionowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.