Skocz do zawartości

Dowód zatrzymany fizycznie i elektronicznie a badanie okresowe


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Stary człowiek i łysy a tu zawsze coś zaskoczyć może :)

Sytuacja z dziś:

Zestaw na badanie :

1. Po pobraniu danych z Cepik'u dla ciągnika info o tym że dowód zatrzymany fizycznie w 05.2018 r. a dowód mam w ręce patrzę w historii pojazdu zrobione badanie dodatkowe po zatrzymaniu dowodu z wynikiem pozytywnym. Dodatkowo w dniu 12.09.2018 zrobione badanie okresowe z wynikiem P ważne do 12.09.2019 r. i wbity stempel w DR. Klient twierdzi że był odblokować ale WK odsyła go na Policję i vice versa :) bo nie dają rady odblokować. I tu myślę że gość mnie kłamie

2. Po pobraniu danych dla naczepy podobnie tylko że dowód zatrzymany elektronicznie w 06.2019 po zabraniu też zrobione badanie dodatkowe w wynikiem P tak przynajmniej widnieje na historii pojazdu gov.pl. I ta sama historia że nie daje rady odblokować choć pewnie nie był w WK w tym przypadku :)

 

I teraz klient chce badanie okresowe na cały zestaw i pytanie czy jest jakaś podstawa do odmowy lub do dania N bo szukałem na szybko i nie znalazłem a teraz mam czas więc postanowiłem zapytać.

 

Na razie dostał 2 x N i w uwagach info o konieczności odblokowania w WK ale pewnie przyjedzie na poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy do niewykonania lub N w tym twoim przypadku brak przynajmniej ja takiej nie znam i inspektor TDT na odbiorze 3 dni wstecz też potwierdził że takowej brak. A pytałem go bo podobny bardzo przypadek miałem(dowód fizyczne zatrzymamy w 2017r),tylko ja zakończyłem z wynikiem pozytywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale N raczej nie za dowód zablokowany, co nie.

Sprawa me się tak, że ja robię takie badania (okresowe) i jak wynik P to wpisuję termin w dowód, w garść zaświadczenie i azymut do słusznej władzy, coby odblokowania dokonała.

Jakby nigdzie nie stoi zakaz wykonania badania  w przypadku dowodu nie odblokowania. Po raz kolejny życie przeskoczyło logikę przepisów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek .

Zrobiłem badanie okresowe P(oczywiście pojazd sprawny ) zaświadczenie do łapy wziął właściciel i wizyta na posterunku po odblokowaniu z powrotem po pieczątkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Dowód zatrzymany fizycznie i elektronicznie a badanie okresowe
13 minut temu, Bodzio69 napisał:

po odblokowaniu z powrotem po pieczątkę

W dobie CEPIK-u takie postępowanie pozbawione jest sensu. Po co komu pieczątka w DR jak dowodu nie musi wozić ze sobą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bodzio69 napisał:

Zrobiłem badanie okresowe P(oczywiście pojazd sprawny ) zaświadczenie do łapy wziął właściciel i wizyta na posterunku po odblokowaniu z powrotem po pieczątkę .

A DR miałeś w czasie OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Bodzio69 napisał:

Zrobiłem badanie okresowe P(oczywiście pojazd sprawny ) zaświadczenie do łapy wziął właściciel i wizyta na posterunku po odblokowaniu z powrotem po pieczątkę .

Niestety to postępowanie pomimo że głupie nie jest i jak najbardziej osobiście je popieram to jednak po wykonaniu BT z wynikiem Pozytywnym to mamy obowiązek wykonać jeśli to możliwe wpis do DR bez ganiania na komisariat. Głupie to ale niestety takie mamy rządy i prawo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @cezary pytasz jakbyś nie wiedział, że taki wynik trafia się również pojazdom niesprawnym.  :icon_wink:

 

 

Godzinę temu, Bodzio69 napisał:

Miałem podobny przypadek .

Zrobiłem badanie okresowe P(oczywiście pojazd sprawny ) zaświadczenie do łapy wziął właściciel i wizyta na posterunku po odblokowaniu z powrotem po pieczątkę .

 

- ja bym nie poszedł. Po zakończeniu badania okresowego z wynikiem pozytywnym należy mi się wpis do dowodu rejestracyjnego! Tak stoi w przepisach! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

- ja bym nie poszedł

( podejrzewam , że nie tylko Ty  :-P)

 

Ale patrząc na to,  jak parę postów wyżej @danielg539 napisał, też nie widzę sensu:

55 minut temu, danielg539 napisał:

Po co komu pieczątka w DR jak dowodu nie musi wozić ze sobą???

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, danielg539 napisał:

Po co komu pieczątka w DR jak dowodu nie musi wozić ze sobą???

Dlatego coraz więcej ludzi nie wymienia dowodu jak skończą się miejsca lub nie biorą PC na czas oczekiwania na nowy DR jak zdecydują się jednak go wymienić zawsze to na "małpkę" zostanie w kieszeni w przypadku PC lub wiskacza w przypadku DR :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi ( wiadomo : za-czytane/ za-czerpnięte z różnych źródeł  ) , to po " nowemu " tak będzie. Dodatkowo jak klient przyjedzie ok 3 tygodni wcześniej na OBT to finalną datą (  następnego OBT ) ma być data wynikająca z DR ( czyli np. rok i te trzy tygodnie ) - ale to wszystko " po nowemu " i myślę , że ( Nigdy .......  ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jak jest i na dzisiaj termin badania ma być w dowodzie. To, że wozić go nie trzeba to inna bajka. Pojedź do Austrii bez dowodu, a jeszcze lepiej, pojedź z niewpisanym terminem badania. Te przepisy na dzisiaj są kiełbasą wyborczą. Więcej przynoszą szkód niż pożytku. Weź dogadaj się jeden z drugim przy zwykłej parkingowej stłuczce bez dokumentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

Więcej przynoszą szkód niż pożytku. Weź dogadaj się jeden z drugim przy zwykłej parkingowej stłuczce bez dokumentów. 

Dokładnie. Nie ma papierów dzwonisz po Policję a jak Policja to i mandacik :)  i już kasa zasila budżet to o to idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca  zatrzymany dowód rej. wirtualnie powinien być traktowany tak jakby go nie było .

Nie masz obowiązku go żądać ani petent nie ma obowiązku ci go dać bo ma Pokwitowanie z zatrzymania i na tej podstawie robisz badanie tak czy nie ?

Dlatego po rozmowie z WK tak podchodzimy do tematu. ( to jet ich sugestia)

Jeśli to źle rozumiem to wytłumaczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bodzio69 napisał:

Nie masz obowiązku go żądać ani petent nie ma obowiązku ci go dać bo ma Pokwitowanie z zatrzymania i na tej podstawie robisz badanie tak czy nie ?

Tak, ale jak to będzie OBT to bez okazania DR nie dostanie pieczątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dowód zatrzymano elektronicznie, a mimo wszystko okazano mi go do badania i załóżmy, że zatrzymanie było za brak okresowego badania, to wykonując takie badanie nawet dane dowodu wprowadzam do rejestru, a dane pokwitowania do uwag zapodaję. Następnie stempluję ten zatrzymany dowód i uprzejmie informuję, coby petent sobie ten dowód odblokował, bo nie mi przewidzieć jakie mogą być skutki uczestnictwa w ruchu drogowym pojazdu z zablokowanym dowodem a świeżo co wbitym terminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bodzio69 napisał:

zatrzymany dowód rej. wirtualnie powinien być traktowany tak jakby go nie było .

 

Błędne założenie dla diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Pojedź do Austrii bez dowodu

I tu kolega ma rację, bez dowodu za granicę nie radze jechać. 

bo 

2 godziny temu, Paprock napisał:

na dzisiaj termin badania ma być w dowodzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, danielg539 napisał:

zaświadczenie ważniejsze od pieczątki w DR!

Owszem , zaświadczenie musi być i jest ważne w RP , tylko czy te zaświadczenie honorują za granicą? czy kolega odważyłby się pojechać do sąsiadów na zaświadczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.