Skocz do zawartości

Dowód zatrzymany fizycznie i elektronicznie a badanie okresowe


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, piter1973 napisał:

ale dokumentu do poruszania się po drodze brak bo zatrzymany

a ma sens roztrząsanie dylematu przez diagnostów, czy poruszanie się pojazdem z zatrzymanym DR jest zabronione, czy dozwolone ? a co to, otrzymaliśmy uprawnienia OKRD? nie!, co jak kto uważa w świetle przepisów jest nieistotne, widzenie, że DR jest zatrzymany nie zwalnia nas z obowiązku wykonania OBT (ale tylko OBT) na wniosek klienta, czy to bez żadnych uwag, czy z uwagami (dupochronami), ale OBT  wykonać należy, restrykcje niewykonania obowiązku odblokowania, tudzież wykonania badania zgodnego z pokwitowaniem powinni na obywatelu wyegzekwować powołani do tego, na pewno nie my. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymany DR elektronicznie traktuje sie tak samo jak zatrzymanie fizyczne. Nic się  nie dopisuje, nie przerejestrowuje... dobrze by bylo gdyby CEP nie miał pomyłek typu zatrzymany, choć nie, albo by się zatrzymalo bo trzeba ale się  nie da... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sisters napisał:

Zatrzymany DR elektronicznie traktuje sie tak samo jak zatrzymanie fizyczne. Nic się  nie dopisuje, nie przerejestrowuje... dobrze by bylo gdyby CEP nie miał pomyłek typu zatrzymany, choć nie, albo by się zatrzymalo bo trzeba ale się  nie da... ?

OK, a jak przyjedzie klient z zatrzymaniem elektronicznym i w trakcie BT okaże się, że pojazd posiada usterki USZ zatrzymujemy go, czy uznajemy za zatrzymany?

Jakoś to wszystko się nie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wolf napisał:

OK, a jak przyjedzie klient z zatrzymaniem elektronicznym i w trakcie BT okaże się, że pojazd posiada usterki USZ zatrzymujemy go, czy uznajemy za zatrzymany?

Jakoś to wszystko się nie zgadza.

 

  3.W przypadku gdy w pojeździe stwierdzono usterki stwarzające zagrożenie,uprawniony diagnosta zamieszcza wpis o nich w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i określa wynik badania technicznego jako negatywny.Uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny i w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu dokonuje wpisu "zatrzymano dowód rejestracyjny nr...",z zastrzeżeniem ust.5

 

Jak dla mnie to zatrzymujemy fizycznie i wysyłamy w ciągu 3 dni do WK. Nigdzie nie pisze że nie zatrzymujemy jak jest zatrzymany wirtualnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy coś się zmieniło jeśli chodzi o Wydanie Pokwitowania w zamian za zatrzymany elektronicznie DR przez Policję ?

Badanie techniczne ważne.
DR zatrzymany elektronicznie w zdarzeniu drogowym.
Właściciel twierdzi, że nie otrzymał Pokwitowania.

Skierowano go na badanie, ale jakie badanie mam wykonać skoro nie ma pokwitowania - usterki czy pokolizyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sm napisał:

Właściciel twierdzi, że nie otrzymał Pokwitowania.

Nie do końca chce mi się w to wierzyć, ale jest coś na rzeczy w ostatnim czasie.

 

1 minutę temu, sm napisał:

Skierowano go na badanie, ale jakie badanie mam wykonać skoro nie ma pokwitowania - usterki czy pokolizyjne ?

Takie jak w pokwitowaniu, więc bez niego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopię? A skąd ją ma? Faktycznie na Policji mu ją wydali, czy jak? (choć pewnie prawdy się nie dowiesz).

Ale ja dla ciekawości jak już bym miał tą kopię zadzwonił bym na komendę/policmajstra z pieczątki celem ustalenia jak było naprawdę i żeby na przyszłość mieć wiedzę.

Faktem bowiem jest, że ostatnio coraz częściej ludzie podają taką wersję, że przy zatrzymaniu elektronicznym nie otrzymują pokwitowania (choć oparcia w przepisach to nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś oryginał pokwitowania w ręku i powiedziałem klientowi żeby pojechał na komendę po kopię. Oryginał był pisany zbyt "lekarsko", nawet (myślę) dla magistra farmacji.

Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, klient wyciąga z kieszeni wydruk na kartce A4 z danymi pojazdu i usterkami, podstemplowany przez jakiegoś posterunkowego i z pieczątką Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji.

Po co pan to załatwiał tak od razu - pytam.

Bo ja też tego nie mogłem odczytać i od razu pojechałem na komisariat. - powiedział klient.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wrc69 napisał:

ja też tego nie mogłem odczytać i od razu pojechałem na komisariat.

Nie mógł przeczytać ale podpisał się jako kierujący na tym dokumencie - taki paradoks.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Klient przyjeżdża na badanie oczywiście z DR w ręku
W systemie informacja, że DR zatrzymany FIZYCZNIE, pojazd narusza wymagania ochrony środowiska.
Klient cały czas twierdzi, że zatrzymanie DR nie miało miejsca i żadnego pokwitowania nie ma,  na komendzie twierdzą, że jak będzie badanie to dowód "oddadzą" i oni nie wiedzą dlaczego tak jest, i dlaczego DR jest zatrzymany fizycznie, chociaż jest w posiadaniu właściciela.
Wszystko spoko, DR zatrzymany elektronicznie, ok. Ale co zrobić w  przypadku info z CEP o zatrzymanym fizycznie DR  który klient ma w reku? 
Czy można wykonać badanie z tak niejasną sytuacją?  czy odesłać po kopię pokwitowania, którego de facto  może w ogóle nie być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dominik_z napisał:

Ale co zrobić w  przypadku info z CEP o zatrzymanym fizycznie DR  który klient ma w reku? 

 

Są 2 opcje - albo błąd CEP albo DR był zatrzymany fizycznie i został już zwrócony. Jak dla mnie nie ma przeszkód do wykonania badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego okresowe, jak podane jest info o co poszło z dowodem.

 

A poza tym tam podobny wątek: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15338-brak-zaświadczenia-z-policji/

 

 

Jak zwykle słowo przeciw słowu. Do czasu aż się pokwitowania odnajdzie. ;-)

 

No i jeszcze tabela opłat mówi, żeby opłaty różnorakie doliczać przy okresowym badaniu.

To teraz konkretnie ile i za co skoro nie ma żadnego pokwitowania a cep suche info wyświetla.

Kto to ma prostować? Jak to prostować? Wezwać komendanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No druga sprawa że jeśli ktoś oddaje / odblokowuje DR za okresowe BT, mimo że było zatrzymane za "pojazd narusza wymagania ochrony środowiska" to coś w tym systemie jest nie halo. Nie chodzi o to że w okresowym i tak sprawdza się wszystko, tylko o to że jeśli ma być jakiś porządek to za kolizje powinno się oddawać DR po badaniu pokolizyjnym, za ochronę środowiska po adekwatnym do tego badaniu. A tu co ? Gość  ma wypadek, za chwile robi OBT i już ma DR, a nawet mu nowego dozoru nie trzeba. Nieraz były takie sytuacje że blokada DR schodzi za okresowe mimo że zatrzymane jest za coś innego. Ciężko mieć porządek jak za co innego się zabiera, a za coś innego "oddaje"

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paprock napisał:

Kto to ma prostować? Jak to prostować?

Jak to kto? W mniemaniu policjantów Diagnosta zrobi OBT z wynikiem P, i na tej podstawie dowód oddamy, inaczej nic nie da rady, ale jak diagnosta wystawi "papier"... to cała odpowiedzialność spadnie na niego ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

jak podane jest info o co poszło z dowodem.

 

Jakie info? DR zatrzymany FIZYCZNIE, czyli info błędne lub nieaktualne.

 

A po co w ogóle klient przyjechał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co? Spełnić swoje życzenie zaiste.

Mało mnie interere jakie info aktualne. Nich sobie jeden z drugim pilnuje własnych spraw.

Jaki ten CEP jest, to taki jest, lecz zabawką dla dorosłych chyba nie jest!

Wyświetla konkrety, to się robi konkrety, a nie jakieś hocki-klocki, złote rybki i badanka okresowe.

Skoro dowód zatrzymany, to kwit poproszę, a skoro odblokowany, to też potwierdzić to proszę.

Bo na dzisiaj urzędowa aplikacja wyświetla takie informacje:

 

 

 

Zatrzymany DR info z CEP 1.jpg

Zatrzymany DR info z CEP 2.jpg

 

No z kim i po co mam dyskusje prowadzić, skoro na czerwono system wyświetla takie informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie - to z tymi zatrzymaniami jest taki bur..... w CEP że aż przykro - dzisiaj właśnie tali "kwiatek"  pojazd był u mnie w 18 i 19 - było OK - dzisiaj w danych z CEP - zatrzymany elektronicznie 2017/02/04 :killer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paprock napisał:

Skoro dowód zatrzymany, to kwit poproszę, a skoro odblokowany, to też potwierdzić to proszę.

 

Skoro zatrzymany FIZYCZNIE, a ma go w ręku - to nadal będziesz wierzył w dane z CEP?

 

No w sumie mógł go z urzędu ukraść :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun. Ale skoro zarzuca się aplikacji niedoróbki i babole, to tym bardziej potrzebny jest "papier".

Mało tego, bo w większości ludków przeświadczenie jest takie,  że z chwilą wykonania badania nie ma potrzeby latać po komisariatach celem odblokowania.

Zawsze pada dziwne stwierdzenie/pytanie, że "z tą karteczką mogę śmigać sobie". 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, michal_k napisał:

A po co w ogóle klient przyjechał?

Bo mu się przegląd skończył :D
Sytuacja dziwna, bo:
-klient twierdzi, że nic nie wie 
- policja twierdzi, że nic nie wie
no ale ktoś tą całą procedurę musiał wykonać i zaiste jest jakiś podgląd kto? co? jak? i gdzie? no i to całe pokwitowanie za rzekome zatrzymanie też musi gdzieś być.
A nawet jeśli jest to błąd systemu to OKRD, nie mógłby wydać jakiegoś "pokwitowania" czy innego dokumentu? 
Wolę uniknąć sytuacji w której to coś zostanie zepchnięte na mnie, bo każdy się wypiera, ale jak dobroduszny diagnosta się podpisze, to my jako OKRD nie widzimy problemu :? 

 

Edytowane przez dominik_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.